Veronika Vítková

Datum narození: 9.12.1988
Místo narození: Jilemnice
Váha: 57 kg
Výška: 166 cm
Profese: biatlonistka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Veronika Vítková a biatlon patří dohromady. Jde totiž o jednu z nejlepších českých reprezentantek v tomto sportu. Ostatně z olympiády v Soči 2014 přivezla stříbro.

Biatlon má beze sporu v krvi. Už její otec Zdeněk Vítek je známým českým biatlonistou a její teta Jana Šaldová bývala českou reprezentantkou v běhu na lyžích. Veronika Vítková má rozhodně talentu na rozdávání. Na juniorském mistrovství světa v biatlonu předvedla své obdivuhodné výkony hned čtyřikrát. V roce 2006 zazářila sama (získala zlato), dalším úspěšným rokem byl rok 2009, kdy vyhrála ve štafetě. Nenechala si proklouznout mezi prsty ani dvě stříbrné medaile za stíhací závody na mistrovství světa juniorů 2008 a 2009.

V kariérním vzestupu pozdržela Veroniku Vítkovou hospitalizace po sezoně 2009, kdy hlavu této skvělé biatlonistky ovlivnil zánět mozkových blan. Již v roce 2011 se však vyšvihla pod vedením trenéra Šikoly do takové kondice, že dokázala obsadit osmé místo na mistrovství světa v ruském Chanty-Mansijsku.

Sezona 2012/2013 znamenala další výrazný posun ve výkonech Veroniky Vítkové. Začala spolupracovat s Gabrielou Soukalovou a tato spolupráce jim očividně svědčila, protože již v prosinci holky obsadily TOP 5 ve slovinské Pokljuce. Světový pohár v Oberhofu jí poprvé v kariéře nabídl svou druhou příčku. Ačkoli zahájení sezony 2013/2014 nastartovala nachlazená, skvělý štafetový výkon nebránil v získání zlata v Östersundu. V rakouském Hochfilzenu pak dosprintovala druhá.

A pak následovala olympiáda v Soči, kde byla Veronika Vítková členkou stříbrné biatlonové štafety (spolu s Ondřejem Moravcem, Jaroslavem Soukupem a Gabrielou Soukalovou).

 

Články o celebritě

Poslední sprint sezony ovládl Nor Bø. Moravec dojel sedmý Poslední sprint sezony ovládl Nor Bø. Moravec dojel sedmý Šest českých biatlonistů bojovalo ve sprinterském závodu Světového poháru v norském Holmenkollenu.… číst článek
Koukalová odmítla podat ruku šéfovi biatlonové unie: Vytřeštil na mě oči Koukalová odmítla podat ruku šéfovi biatlonové unie: Vytřeštil na mě oči PŘÍMO Z NORSKA | Dojela bramborová, ale v cíli čtvrtečního závodu v Oslu na ni čekalo příjemné překvapení.… číst článek
Další triumf pro Koukalovou! Česká hvězda získala malý glóbus za sprint Další triumf pro Koukalovou! Česká hvězda získala malý glóbus za sprint  Biatlonistka Gabriela Koukalová získala podruhé za sebou malý křišťálový glóbus za vítězství v hodnocení… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marie Steinová
Marie Steinová
zobrazit profil Robert Votruba
Robert Votruba
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Marie Kyselková
Marie Kyselková
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel