Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Kvůli daním žít mimo Slovensko? Sagan a Cibulková budou mít smůlu Kvůli daním žít mimo Slovensko? Sagan a Cibulková budou mít smůlu Bývalo to tak jednoduché. Bohatí sportovci se stěhovali například do malého monackého knížectví,… číst článek
Slovenské ódy na Sagana! Fenomén, psal Kozáčik. Jsi král, jásal prezident Slovenské ódy na Sagana! Fenomén, psal Kozáčik. Jsi král, jásal prezident Nikdy v historii se nikomu něco takového nepovedlo. Slovenský cyklista Peter Sagan si na mistrovství… číst článek
Na počest Scarponimu! Sagan věnoval titul zemřelému cyklistovi a manželce Na počest Scarponimu! Sagan věnoval titul zemřelému cyklistovi a manželce Slovenský cyklista Peter Sagan prokázal nedělním vítězstvím v silničním závodě na mistrovství světa… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Ivan Lendl
Ivan Lendl
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík