Tyson Fury

Datum narození: 12.8.1988
Místo narození: Manchester, UK
Váha: 112 kg
Výška: 206 cm
Profese: boxer
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy vlastnící pásy organizací IBF, IBO, WBO a WBA. Dne 28. listopadu o ně obral legendárního Vladimira Klička.

Tyson Fury je britský boxer a šampion těžké váhy. Vlastní pásy všech čtyř hlavních organizací sankcionujících profesionální box IBF, IBO, WBO a WBA. V profesionálním ringu má od roku 2011 bilanci 25 vítězství ve stejném počtu zápasů, z toho 18 KO.

Tyson Fury se narodil a vyrostl v anglickém Manchesteru do irské rodiny romského původu. Box má v jeho rodině bohatou historii. Jeho otec John Fury je bývalý profesionální boxer. Svého syna pojmenoval po bouřlivákovi Miku Tysonovi. Jeho bratranci jsou boxeři Andy Lee a Hughie Fury. Hughieho otec, Peter Fury, je trenérem Tysona Furyho.

Tyson Fury je šampionem v těžké váze od 28. listopadu 2015, když v Düsseldorfu porazil ukrajinskou mlátičku Vladimira Klička. Zápas na 12. kol vyhrál jednoznačně na body. Ostře sledovanému souboji předcházely Furyho sebevědomé výroky.

Tyson Fury byl vždy velkým bojovníkem. Matce se narodil v šestém měsící těhotenství a vážil jen 450 gramů. Lékaři mu nedávali mnoho šancí, ale z Tysona vyrostl 206 centimetrů vysoký a 112 kilogramů vážící bijec. Je ženatý s Paris Fury, se kterou vychovává syna Prince Johna Jamese a dceru Venezuelu. Po vyhraném duelu své těhotné manželce zazpíval.

 

Články o celebritě

Fury při návratu do ringu tancoval: K čemu by byl knockout v prvním kole? Fury při návratu do ringu tancoval: K čemu by byl knockout v prvním kole? Bývalý mistr světa v těžké váze Brit Tyson Fury se po dvou a půl letech vrátil do boxerského ringu… číst článek
Kličkovo správně načasované loučení. Je dobře, že odchází bez odvety s Joshuou Kličkovo správně načasované loučení. Je dobře, že odchází bez odvety s Joshuou Odejít ve správný čas je umění. Ve vrcholovém sportu se to podaří málokomu. Vladimir Kličko ohlášením… číst článek
Velikán se loučí! Vladimir Kličko končí kariéru, odvetu s Joshuou už nedá Velikán se loučí! Vladimir Kličko končí kariéru, odvetu s Joshuou už nedá Dlouholetý boxerský mistr světa těžké váhy Vladimir Kličko už se do ringu nevrátí. Jednačtyřicetiletý… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz
zobrazit profil Vendula Hopjáková
Vendula Hopjáková
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Pavel Francouz
Pavel Francouz
zobrazit profil Pavel Pergl
Pavel Pergl