Bolek Polívka

Datum narození: 31.7.1949
Přezdívka: valašský král
Místo narození: Vizovice
Výška: 187 cm
Profese: český herec, komik, moderátor, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bolek Polívka je český herec, valašský král a skvělý bavič, mim, klaun a dramatik. Moderoval i vlastní pořady. Má 6 dětí.

Od mládí hrál ochotnické divadlo. Na střední vystupoval v komickém kvartetu. V Huse na provázku působil hned po absolvování brněnské JAMU. Pantomimu předváděl Bolek Polívka u Borise Hybnera a Ctibora Turby. Zrežíroval vlastní hry Am a Ea, Trosečník nebo Poslední leč. Bolek Polívka spoluzaložil brněnské divadlo Husa na provázku a své vlastní Divadlo Bolka Polívky. Jeho partnerka Marcela Černá s ním má tři děti. Další tři má Boleslav Polívka z předchozích manželství. Známé je především jeho manželství s Chantal Poullain. S touto francouzskou herečkou navíc ztvárnil nezapomenutelnou dvojci ve filmu od Věry Chytilové Šašek a královna.

Bolek Polívka září i ve filmu. Zahrál si v muzikálové Baladě pro banditu (s Miroslavem Donutilem), nebo v komedii Muži v naději (s Jiřím Macháčkem). Je duší jednoho z nejoblíbenějších českých filmů Dědictví aneb Kurvahošigutntág režisérky Věry Chytilové (kde si vystřihl milostné scény s Dagmar Veškrnovou, později Havlovou; objevil se pak i v pokračování natočeného po mnoha letech Dědictví aneb Kurva se neříká). Jeho postava „Bohúš“ z tohoto filmu je v české kinematografii kultovní. Za neodolatelného faráře Holého, kterého ztvárnil v dramatu Zapomenuté světlo (kde se objevil s Veronikou Žilkovou), získal sošku Českého lva. Další má za roli ve válečném snímku Musíme si pomáhat. Do povědomí vstoupila také jeho vedlejší role ve filmu Pelíšky.

Za valašského krále se Bolek Polívka pasoval v jednom z dílů vlastního pořadu Manéž Bolka Polívky. Krom toho moderoval i Bolkoviny. Na své farmě pořádal nejrůznější akce, například šampionát v házení flinty do žita. Na svou zemi se dívá rád ze sedla koně Bilba. Bohužel svůj podnik přivedl na buben a tak musel být v roce 2013 insolvenčním správcem nabídnut k prodeji.

Nejstarší dceru Kamilu má Bolek Polívka se Stanislavou Polívkovou. Annu vychovával s herečkou Evelynou Steimarovou, syna Vladimíra s Francouzskou Chantal Poullain. Valašské království poté rozšířil o syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu, které má s Marcelou Černou.

Bolek Polívka vlastnil usedlost s názvem Farma Bolka Polívky, kde nejen choval koně, ale také provozoval restauraci. Jeho soukromé království však padlo.

 

Články o celebritě

Bolek Polívka se po dvou letech vrátil do Manéže: Je ve vrcholné formě Bolek Polívka se po dvou letech vrátil do Manéže: Je ve vrcholné formě Dva roky. Tak dlouho museli příznivci Bolka Polívky (67) a jeho populární show Manéž čekat na návrat.… číst článek
Dádin Vito o Felixovi: Tohle jste nečekali! Dádin Vito o Felixovi: Tohle jste nečekali! To jsou paradoxy! Zatímco Dáda Patrasová (60) kvůli manželovi Felixovi Slováčkovi (73) probrečela… číst článek
Sraz Polívkových v divadle: Anna bez make-upu a s cigárem v puse! Sraz Polívkových v divadle: Anna bez make-upu a s cigárem v puse! V soukromí na sebe nemají zdaleka tolik času, na jevišti si to Bolek Polívka (67) se svou dcerou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Deana Horváthová-Jakubisková
Deana Horváthová-Jakubisková
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Jan Hofman
Jan Hofman
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Radek Holub
Radek Holub