Michaela Sejnová

Datum narození: 23.1.1992
Místo narození: Most
Výška: 176 cm
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Do povědomí široké veřejnosti se půvabná herečka Michaela Sejnová zapsala jako hvězda oblíbeného seriálu Doktoři z Počátků. Ale je známá i z muzikálů.

Michaela Sejnová není zdaleka jen herečkou, ale také zpívá, tančí a působí jako cvičitelka aerobiku (patnáct let se mu věnovala závodně). Ještě než nastoupila na základní školu, zpívala v dětském sboru Permoníček, hrála také osm let na housle a samozřejmě působila v dětském dramatickém kroužku, kde se začalo rodit její přání stát se herečkou.

Zrálo ale dlouho, Míša Sejnová vystudovala Střední pedagogickou školu v Mostě a měla být učitelkou. A mohla být patrně nejkrásnější učitelkou v Česku, neboť ve svých 14 letech zvítězila v soutěži Dívka roku, což je obdoba Miss ČR, ovšem pro děvčata ve věku 13 až 15 let. Jenže už v osmnácti se jí díky jejím půvabům, šarmu a pěveckým i tanečním dovednostem naskytla příležitost zahrát si v muzikálu Děti ráje a posléze v dalším, Kapka medu pro Verunku, kde Michaela Sejnová ztvárnila přímo postavu princezny Verunky.

Půvabné a usměvavé Míši Sejnové si brzy všimli i filmaři a tak začala její herecká dráha. Nejprve se předvedla v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, pak si zahrála jednu z hlavních rolí (zdravotní sestru Markétu) v oblíbeném seriálu Doktoři z Počátků, kde nejprve uháněla doktora Kováře (hrál ho Martin Stránský), ale nakonec se vdala za terapeuta Ondřeje Bílka v podání Václava Jílka.

V reálném životě si v roce 2013 našla Míša Sejnová - zdá se - partnera, s kterým to myslí vážně. Jmenuje se Jan a sdílejí společnou domácnost. "Mám ráda chlapy, kteří se umějí postavit k práci a ženě dokážou zajistit bezpečí. A taky musí být milí," popsala herečka, na jaké typy letí.