Bolek Polívka

Datum narození: 31.7.1949
Přezdívka: Valašský král
Místo narození: Vizovice
Výška: 187 cm
Profese: herec, komik, moderátor, podnikatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herec Bolek Polívka, proslulý Valašský král, skvělý bavič, mim, klaun a dramatik, který moderoval nejen své vlastní pořady, je otcem šesti dětí.

Od mládí hrál ochotnické divadlo. Na střední vystupoval v komickém kvartetu. V Huse na provázku působil hned po absolvování brněnské JAMU. Pantomimu předváděl Bolek Polívka u Borise Hybnera a Ctibora Turby. Zrežíroval vlastní hry Am a Ea, Trosečník nebo Poslední leč. Bolek Polívka spoluzaložil brněnské divadlo Husa na provázku a své vlastní Divadlo Bolka Polívky.

BOLEK POLÍVKA - 10 NEJLEPŠÍCH VYSTOUPENÍ 

Bolek Polívka opakovaně zazářil i na stříbrném plátně. Zahrál si v muzikálové Baladě pro banditu (s Miroslavem Donutilem) nebo v komedii Muži v naději (s Jiřím Macháčkem). Stal se duší jedné z nejoblíbenějších českých komedií Dědictví aneb Kurvahošigutntág režisérky Věry Chytilové, kde si vystřihl milostné scény s Dagmar Veškrnovou, později Havlovou; objevil se pak i v pokračování natočeném po mnoha letech - Dědictví aneb Kurva se neříká. Za ztvárnění faráře Holého v dramatu Zapomenuté světlo, v němž hrál s Veronikou Žilkovou, získal sošku Českého lva. Další má za roli ve válečném snímku Musíme si pomáhat. Do povědomí vstoupila také jeho vedlejší role ve filmu Pelíšky. Roku 2017 byl nominován na Českého lva za svůj výkon v pohádce Jiřího Stracha Anděl Páně 2.

O BOLKU POLÍVKOVI ČTĚTE ZDE>>

Valašským králem se Bolek Polívka pasoval v jednom z dílů vlastního pořadu Manéž Bolka Polívky. Krom toho moderoval i Bolkoviny. Na své farmě pořádal nejrůznější akce, například šampionát v házení flinty do žita. Na svou zemi se rád díval ze sedla koně Bilba. Bohužel podnik, usedlost s názvem Farma Bolka Polívky, kde nejen choval koně, ale také provozoval restauraci, přivedl na buben, a tak musel být v roce 2013 insolvenčním správcem nabídnut k prodeji. Jeho soukromé království tak padlo.

S partnerou Marcelou Černou má Bolek Polívka tři děti - syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu. Další tři jsou z předchozích manželství. Známé je především jeho manželství s Chantal Poullain. S touto francouzskou herečkou navíc ztvárnil nezapomenutelnou dvojci ve filmu Věry Chytilové Šašek a královna. S ní má syna Vladimíra. Dceru Kamilu vychovával s první ženou StanislavouAnnu zplodil s herečkou Evelynou Steimarovou.

 

Články o celebritě

Dagmar Havlová na festivalu ve Varech: NOČNÍ TAH Z MEJDANU! Dagmar Havlová na festivalu ve Varech: NOČNÍ TAH Z MEJDANU! Na veřejnosti většinou distingovaná někdejší první dáma Dagmar Havlová (65) se ve společnosti přátel… číst článek
Dagmar Havlová na tahu napříč Karlovými Vary: Noční dostaveníčko u lavičky Václava Havla Dagmar Havlová na tahu napříč Karlovými Vary: Noční dostaveníčko u lavičky Václava Havla Na veřejnosti většinou distingovaná někdejší první dáma Dagmar Havlová (65) se ve společnosti svých… číst článek
Polívka na víně! Bolek propařil noc, domů odvrávoral jako poslední až v šest ráno! Polívka na víně! Bolek propařil noc, domů odvrávoral jako poslední až v šest ráno! Luxusní večírky finančních institucí, exkluzivních značek či módních domů blednou ve světle mejdanu,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Adolf Filip
Adolf Filip