Jana Pokorná

Jana Pokorná

Profese: zootechnička, soutěžící 2. řady show ČT Peče celá země

Související celebrity

Životopis

Jana Pokorná z Horních Dubňan se ve svých šestadvaceti letech dostala do TOP 12 druhé řady soutěže České televize Peče celá země. Vypadla ve finále.

„Pečení je disciplína, která mě učí trpělivosti. Když se mi pečení nepovede podle mých představ, jsem schopná péct tak dlouho, dokud se nezadaří. Jsem perfekcionista a špatně snáším, když něco není dle mých představ,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi Jana Pokorná, která pochází z Horních Dubňan na Znojemsku.

O SOUTĚŽI PEČE CELÁ ZEMĚ ČTĚTE ZDE>>

Zootechnička na rodinné farmě Jana Pokorná si na stereotyp v zaměstnání rozhodně nestěžuje. Její práce je prý náročná stejně tak jako krásná.

Inspiraci Jana Pokorná čerpá z ciziny

Pečení je pro Janu Pokornou radostí, odpočinkem i únikem. A co ještě jí pečení dává? „Kila navíc,“ dodala se smíchem. Ráda zkouší nové recepty a posouvá se dál. Jejím celoživotním snem je mít vlastní cukrárnu.

Inspiraci a recepty Jana Pokorná čerpá především ze zahraničí, např. z Francie nebo z Ruska. V tuzemsku ji inspirují ti, kteří dělají poctivou cukrařinu a jsou zároveň inovativní. Pořad Peče celá země pro ni byl výzvou. Nepřihlásila se do něj sama. Ještě při prvním castingu netušila, kdo z jejího okolí za ni vyplnil přihlášku.

Ve volném čase Jana Pokorná kromě pečení je ráda aktivní: běhá, jezdí na kole nebo chodí na procházky do přírody.

V soutěži Peče celá země se Jana Pokorná probojovala až do TOP 3. Ve finále zvítězila Martina Kynstlerová.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Slávek Boura
Slávek Boura
zobrazit profil Josef Kraus
Josef Kraus
zobrazit profil Vladimír Balaš
Vladimír Balaš
zobrazit profil Peter Bebjak
Peter Bebjak