Richard Pikner

Datum narození: 17.6.1972
Místo narození: Plzeň
Profese: lékař, pedagog, politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Lékař a pedagog Richard Pikner zaujal první místo na volební listině TOP 09 v Plzeňském kraji, čím se stal kandidátem na hejtmana. Jeho krédem je pořádně dělat a ne jen kritizovat.

Primář Odboru klinických laboratoří Klatovské nemocnice a vysokoškolský pedagog Richard Pikner je od roku 2002 zastupitelem obce Chválenice a působí také jako člen Zdravotního výboru Plzeňského kraje. Členem TOP 09 se stal v březnu 2013 a hned měsíc nato byl zvolen předsedou místní organizace Přeštice. Na krajském sněmu v červnu 2015 postoupil ještě výš - na post místopředsedy krajské organizace TOP 09. Jeho krédem je: „Raději se zapojit a něco pořádně dělat, než stále jen kritizovat.“

Richard Pikner se specializuje na diagnostiku a léčbu osteoporózy a poruch kostního metabolizmu a laboratorní vyšetření nemocí štítné žlázy a nádorové markery. Jeho hlavní profesní úspěchy jsou spjaté s působení v klatovské nemocnici, kde se zasadil o znovuobnovení oddělení klinické biochemie a hematologie, spoluzaložil oddělení klinické mikrobiologie a založil oddělení kostního metabolizmu.

Lékař Richard Pikner je ženatý a má tři děti. Mezi jeho zájmy patří sport - rekreační běh, cykloturistika a fotbal -, houbaření, zahrada a četba.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE