Peter Sagan

Datum narození: 19.11.1990
Místo narození: Žilina, Slovensko
Váha: 73 kg
Výška: 184 cm
Profese: silniční cyklista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenský cyklista, původně cyklokrosař, je od roku 2015 mistrem světa v silniční cyklistice. Ve stejném roce se také oženil s finalistkou slovenské Miss Katarínou Smolkovou.

Peter Sagan se narodil v Žilině na Slovensku. Tady také v cyklistickém spolku trénoval od devíti let. Už jeho juniorská kariéra byla skvostná a byl suverénním mistrem Slovenska. Postupně se probojoval i na evropská místa a netajil se vyššími ambicemi.

Slovenský cyklista je úspěšný už od roku 2008, kdy začal významně bodovat na juniorských mistrovstvích světa i Evropy ovšem původním zaměřením byl cyklokrosař a první zlatou medaili získal v závodě horských kol.

 

VŠECHNY AKTUALITY O PETERU SAGANOVI NAJDETE ZDE 


Klíčem jeho úspěchů je údajně nejen talent a dřina, ale také pohoda a pokora s jakou závody zvládá. Nestěžuje si a prostě přijímá podmínky. Legendární je jeho ještě juniorský závod, kde nebylo připravené sponzorské kolo. Peter Sagan si tedy bez jakýchkoli stížností půjčil sestřino kolo a soutěž i tak vyhrál.

Profesionálním cyklistou se stal Sagan od roku 2010 a ihned zaznamenal úspěchy a o rok později vyhrává několik etap Grand Tour a v roce 2012 získal dokonce zelený trikot na Tour de France. Soutěžil v týmu Cannondale a v roce 2015 přešel k týmu Tinkoff-Saxo. Ve stejném roce získal také v silničním závodu zlato na MS probíhajícím v Richmondu ve Virginii v USA. Stal se nejen slovenskou, ale i světovou celebritou.

V listopadu 2015 se Sagan oženil se svou o tři roky starší přítelkyní Katarínou Smolkovou. Ta byla v roce 2007 ve finále slovenské soutěže krásy, kde Sagan také zasedl v porotě. V současnosti spolu žijí v Monaku a Katarína Sagan je nejen manželkou, ale také skoro zaměstnankyní. Petrovi s mnoha věcmi pomáhá, především v marketingových aktivitách.

 

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Sagan perlí. Vyhrává, cpe se medvídky a ve studiu ze sebe dělá trpaslíka Sagan perlí. Vyhrává, cpe se medvídky a ve studiu ze sebe dělá trpaslíka Cyklistický mistr světa Peter Sagan nemarní čas a hned na začátku sezony navazuje na svoje loňské… číst článek
Cyklisté se bojí o zdraví. Sagan odmítl nasadit nebezpečnou brzdu Cyklisté se bojí o zdraví. Sagan odmítl nasadit nebezpečnou brzdu Cyklistická sezona je na začátku a v pelotonu už to vře. Řeší se problém s kotoučovými brzdami, které… číst článek
Olympijský hrdina Dostál na soustředění: Trenér vařil, máma ho učila lyžovat Olympijský hrdina Dostál na soustředění: Trenér vařil, máma ho učila lyžovat Na letní olympiádě v brazilském Riu vybojoval kajakář Josef Dostál (23) jako jediný Čech dvě medaile… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Štěpán Vachoušek
Štěpán Vachoušek
zobrazit profil Libor Došek
Libor Došek
zobrazit profil Vladimír Růžička
Vladimír Růžička
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Mária Demitrová
Mária Demitrová
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Sergio Ramos García
Sergio Ramos García