Veronika Vítková

Datum narození: 9.12.1988
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 166 cm
Profese: biatlonistka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Veronika Vítková a biatlon patří dohromady. Jde totiž o jednu z nejlepších českých reprezentantek v tomto sportu. Ostatně z olympiády v Soči 2014 přivezla stříbro.

Biatlon má beze sporu v krvi. Už její otec Zdeněk Vítek je známým českým biatlonistou a její teta Jana Šaldová bývala českou reprezentantkou v běhu na lyžích. Veronika Vítková má rozhodně talentu na rozdávání. Na juniorském mistrovství světa v biatlonu předvedla své obdivuhodné výkony hned čtyřikrát. V roce 2006 zazářila sama (získala zlato), dalším úspěšným rokem byl rok 2009, kdy vyhrála ve štafetě. Nenechala si proklouznout mezi prsty ani dvě stříbrné medaile za stíhací závody na mistrovství světa juniorů 2008 a 2009.

V kariérním vzestupu pozdržela Veroniku Vítkovou hospitalizace po sezoně 2009, kdy hlavu této skvělé biatlonistky ovlivnil zánět mozkových blan. Již v roce 2011 se však vyšvihla pod vedením trenéra Šikoly do takové kondice, že dokázala obsadit osmé místo na mistrovství světa v ruském Chanty-Mansijsku.

Sezona 2012/2013 znamenala další výrazný posun ve výkonech Veroniky Vítkové. Začala spolupracovat s Gabrielou Soukalovou a tato spolupráce jim očividně svědčila, protože již v prosinci holky obsadily TOP 5 ve slovinské Pokljuce. Světový pohár v Oberhofu jí poprvé v kariéře nabídl svou druhou příčku. Ačkoli zahájení sezony 2013/2014 nastartovala nachlazená, skvělý štafetový výkon nebránil v získání zlata v Östersundu. V rakouském Hochfilzenu pak dosprintovala druhá.

A pak následovala olympiáda v Soči, kde byla Veronika Vítková členkou stříbrné biatlonové štafety (spolu s Ondřejem Moravcem, Jaroslavem Soukupem a Gabrielou Soukalovou).

 

Články o celebritě

Králové biatlonu i na kolech! V Jablonci vládli Koukalová a Moravec Králové biatlonu i na kolech! V Jablonci vládli Koukalová a Moravec Reprezentační jedničky Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec obhájili titul mistrů republiky v biatlonu… číst článek
Krpálek na lyžích boural branky a prohrál s koučem, porazil ale Švancaru Krpálek na lyžích boural branky a prohrál s koučem, porazil ale Švancaru V kimonu není judista Lukáš Krpálek na porážky zvyklý, v lyžařském závodě v rámci novinářského mistrovství… číst článek
Čeští biatlonisté vyměnili pušky za hokejky: Střílej! Ne na terč, na Bimba! Čeští biatlonisté vyměnili pušky za hokejky: Střílej! Ne na terč, na Bimba! Jsou to střelci tělem i duší. A když zrovna nekosí biatlonové terče, pálí aspoň do branky. Tak jako… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Ashton Kutcher
Ashton Kutcher
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Luka Modrič
Luka Modrič
zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Markéta Frösslová
Markéta Frösslová