Donald Trump

Datum narození: 14.6.1946
Místo narození: New York, USA
Výška: 188 cm
Profese: 45. prezident USA
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Trumpova věž, Trumpova světová věž, Trumpova kasina Taj Mahal, Plaza a Marina, Trumpovy hotely, Trumpova veleúspěšná reality show Učeň (The Apprentice), Trumpovo impérium. Americký obchodní magnát Donald Trump je prostě všude. V lednu 2017 se stal 45. americkým prezidentem.

Po vojenské akademii Donald Trump nastoupil na newyorkskou Fordham University. V oboru ekonomie a finančnictví pokračoval na Pensylvánské vysoké škole, kterou dokončil v roce 1968. První miliony vydělal v otcově realitní společnosti. Později budoval vlastní domy a kasina a expandoval na Manhattan.

DONALD TRUMP NA REFLEX.CZ 

Pohádkový příběh Donalda Trumpa přibrzdila finanční krize, která vypukla koncem 80 let 20. století. Tehdy zbankrotoval a jeho osobní dluh šplhal až k jedné miliardě dolarů. Z nezdaru se však oklepal a zařadil se mezi nejbohatší muže planety. Podle jeho slov je jeho majetek cca 10 mld. dolarů. 

Produkoval a moderoval soutěžní reality show Učni, kterou uvedla stanice NBC. Hledal v ní nejschopnější byznysmeny, kteří dokázali vydělat co nejvíce peněz. Sám získal za jednu epizodu až tři miliony dolarů. Zahrál si krom toho v několika filmech a seriálech. Dvakrát dosáhl nominace na televizní cenu Emmy. Chodníkovou hvězdou se pyšní od roku 2007.

Jako člen republikánské strany se Donald Trump rozhodl stát se jejím kandidátem na prezidenta, což se mu v lednu 2017 podařilo, když porazil demokratku Hillary Clinton

VÍTĚZNÝ PROJEV DONALDA TRUMPA NAJDETE ZDE>>

Donald Trump vlasní řadu administrativních a rezidenčních budov (např. Trump Tower nebo Trump World Tower) luxusních hotelů ve Spojených státech i v zahraničí, tedy v Torontu či Dubaji, a kasín. Holduje wrestlingu, golfu a kráse. Jeho společnost ovládla světovou Miss Universe i Miss USA.

O DONALDU TRUMPOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1977 se za Donalda Trumpa provdala podnikatelka, bývalá sportovkyně a modelka pocházející z Česka, Ivana Zelníčková. Má s ní syny Donalda a Erica a dceru Ivanku. Manželství se v roce 1992 rozpadlo.

Hned rok nato se Donald Trump oženil s americkou herečkou Marlou Maplesovou, se kterou má dceru Tiffany. Syna Barrona Williama mu porodila jeho třetí žena, slovinská modelka Melanie Knaussová. Vzal si ji začátkem roku 2005 na floridském ostrově Palm Beach.

 

Články o celebritě

Češi z boeingu o panice, strachu i naštvání: „Mohlo to být naše poslední letadlo“ Češi z boeingu o panice, strachu i naštvání: „Mohlo to být naše poslední letadlo“ Cestovní letadla Boeing 737 MAX stíhají zákazy létání v řadě zemí. Ve vzduchu zastihla tahle zpráva… číst článek
„Proruský“ Zeman vzpomínal na svou krásu. Topolánka škrtli, přišli Nečas i Peake „Proruský“ Zeman vzpomínal na svou krásu. Topolánka škrtli, přišli Nečas i Peake Během úterních oslav 20 let od vstupu Česka, Polska a Maďarska do NATO se na Hradě objevila i řada… číst článek
Trump v doprovodu falešné Melanie? Američané mají jasno! Trump v doprovodu falešné Melanie? Američané mají jasno! Není tomu ani půl roku a internet opět živí spekulace o tom, že se po boku amerického prezidenta… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Ivan David
Ivan David
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač