Serena Williams

Datum narození: 26.9.1981
Místo narození: Saginaw, Michigan, USA
Váha: 70 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Serena Williams je americká tenistka, považovaná za jednu z nejlepších hráček světa. Je několikanásobnou grandslamovou i olympijskou vítězkou.

Serena Williams, celým jménem Serena Jameka Williams, bojuje na profesionálních turnajích od roku 1995. Je známá svým agresivním stylem hry a bezchybným podáním, kterým ničí své soupeřky. Nejvyšší rychlost jejího podání dosáhla 207 km/h, což je druhé nejrychlejší podání v historii ženského tenisu. Světovou jedničkou se poprvé stala 8. července 2002. Od té doby se na vrchol žebříčku vrátila šestkrát. Naposledy 18. února 2013, kdy se stala nejstarší světovou jedničkou v historii žebříčku WTA ve věku 31 let, 4 měsíců a 24 dní.

Serena Williams jako jediná získala singlový i deblový Zlatý Grand Slam, když vyhrála všechny čtyři grandslamové turnaje a olympijské hry v obou soutěžích. Představuje jedinou tenistku, která na odměnách vydělala více než 50 milionů dolarů. Ve dvouhře získala 17 grandslamových titulů, což ji v rámci otevřené éry řadí na 4. příčku. Je jednou z šesti tenistek otevřené éry, kterým se podařilo zkompletovat Grand Slam ve dvouhře a jednou ze čtyř, které vyhrály každý ze čtyř majorů nejméně dvakrát.

Serena Williams celkově získala 32 grandslamových titulů, z toho 17 ve dvouhře, 13 ve čtyřhře a 2 ve smíšené čtyřhře, což ji v rámci otevřené éry řadí na 2. místo za Martinou Navrátilovou. Na okruhu WTA Tour si připsala 57 singlových a 22 deblových titulů. V ženské čtyřhře se stala trojnásobnou olympijskou vítězkou z LOH v Sydney (2000), v Pekingu (2008) a v Londýně (2012).

Její starší sestra je taktéž tenistka a bývalá světová jednička ve dvouhře i čtyřhře Venus Williams. Od roku 1998 do podzimu 2013 proti sobě na okruhu WTA odehrály 24 vzájemných zápasů, z nichž čtrnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechna čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře probojovali do čtyř za sebou jdoucích grandlsamových finále dva stejní tenisté.

 

Články o celebritě

A je to... Serena Williamsová už porodila. Soupeřka Kvitové pak zavtipkovala A je to... Serena Williamsová už porodila. Soupeřka Kvitové pak zavtipkovala Jedna z nejlepších tenistek historie Serena Williamsová porodila holčičku. Oznámil to na twitteru… číst článek
Šarapovová vyzradila, proč ji Serena nesnáší: Začalo to pláčem v šatně Šarapovová vyzradila, proč ji Serena nesnáší: Začalo to pláčem v šatně Jsou největšími tvářemi ženského tenisu ve třetím tisíciletí. Serena Williamsová a Maria Šarapovová.… číst článek
Matematika ve Hře o trůn: Plíšková chce jedničkou zůstat, bude to těžké Matematika ve Hře o trůn: Plíšková chce jedničkou zůstat, bude to těžké Karolína Plíšková je prvních pár hodin světovou jedničkou a po skromných oslavách ji čeká tvrdá práce… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Martina Moravčíková
Martina Moravčíková
zobrazit profil Milan Petržela
Milan Petržela
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Jiří Trvaj
Jiří Trvaj
zobrazit profil Alina Kabajeva
Alina Kabajeva
zobrazit profil Jiří Hudler
Jiří Hudler