Jaroslava Pokorná Jermanová

Datum narození: 17.8.1970
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka Středočeského kraje za ANO 2011
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová se po volbách 2016 stala hejtmankou Středočeského kraje. Práci pro kraj se rozhodla skloubit s mateřstvím.

Jaroslava Pokorná Jermanová začínala na komunální úrovni: v roce 1998 byla zvolena jako nezávislá kandidátka do zastupitelstva Krhanic na Benešovsku a mandát v dalších volbách obhájila. Stala se i starostkou této obce.

JAROSLAVA JERMANOVÁ - PROČ JÍ SPROSTĚ NADÁVALI

V roce 2004 Jaroslava Jermanová vstoupila do ODS, za níž se posunula do vyšší politiky - jako středočeská zastupitelka. V roce 2008 opět kandidovala, ale neuspěla, a to ani v parlamentních volbách 2010. Tak ODS opustila a za rok už byla členkou hnutí ANO 2011, kde se záhy stala předsedkyní středočeské organizace.

Ve volbách 2013 Jaroslava Jermanová kandidovala jako lídr ve Středočeském kraji a byla zvolena. Uspěla i v komunálních volbách 2014, kdy se stala benešovskou zastupitelskou a v lednu 2016 radní města. Zvítězila také v souboji o křeslo místopředsedkyně hnutí ANO se ziskem 66 procent hlasů.

První žena Babišova hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová se rozhodla stát středočeskou hejtmankou, což se jí po volbách 2016 podařilo. 

Jaroslava Pokorná Jermanová vystudovala obor provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze. Pracovala jako samostatná referentka, personalistka, asistentka ředitele v podniku Milford Praha či manažerka maloobchodní sítě prodejen s nábytkem AKSAMITE.

O JAROSLAVĚ JERMANOVÉ POKORNÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička Jaroslava Jermanová se vdala 18. června 2016 na zámku na Konopišti. Vzala si o 15 let mladšího Jakuba Pokorného. V září 2018 oznámila, že je se svým mužem těhotná. 

 

Články o celebritě

Premiérka chtěla víc času na dítě. Drahou letenkou ale Novozélanďany dopálila Premiérka chtěla víc času na dítě. Drahou letenkou ale Novozélanďany dopálila Politická hvězda novozélandské premiérky Jacindy Ardernové (38) stoupá. Bojuje s dětskou chudobou… číst článek
Jermanová (48) hlásí přírůstek do rodiny. S dítětem bude o 15 let mladší manžel Jermanová (48) hlásí přírůstek do rodiny. S dítětem bude o 15 let mladší manžel Život začíná po čtyřicítce. Ví to i středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná (ANO). Právě… číst článek
Babiš svezl novomanžele z ANO a ODS. Co jim dal darem a kde budou líbánky? Babiš svezl novomanžele z ANO a ODS. Co jim dal darem a kde budou líbánky? Bralo se v nadsázce ANO s ODS a premiér Andrej Babiš se radoval z nové koalice. Jana Vildumetzová,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Richard Falbr
Richard Falbr