Bolek Polívka

Datum narození: 31.7.1949
Přezdívka: Valašský král
Místo narození: Vizovice
Výška: 187 cm
Profese: herec, komik, moderátor, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Bolek Polívka, proslulý Valašský král, skvělý bavič, mim, klaun a dramatik, který moderoval nejen své vlastní pořady, je otcem šesti dětí.

Od mládí hrál ochotnické divadlo. Na střední vystupoval v komickém kvartetu. V Huse na provázku působil hned po absolvování brněnské JAMU. Pantomimu předváděl Bolek Polívka u Borise Hybnera a Ctibora Turby. Zrežíroval vlastní hry Am a Ea, Trosečník nebo Poslední leč. Bolek Polívka spoluzaložil brněnské divadlo Husa na provázku a své vlastní Divadlo Bolka Polívky.

BOLEK POLÍVKA - 10 NEJLEPŠÍCH VYSTOUPENÍ 

Bolek Polívka opakovaně zazářil i na stříbrném plátně. Zahrál si v muzikálové Baladě pro banditu (s Miroslavem Donutilem) nebo v komedii Muži v naději (s Jiřím Macháčkem). Stal se duší jedné z nejoblíbenějších českých komedií Dědictví aneb Kurvahošigutntág režisérky Věry Chytilové, kde si vystřihl milostné scény s Dagmar Veškrnovou, později Havlovou; objevil se pak i v pokračování natočeném po mnoha letech - Dědictví aneb Kurva se neříká. Za ztvárnění faráře Holého v dramatu Zapomenuté světlo, v němž hrál s Veronikou Žilkovou, získal sošku Českého lva. Další má za roli ve válečném snímku Musíme si pomáhat. Do povědomí vstoupila také jeho vedlejší role ve filmu Pelíšky. Roku 2017 byl nominován na Českého lva za svůj výkon v pohádce Jiřího Stracha Anděl Páně 2.

O BOLKU POLÍVKOVI ČTĚTE ZDE>>

Valašským králem se Bolek Polívka pasoval v jednom z dílů vlastního pořadu Manéž Bolka Polívky. Krom toho moderoval i Bolkoviny. Na své farmě pořádal nejrůznější akce, například šampionát v házení flinty do žita. Na svou zemi se rád díval ze sedla koně Bilba. Bohužel podnik, usedlost s názvem Farma Bolka Polívky, kde nejen choval koně, ale také provozoval restauraci, přivedl na buben, a tak musel být v roce 2013 insolvenčním správcem nabídnut k prodeji. Jeho soukromé království tak padlo.

S partnerou Marcelou Černou má Bolek Polívka tři děti - syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu. Další tři jsou z předchozích manželství. Známé je především jeho manželství s Chantal Poullain. S touto francouzskou herečkou navíc ztvárnil nezapomenutelnou dvojci ve filmu Věry Chytilové Šašek a královna. S ní má syna Vladimíra. Dceru Kamilu vychovával s první ženou StanislavouAnnu zplodil s herečkou Evelynou Steimarovou.

 

Články o celebritě

Polívka po zrušených zásnubách: To nevypadá na kamarádskou pusu... Polívka po zrušených zásnubách: To nevypadá na kamarádskou pusu... Po rozchodu dlouho nesmutnil! V druhé řadě seriálu První republika srdce Vladimíra Polívky (28) tluče… číst článek
Bolek Polívka skončil o holi! Vážný úraz? Bolek Polívka skončil o holi! Vážný úraz? Bez podpory neudělá Bolek Polívka (68) v posledních dnech ani krok. Hůl naštěstí herec bude moct… číst článek
Utrpení Chantal Poullain: Rozdrtili jí prsty na noze! Utrpení Chantal Poullain: Rozdrtili jí prsty na noze! Velké bolesti teď trápí Chantall Poulain (61). Léta baletu jí tak zničila prsty pravé nohy, že musela… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Jerry Hall
Jerry Hall
zobrazit profil Filip Čapka
Filip Čapka
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš