Tyson Fury

Datum narození: 12.8.1988
Místo narození: Manchester, UK
Váha: 112 kg
Výška: 206 cm
Profese: boxer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy vlastnící pásy organizací IBF, IBO, WBO a WBA. Dne 28. listopadu o ně obral legendárního Vladimira Klička.

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy. Vlastní pásy všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. V profesionálním ringu má od roku 2011 bilanci 25 vítězství ve stejném počtu zápasů, z toho 18 KO.

Tyson Fury se narodil a vyrostl v anglickém Manchesteru do irské rodiny romského původu. Box má v jeho rodině bohatou historii. Jeho otec John Fury je bývalý profesionální boxer. Svého syna pojmenoval po bouřlivákovi Miku Tysonovi. Jeho bratranci jsou boxeři Andy Lee a Hughie Fury. Hughieho otec, Peter Fury, je trenérem Tysona Furyho.

Tyson Fury je šampionem v těžké váze od 28. listopadu 2015, když v Düsseldorfu porazil ukrajinskou mlátičku Vladimira Klička. Zápas na 12. kol vyhrál jednoznačně na body. Ostře sledovanému souboji předcházely Furyho sebevědomé výroky.

Tyson Fury byl vždy velkým bojovníkem. Matce se narodil v šestém měsící těhotenství a vážil jen 450 gramů. Lékaři mu nedávali mnoho šancí, ale z Tysona vyrostl 206 centimetrů vysoký a 112 kilogramů vážící bijec. Je ženatý s Paris Fury, se kterou vychovává syna Prince Johna Jamese a dceru Venezuelu. Po vyhraném duelu své těhotné manželce zazpíval.

 

Články o celebritě

Boxerský šampion připomíná horu sádla. Fury vystavil špeky na dovolené Boxerský šampion připomíná horu sádla. Fury vystavil špeky na dovolené Neuvěřitelné! Tenhle medvěd před rokem porazil v ringu ukrajinskou legendu Vladimira Klička a sebral… číst článek
Kličko letos titul zpátky nevybojuje. Zranil se, nic vážného to ale není Kličko letos titul zpátky nevybojuje. Zranil se, nic vážného to ale není Bývalý dlouholetý šampion těžké váhy Vladimir Kličko se kvůli zranění už letos v ringu neobjeví.… číst článek
Fury se vzdal mistrovských titulů. Chce vyřešit své závislosti Fury se vzdal mistrovských titulů. Chce vyřešit své závislosti Britský boxer Tyson Fury se s okamžitou platností vzdal titulů mistra světa v těžké váze organizací… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Lukáš Gdula
Lukáš Gdula
zobrazit profil Lukáš Filip
Lukáš Filip
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý
zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil Jaroslav Hlinka
Jaroslav Hlinka
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat