Michal Suchánek

Datum narození: 29.7.1965
Místo narození: Jičín
Profese: herec, moderátor, bavič
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Michal Suchánek je český hereč, bavič a moderátor, kterého proslavil film Sněženky a machři a zábavné pořady TELE TELE a Partička.

Michal Suchánek se pro popularitu narodil. Když mu byly pouhé čtyři roky, dostal se díky své "andělské tvářičce" na titulní stranu časopisu Vlasta. O pět let později, v roce 1974, si ho vyhlédl režisér Antonín Moskalyk a obsadil ho v pouhých devíti letech do první herecké role. Michal Suchánek si tehdy zahrál ve filmu Pozdní léto a odstartoval tak svou hereckou kariéru. Daleko víc ho ale proslavila role bojácného Karla Máchy ve filmu Sněženky a machři.

Michal Suchánek vystudoval hudebně-dramatické oddělení na Státní konzervatoři v Praze, ale nikdy nenastoupil ke stálému angažmá do divadla. Vídat jsme ho mohli v Čechově prozatimním divadle, v Činoherním klubu nebo dokonce v Národním divadle v Praze.

Na herectví Michal Suchánek nezanevřel ani v dospělosti, ztvránil hned několik filmových a televizních rolí. Zahrál si ve filmu Tankový prapor, v seriálu Bylo nás pět, ale účinkoval i v několika muzikálech. Mimo jiné v muzikálu Krysař, Tři mušketýři nebo Angelika.

Když Michal Suchánek studoval na konzervatoři, spřátelil se s tanečníkem Richardem Genzerem a stala se z nich nerozlučná moderátorská dvojice. V roce 2000 ještě spolu s Veronikou Žilkovou a Josefem Cardou vytvořili pro TV Nova televizní pořad TELE TELE, které bylo 'pirátským vysíláním' TV Nova. Pořad na televizních obrazovkách vydržel 7 let a poté se vysílal v reprízách. V letech 2008 – 2011 měli Michal Suchánek a Richard Genzer vlastní zábavný pořad s názvem Mr. GS a od roku 2011 oba excelují po boku Ondřeje Sokola a Igora Chmely v pořadu Partička. Ve stejném roce se Michal Suchánek vrátil také na divadelní prkna.

Spolu s Richardem Genzerem natočili dvě recesistická písňová CD – Šlágry Boba a Toma a Volume doprava! a napsali knihu Chytrost nejsou žádné čáry. V roce 2003 založili vlastní reklamní agenturu "Bob a Tom Creative shop, s.r.o.", v jejímž rámci vymysleli a natočili například reklamu na kávu Marila.

Michal Suchánek je ženatý a se svou ženou Renatou má dvě děti, Bereniku a Jáchyma. Odmalička sportuje, věnuje se fotbalu a lyžování a je vášnivým fanouškem hokejového klubu HC Slavia Praha. Jeho koníčkem jsou také auta. Otcem Michala Suchánka je slavný sportovní komentátor Jaroslav Suchánek.

 

Články o celebritě

Celebrity na síti: Veronika Arichteva a Diana Kobzanová ukázaly bříško Celebrity na síti: Veronika Arichteva a Diana Kobzanová ukázaly bříško Jaké novinky sdílely celebrity na sociálních sítích? Kdo vystavil své pozadí na odiv v Rakousku,… číst článek
Proč na premiéře filmu Pepa chyběla Grossová? Zlobí se, že ji vystřihli?! Proč na premiéře filmu Pepa chyběla Grossová? Zlobí se, že ji vystřihli?! Střihač měl drsnou ruku. Natálie Grossová (15) se z první mluvené filmové role moc radovat nemůže.… číst článek
Šokující přiznání Noida Bárty: Zažíval jsem ponižování a mlácení! Řešila to policie Šokující přiznání Noida Bárty: Zažíval jsem ponižování a mlácení! Řešila to policie Na první pohled urostlý drsňák, který nejde pro ránu daleko. Tak vypadá svalnatý rocker Václav Noid… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matěj Havelka
Matěj Havelka
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Ralph Fiennes
Ralph Fiennes
zobrazit profil Soňa Norisová
Soňa Norisová
zobrazit profil Petr Oliva
Petr Oliva
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach