Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Jak Saganovi ruply nervy... Závodím s kokotama, nadával a praštil lahví Jak Saganovi ruply nervy... Závodím s kokotama, nadával a praštil lahví I mistrovi dobré nálady někdy dojde humor. A když míra trpělivosti přeteče, může z toho být pořádná… číst článek
Cyklista König si utahuje ze Sagana: Jeho jednoduchá angličtina je odzbrojující! Cyklista König si utahuje ze Sagana: Jeho jednoduchá angličtina je odzbrojující! Jsou hvězdami cyklistické stáje Bora-Hansgrohe. Český závodník Leopold König a hlavně slovenský fenomén… číst článek
Kreuziger dopadl jako Sagan. Spadl, museli ho šít. Krásný závod, řekl přesto Kreuziger dopadl jako Sagan. Spadl, museli ho šít. Krásný závod, řekl přesto Cyklistika zase jednou ukázala Romanu Kreuzigrovi krutou tvář. Závod Strade Bianche, který všeobecně… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi
zobrazit profil Pavel  Ploc
Pavel Ploc
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Jiří Sýkora
Jiří Sýkora