Pocházel ze zemědělsko-zahradnické rodiny a nakonec se rodák z pražské Tróje Václav Kefurt rozhodl vydat ve šlépějích svých předků.
O VÁCLAVU KURFTOVI ČTĚTE ZDE>>
Vyrůstal za 2. světové války a zažil události, které následovaly po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha. „Viděl jsem výbuch a oblak kouře. Jeden německý důstojník a tři vojáci s puškami pak prohledávali jednu usedlost pod druhé, rodiče museli otevírat skříně, všechno prolezli. Vyhrožovali, že každý desátý muž z Prahy 8 bude zastřelen,“ zavzpomínal Václav Kefurt pro Paměť národa.
Na Pražský hrad Václav Kefurt nastoupil v šestnácti letech v roce 1950 jako učen. Odešel po víc jak pětačtyřiceti letech a vypracoval až do pozice hlavního zahradníka.
Na Hradě dle Václava Kefurta panovaly strašné podmínky za Klementa Gottwalda, kdy se jeho manželka měrně snažila dosáhnout oblíbenosti první dámy Hany Benešové. Zažil Antonína Zápotockého či Antonína Novotného, za jehož prezidentováním již byl vedoucím Královských zahrad.
Velké změny podle jeho slov nastaly v roce 1975, kdy se hlavou státu stal Gustáv Husák. Zahrady se uzavřely nejen pro veřejnost, ale dokonce i Václav Kefurt do nich měl zakázaný přístup.
Kromě zahradničení na Hradě se Václav Kefurt dlouhá léta věnoval pěstování bonsají a sukulentů, které se staly ozdobou řady výstav.
Slavný zahradník a pěstitel Václav Kefurt zemřel v20. listopadu 2022. Bylo mu 88 let.