Vítězslav Štefl

Datum narození: 30.9.1960
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: skladatel, kytarista, zpěvák, spisovatel, pedagog, politik ČSSD
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Kytarista, skladatel, spisovatel a pedagog Vítězslav Štefl se ve volbách 2016 stal sociálnědemokratickým kandidátem na senátora.

Do politiky se hudebník a publicista Vítězslav Štefl poprvé pokusil dostat v komunálních volbách 2010, kdy ještě jako bezpartijní kandidoval za ČSSD do Zastupitelstva obce Velké Březno v okrese Ústí nad Labem. Neuspěl. Stejně dopadla i jeho snaha vstoupit do krajské komunální politiky, tedy Zastupitelstva Ústeckého kraje, přesto mu ale bylo umožněno hostovat ve Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. V zastupitelstvu obce Velké Březno zasedl po volbách 2014 (tehdy již jako člen ČSSD). Vítězslav Štefl se zapojil do práce tamní Komise kultury, školství, mládeže a sportu. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 se stal kandidátem za ČSSD v obvodu č. 31 – Ústí nad Labem.

Pedagog Vítězslav Štefl ve spolupráci s Praha Music Center v září 1992 založil První českou rockovou kytarovou školu, jejíž klientela čítá žáky nejen z Česka, ale též ze zahraničí. Přes patnáct let vyučoval klasickou kytaru na ZUŠ. Je ředitelem a středoškolským profesorem českého jazyka a literatury na Střední průmyslové škole stavební a Střední odborné škole stavební a technické v Ústí nad Labem, stálým dopisovatelem magazínu pro muzikanty Muzikus, autorem učebnic Rocková kytara I., II. a III. a encyklopedie 15 + 3 kytaristů a 33 + 333 kytaristů. Publikoval ve vědeckých sbornících a účastnil se řady vědeckých konferencí.

Jméno jindřichohradeckého rodáka Vítězslava Štefla je již několik desetiletí spjato s hard rockovou formací Stará škola, v níž hraje na kytaru, zpívá a skládá texty. Z jeho dílny pochází například zpěvohra Záviš z Falkenštejna.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE