Serena Williams

Datum narození: 26.9.1981
Místo narození: Saginaw, Michigan, USA
Váha: 70 kg
Výška: 175 cm
Profese: tenistka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Serena Williams je americká tenistka, považovaná za jednu z nejlepších hráček světa. Je několikanásobnou grandslamovou i olympijskou vítězkou.

Serena Williams, celým jménem Serena Jameka Williams, bojuje na profesionálních turnajích od roku 1995. Je známá svým agresivním stylem hry a bezchybným podáním, kterým ničí své soupeřky. Nejvyšší rychlost jejího podání dosáhla 207 km/h, což je druhé nejrychlejší podání v historii ženského tenisu. Světovou jedničkou se poprvé stala 8. července 2002. Od té doby se na vrchol žebříčku vrátila šestkrát. Naposledy 18. února 2013, kdy se stala nejstarší světovou jedničkou v historii žebříčku WTA ve věku 31 let, 4 měsíců a 24 dní.

Serena Williams jako jediná získala singlový i deblový Zlatý Grand Slam, když vyhrála všechny čtyři grandslamové turnaje a olympijské hry v obou soutěžích. Představuje jedinou tenistku, která na odměnách vydělala více než 50 milionů dolarů. Ve dvouhře získala 17 grandslamových titulů, což ji v rámci otevřené éry řadí na 4. příčku. Je jednou z šesti tenistek otevřené éry, kterým se podařilo zkompletovat Grand Slam ve dvouhře a jednou ze čtyř, které vyhrály každý ze čtyř majorů nejméně dvakrát.

Serena Williams celkově získala 32 grandslamových titulů, z toho 17 ve dvouhře, 13 ve čtyřhře a 2 ve smíšené čtyřhře, což ji v rámci otevřené éry řadí na 2. místo za Martinou Navrátilovou. Na okruhu WTA Tour si připsala 57 singlových a 22 deblových titulů. V ženské čtyřhře se stala trojnásobnou olympijskou vítězkou z LOH v Sydney (2000), v Pekingu (2008) a v Londýně (2012).

Její starší sestra je taktéž tenistka a bývalá světová jednička ve dvouhře i čtyřhře Venus Williams. Od roku 1998 do podzimu 2013 proti sobě na okruhu WTA odehrály 24 vzájemných zápasů, z nichž čtrnáct vyhrála Serena. Osmkrát se utkaly ve finále Grand Slamu, z toho šestkrát triumfovala Serena. Mezi French Open 2002 a Australian Open 2003 vzájemně odehrály všechna čtyři grandslamová finále, poprvé se v otevřené éře probojovali do čtyř za sebou jdoucích grandlsamových finále dva stejní tenisté.

 

Články o celebritě

Plíšková uspěla s dlouhými rukávy. Trofej je zlatá Hrdlička, jásal přítel Plíšková uspěla s dlouhými rukávy. Trofej je zlatá Hrdlička, jásal přítel Nezvolňuje. Ani náhodou. Karolína Plíšková přidala na turnaji v Dauhá svůj již osmý turnajový triumf… číst článek
Učí se na roli matky? Serena vyrazila za kámoškou Azarenkovou a jejím dítětem Učí se na roli matky? Serena vyrazila za kámoškou Azarenkovou a jejím dítětem Na kurtu jsou velké rivalky V soukromí je Serena Williamsová s Viktorií Azarenkovou kamarádka. Dokonce… číst článek
Španělsko? Katastrofa, říká Strýcová. Na horách si dávala pozor Španělsko? Katastrofa, říká Strýcová. Na horách si dávala pozor Barbora Strýcová (30) přijela do Ostravy na první kolo Fed Cupu v dobrém rozpoložení. Zůstalo jí… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Jordán
Michal Jordán
zobrazit profil Aleš Píša
Aleš Píša
zobrazit profil Helena Fibingerová
Helena Fibingerová
zobrazit profil Josef Hušbauer
Josef Hušbauer
zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil David Kostelecký
David Kostelecký
zobrazit profil Dana Zátopková
Dana Zátopková