Donald Trump

Datum narození: 14.6.1946
Místo narození: New York, USA
Výška: 188 cm
Profese: 45. prezident USA
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Trumpova věž, Trumpova světová věž, Trumpova kasina Taj Mahal, Plaza a Marina, Trumpovy hotely, Trumpova veleúspěšná reality show Učeň (The Apprentice), Trumpovo impérium. Americký obchodní magnát Donald Trump je prostě všude. V lednu 2017 se stal 45. americkým prezidentem.

Po vojenské akademii Donald Trump nastoupil na newyorkskou Fordham University. V oboru ekonomie a finančnictví pokračoval na Pensylvánské vysoké škole, kterou dokončil v roce 1968. První miliony vydělal v otcově realitní společnosti. Později budoval vlastní domy a kasina a expandoval na Manhattan.

DONALD TRUMP NA REFLEX.CZ 

Pohádkový příběh Donalda Trumpa přibrzdila finanční krize, která vypukla koncem 80 let 20. století. Tehdy zbankrotoval a jeho osobní dluh šplhal až k jedné miliardě dolarů. Z nezdaru se však oklepal a zařadil se mezi nejbohatší muže planety. Podle jeho slov je jeho majetek cca 10 mld. dolarů. 

Produkoval a moderoval soutěžní reality show Učni, kterou uvedla stanice NBC. Hledal v ní nejschopnější byznysmeny, kteří dokázali vydělat co nejvíce peněz. Sám získal za jednu epizodu až tři miliony dolarů. Zahrál si krom toho v několika filmech a seriálech. Dvakrát dosáhl nominace na televizní cenu Emmy. Chodníkovou hvězdou se pyšní od roku 2007.

Jako člen republikánské strany se Donald Trump rozhodl stát se jejím kandidátem na prezidenta, což se mu v lednu 2017 podařilo, když porazil demokratku Hillary Clinton

VÍTĚZNÝ PROJEV DONALDA TRUMPA NAJDETE ZDE>>

Donald Trump vlasní řadu administrativních a rezidenčních budov (např. Trump Tower nebo Trump World Tower) luxusních hotelů ve Spojených státech i v zahraničí, tedy v Torontu či Dubaji, a kasín. Holduje wrestlingu, golfu a kráse. Jeho společnost ovládla světovou Miss Universe i Miss USA.

O DONALDU TRUMPOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1977 se za Donalda Trumpa provdala podnikatelka, bývalá sportovkyně a modelka pocházející z Česka, Ivana Zelníčková. Má s ní syny Donalda a Erica a dceru Ivanku. Manželství se v roce 1992 rozpadlo.

Hned rok nato se Donald Trump oženil s americkou herečkou Marlou Maplesovou, se kterou má dceru Tiffany. Syna Barrona Williama mu porodila jeho třetí žena, slovinská modelka Melanie Knaussová. Vzal si ji začátkem roku 2005 na floridském ostrově Palm Beach.

 

Články o celebritě

Smích místo výstřelů. Vojáci Jižní Koreje a KLDR si na hranicích podali ruce Smích místo výstřelů. Vojáci Jižní Koreje a KLDR si na hranicích podali ruce Severní a Jižní Korea mají na svědomí další historický moment. Vojáci obou států, kteří střežili… číst článek
Christian “Batman“ Bale: Donald Trump si myslel, že jsem Bruce Wayne Christian “Batman“ Bale: Donald Trump si myslel, že jsem Bruce Wayne Říká se, že americký prezident Donald Trump (72) nepatří k nejchytřejším politikům světa. Možná tomu… číst článek
Slovo „idiot“ ukáže Trumpa. Šéf Googlu vysvětlil, proč to vyhledávač dělá Slovo „idiot“ ukáže Trumpa. Šéf Googlu vysvětlil, proč to vyhledávač dělá Neobvyklá otázka padla během „grilování“ šéfa Googlu Sundara Pichaie před americkým justičním výborem.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Petr Mach
Petr Mach
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová