Jana Bobošíková

Datum narození: 29.8.1964
Místo narození: Praha
Profese: politička, moderátorka, redaktorka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Jana Bobošíková je česká moderátorka, redaktorka a především politička, která kandidovala i na post prezidentky ČR. A objevila se také v časopisu Playboy.

Jana Bobošíková vystudovala VŠE v Praze a byla zaměstnána v České televizi, Hospodářských novinách, Českém rozhlasu, v rádiu Frekvence 1 a na TV Nova. Do povědomí se dostala díky krizi v České televize na přelomu let 2000 a 2001, kdy se postavila proti redaktorům stávkujícím kvůli ovlivňování vysílání ze strany politiků a stala se na dva týdny ředitelkou zpravodajství ČT (vysílání se posměšně říkalo Bobovize). Pak se Jana Bobošíková začala věnovat politice.

Ještě během postgraduálního studia na vysoké škole si Jana Bobošíková rok přivydělávala jako uklízečka. Pak už ale působila jako redaktorka a moderátorka zpravodajských pořadů, ať už v televizi, nebo v rozhlase. Neúspěšně se snažila stát šéfkou Českého rozhlasu, usednout do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a její jediný, byl velmi kontroverzní úspěch bylo zmíněné šéfování zpravodajství ČT, které trvalo patnáct dní.

Mimo jiné v roce 2002 poskytla Jana Bobošíková rozhovor časopisu Playboy, který se týkal jejího života a především politické kariéry. V té slavila úspěch jen jednou, a to v roce 2004, kdy byla spolu s Vladimírem Železným zvolena do Evropského parlamentu za hnutí NEZÁVISLÍ. Pak založila Jana Bobošíková politické strany SUVERENITA či HLAVU VZHŮRU.

Jana Bobošíková je proslulá tím, že kandidovala všude, kam dalo, ale povětšinou neúspěšně. V roce 2008 kandidovala na post prezidentky ČR za stranu KSČM, o dva roky později pak do Poslanecké sněmovny. Ve stejném roce se pokoušela za stranu SUVERENITA kandidovat na primátorku města Prahy. V roce 2010 se neúspěšně pokusila kandidovat do Senátu a neúspěch si zopakovala i o rok později. Během roku 2012 posbírala síly a v roce 2013 se rozhodla opět kandidovat na post prezidentky ČR – a opět bez úspěchu. Její poslední kandidatura byla v roce 2013 za stranu HLAVU VZHŮRU (podpořil ji i Václav Klaus) téhož roku do Poslanecké sněmovny, rovněž neuspěla.

Její snaha dostat se kamkoli vyústila v to, že se o Janě Bobošíkové po internetu začaly šířit vtipy. Například po ZOH v Soči 2014, že zabojuje o pozici trenérky národního hokejového mužstva nebo že bude chtít být premiérkou či prezidentkou Ukrajiny.

Jana Bobošíková je vdaná, jejím manželem je podnikatel Pavel Bobošík. Mají dceru Janu, která se narodila v roce 1988.

 

Články o celebritě

„Vysmívaná sekta.“ Šéf svazu bojovníků a Zemanův stoupenec čelí kritice „Vysmívaná sekta.“ Šéf svazu bojovníků a Zemanův stoupenec čelí kritice Českým svazem bojovníků za svobodu, kterému šéfuje Jaroslav Vodička, cloumá krize. Od Vodičkova nenávistného… číst článek
Bobošíková se znovu vdávala: Po 30 letech za stejného muže Bobošíková se znovu vdávala: Po 30 letech za stejného muže Milují se a tak se vzali i před Bohem. Bývalá kandidátka komunistů na prezidentku Jana Bobošíková… číst článek
Klaus „křepčil“ na Žlutého psa. Pak si rýpl do EU a zasnil se o brexitu Klaus „křepčil“ na Žlutého psa. Pak si rýpl do EU a zasnil se o brexitu Je vitální, sportuje a rád se tak prezentuje. I Václav Klaus ale na víkendové oslavě svých půlkulatin… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso

Nejnovější profily celebrit