Simona Baumrtová

Datum narození: 24.8.1991
Profese: plavkyně
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Vynikající česká plavkyně Simona Baumrtová má na kontě mezinárodní úspěchy. Jejím plaveckým stylem je znak. Získala medaile na mnoha mistrovstvích Evropy, bojovala na olympiádě v Londýně a stala se želízkem v ohni pro olympiádu v Rio de Janieru 2016.

Simona Baumrtová totiž drží hned několik českých rekordů, je mnohonásobnou českou mistryní na 50, 100 a 200 metrů znak. V dlouhém bazénu zaplave sto metrů pod minutu. Jednou jí dokonce ukázala časomíra světový rekord na 50 m. Jenže se nepočítal, Simona Baumrtováholt občas smůlu. O kvalifikaci do Ria musela dlouho bojovat.

K plavání Simonu Baumrtovou přivedl její tatínek a trenér Tomáš Baumrt. Poprvé okusila chlorovanou bazénovou vodu ve 3 letech. Stalo se to v rodném Chomutově a do zdejšího bazénu se nesčetněkrát vrátila. Do 13ti let vedle plavání zvládala moderní gymnastiku.

Simonu Baumrtovou už v dětství bolela záda. Zjistilo se, že jde o patologický stav páteře s posunutými obratli, a to až o 7 mm. Tak laicky zní popis onemocnění skrytého pod názvem  spondylolistéza. Ta však při plavání na rozdíl od moderní gymnastiky nevadí.

Vrcholová znakařka při tréninku uplave za týden zhruba 50 kilometrů, na což jí stačí skočit do bazénu desetkrát. K tomu prodělá kondiční přípravu. Jaké to je, vyzkoušela před mnoha šampionáty. Česko také reprezentopvala v Londýně, na olympiádě v roce 2012 a postoupila poměrně vysoko. A forma Simony Baumrtové nikam neodešla.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Baumrtová byla na ME pátá na stovce. Na medaili chybělo čtvrt sekundy Baumrtová byla na ME pátá na stovce. Na medaili chybělo čtvrt sekundy Baumrtová postoupila ze semifinále z dělené sedmé příčky a plavala v první dráze. "Ten čas je naprosto… číst článek
Baumrtové chybělo 13 setin. Štve mě to, ale jela jsem na doraz, hlesla Baumrtové chybělo 13 setin. Štve mě to, ale jela jsem na doraz, hlesla PŘÍMO Z BUDAPEŠTI | Týden svého velkého comebacku zakončila plavkyně Simona Baumrtová na MS v Budapešti… číst článek
Baumrtová těsně mimo semifinále MS na 200 metrů znak Baumrtová těsně mimo semifinále MS na 200 metrů znak Plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v Budapešti v závodě na 200 metrů znak… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaromír Kudera
Jaromír Kudera
zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Luis Suárez
Luis Suárez
zobrazit profil Ondřej  Bank
Ondřej Bank
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Romelu Lukaku
Romelu Lukaku
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney