Ač chemickou průmyslovku Lubomír Franc studoval v Ústí nad Labem, pracovat začal v Broumově. Nastoupil do textilky Veba, která se dosud pyšní mírně paradoxním titulem tradiční český výrobce afrických tkanin.
Jako mistr mokrého provozu textilky Lubomír Franc vydržel pracovat 32 let do roku 2009. Od roku 1993 v továrně vedl odbory, stal se členem ČSSD. Strana Lubomíra France nejprve úspěšně nominovala v roce 1998 do broumovského zastupitelstva. V témže roce se stal Lubomír Franc na pražské univerzitě bakalářem, studoval personalistiku a andragogiku.
Protože se jako městský zastupitel osvědčil, ČSSD ho v roce 2004 s pomocí voličů vyslala do krajského zastupitelstva. K tomu se v roce 2006 Lubomír Franc stal broumovským místostarostou. O dva roky později už byl královéhradeckým hejtmanem. Post obhájil v roce 2012, kdy také získal křeslo senátora v obvodě Náchod.
Právě senátorským mandátem do roku 2018 odůvodnil Lubomír Franc svou nechuť obhajovat hejtmanské křeslo potřetí. ČSSD místo něj vybrala proděkana královéhradecké univerzity Jiřího Štěpána. K úspěchům hejtmana Lubomíra France patří boj proti těžbě břidlicového plynu, za omezení hazardu a za dopravní stavby. Hejtman musel také dvakrát strávit nějaký čas s Milošem Zeman, když hlava státu do Královéhradeckého kraje vyrazila. Lubomír Franc například poslouchal, jak Miloš Zeman zuří kvůli poničeným čínským vlajkám na Evropské třídě.
Lubomír Franc je rozvedený, jeho manželce před Vánoci 2012 zničehonic vzplálo před domem auto. Tři děti daly Lubomíru Francovi dvě vnoučata.