Tyson Fury

Datum narození: 12.8.1988
Místo narození: Manchester, UK
Váha: 112 kg
Výška: 206 cm
Profese: boxer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy vlastnící pásy organizací IBF, IBO, WBO a WBA. Dne 28. listopadu o ně obral legendárního Vladimira Klička.

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy. Vlastní pásy všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. V profesionálním ringu má od roku 2011 bilanci 25 vítězství ve stejném počtu zápasů, z toho 18 KO.

Tyson Fury se narodil a vyrostl v anglickém Manchesteru do irské rodiny romského původu. Box má v jeho rodině bohatou historii. Jeho otec John Fury je bývalý profesionální boxer. Svého syna pojmenoval po bouřlivákovi Miku Tysonovi. Jeho bratranci jsou boxeři Andy Lee a Hughie Fury. Hughieho otec, Peter Fury, je trenérem Tysona Furyho.

Tyson Fury je šampionem v těžké váze od 28. listopadu 2015, když v Düsseldorfu porazil ukrajinskou mlátičku Vladimira Klička. Zápas na 12. kol vyhrál jednoznačně na body. Ostře sledovanému souboji předcházely Furyho sebevědomé výroky.

Tyson Fury byl vždy velkým bojovníkem. Matce se narodil v šestém měsící těhotenství a vážil jen 450 gramů. Lékaři mu nedávali mnoho šancí, ale z Tysona vyrostl 206 centimetrů vysoký a 112 kilogramů vážící bijec. Je ženatý s Paris Fury, se kterou vychovává syna Prince Johna Jamese a dceru Venezuelu. Po vyhraném duelu své těhotné manželce zazpíval.

 

Články o celebritě

Svět hodnotí epickou bitvu: KličK.O.? Joshua přežil brutální test Svět hodnotí epickou bitvu: KličK.O.? Joshua přežil brutální test Britská média mají po sobotní strhující boxerské bitvě ve fotbalovém chrámu ve Wembley jasno, že… číst článek
Kličko přijal konec vlády hrdě. Fury, kde jsi, bejby, ptal se král Joshua Kličko přijal konec vlády hrdě. Fury, kde jsi, bejby, ptal se král Joshua Obří stadion ve Wembley se stal místem korunovace nového krále těžké váhy. Je jím Anthony Joshua,… číst článek
Válka slov před bitvou Joshua vs. Kličko: Budu miliardář! Je jako Arnold! Válka slov před bitvou Joshua vs. Kličko: Budu miliardář! Je jako Arnold! Už se to blíží. Mladý dravec Anthony Joshua a zkušený taktik Vladimir Kličko stanou v jednom ringu.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Lukáš Trefil
Lukáš Trefil
zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Jaroslav Šilhavý
Jaroslav Šilhavý