Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Kreuziger dopadl jako Sagan. Spadl, museli ho šít. Krásný závod, řekl přesto Kreuziger dopadl jako Sagan. Spadl, museli ho šít. Krásný závod, řekl přesto Cyklistika zase jednou ukázala Romanu Kreuzigrovi krutou tvář. Závod Strade Bianche, který všeobecně… číst článek
Saganův knížecí život: Za byt s výhledem na moře dal čtvrt miliardy! Saganův knížecí život: Za byt s výhledem na moře dal čtvrt miliardy! Zařadil se po bok sportovních celebrit a nejbohatších lidí planety. Slovenský cyklista Peter Sagan… číst článek
Sagan perlí. Vyhrává, cpe se medvídky a ve studiu ze sebe dělá trpaslíka Sagan perlí. Vyhrává, cpe se medvídky a ve studiu ze sebe dělá trpaslíka Cyklistický mistr světa Peter Sagan nemarní čas a hned na začátku sezony navazuje na svoje loňské… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Lukáš Pollert
Lukáš Pollert
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Marek Kulič
Marek Kulič
zobrazit profil Anna Kurnikovová
Anna Kurnikovová
zobrazit profil Libor Kašík
Libor Kašík
zobrazit profil Martin Růžička
Martin Růžička