Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Dovolená cyklisty Sagana na jachtě. Neuvěříte, kdo na ní plul v minulosti Dovolená cyklisty Sagana na jachtě. Neuvěříte, kdo na ní plul v minulosti Slovenský cyklista Peter Sagan trávil dovolenou s těhotnou manželkou Katarínou na palubě legendární… číst článek
Saganův únik nevyšel, závod Kolem Polska vyhrál Belgičan Teuns Saganův únik nevyšel, závod Kolem Polska vyhrál Belgičan Teuns Belgický cyklista Dylan Teuns udržel v závěrečné sedmé etapě závodu Kolem Polska těsné vedení a připsal… číst článek
Slovenský cyklista Sagan v závodě Okolo Polska: Odrovnal reportéra! Slovenský cyklista Sagan v závodě Okolo Polska: Odrovnal reportéra! Slavnou Tour de France musel po vyhazovu od organizátorů opustit. Teď už si slovenský cyklista Peter… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Vítězslav Gebas
Vítězslav Gebas
zobrazit profil Ivan Hašek
Ivan Hašek