Yvetta Hlaváčová

Datum narození: 26.5.1975
Místo narození: Boskovice
Profese: plavkyně
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Yvetta Hlaváčová se proslavila především jako dálková plavkyně, ale občas působí i jako modelka. 5. srpna 2006 vytvořila ženský světový rekord v přeplavání La Manche, zvládla to za 7 hodin a 25 minut.

Yvetta Hlaváčová je zapsána i do Guinessovy knihy rekordů jakožto držitelka nejdelších nohou na světě, které z její výšky 194 centimetrů tvoří celých 126.

Yvetta Hlaváčová se narodila 26. května 1975 v Boskovicích. Plavání se věnuje již od dětství, prvních větších úspěchů dosáhla v 90. letech. V roce 1991 totiž získala stříbrnou medaili na Mistrovství Evropy v disciplíně dálkové plavání na 5 kilometrů a o 4 roky později se na tom samém mistrovství umístila třetí v dálkovém plavání na 25 kilometrů. Toho roku se také stala Plavkyní ČR.

Mez další pozdější tituly Yvetty Hlaváčové se řadí například vítězka světového poháru na 100 metrů, medailistka nejdelšího a nejtěžšího závodu světa na řece Paraná, tři evropská Masters nebo mistryně Velké Británie, Chorvatska, Egypta a dokonce pětinásobná mistryně Jižní Ameriky.

Yvetta Hlaváčová několikrát přeplavávala kanál La Manche mezi Anglií a Francií. V roce 2005 zaznamenala první úspěšný pokus a to za čas 8 hodin a 42 minut. O rok později stáhla osobní rekord na 7 hodin a 25 minut, čímž vytvořila ženský světový rekord v této disciplíně a díky kterému obdržela Yvetta Hlaváčová Cenu Jihomoravského kraje za zásluhy o rozvoj kraje. V roce 2007 se ještě pokoušela rekord prolomit, avšak nakonec za ním o 18 minut zaostala.

Mezi nejúspěšnější plavkyně se Yvetta Hlaváčová řadí i proto, že překonala až 60 českých plaveckých rekordů, například motýlek na 50, 100 i 200 metrů nebo naopak dálkové plavání na vzdálenosti od 10 do 25 kilometrů. Mimo jiné i i drží rekord v nejdelší říční plavbě - Vltavě. Proto se také spekuluje, že by se Yvetta Hlaváčová mohla vydat na olympijádu 2016 v Riu de Janieru v Brazílii.