Tom Cruise

Datum narození: 3.7.1962
Místo narození: New York, USA
Výška: 170 cm
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Nejznámejší přívrženec scientologické církve a jeden z nejmenších herců na světě Tom Cruise je ženami považován za okouzlujícího. Však už je třikrát rozveden.

Tom Cruise není pouze známý herec, ale také scenárista, producent a režisér. Přes svoji matku má napůl irské a napůl německé kořeny. Jako mladík chtěl být katolickým knězem a navštěvoval dokonce františkánský seminář v Cincinnati. V osmnácti letech ale přehodil výhybku a rozhodl se pro herectví. Režisér Franc Zeffirelli ho obsadil do role Billyho ve filmu Nekonečná láska a jeho schody ke slávě se začaly rýsovat.

Tom Cruise má filmografii velmi bohatou, zmiňme oskarový snímek Rain Man, nebo filmy Narozen 4. července, Jerry Maguire či Magnolia, které mu vynesly Zlatý glóbus za herecký výkon. Tom Cruise je ovšem také držitelem filmové anticeny Zlatá malina za to, že v roce 1994 vytvořil spolu s Bradem Pittem nejhorší filmový pár v Interview s upírem.

Spojován ale bývá především s akčními filmy, třeba jako agent Ethan Hunt v sérii Mission: Impossible (která má díky oblibě pět pokračování a honorář jen pro Toma Cruise za účinkování v druhém díle činil 75 000 000 dolarů). Další známé filmy s Tomem Cruisem: Top Gun, Minority Report, Vanilkové nebe, Poslední samuraj, Válka světů, Valkýra. Tom Cruise je znám tím, že - podobně jako třeba Francouz Jean-Paul Belmondo - mnohé nebezopečné scény točí sám a nenechá se zastupovat kaskadérem.

V roce 1990 vstoupil pod vlivem své první manželky Mimi Rogers (byli svoji od roku 1987 do roku 1990) do scientologické církve (pozoruhodné je, že Rogersová se se scientology později rozešla, Cruise ne). Po rozvodu si Tom Cruise rychle našel náhradu, na Štědrý den 1990 si vzal herečku Nicole Kidman a vydržel s ní deset let. Mezi tím adoptovali dvě děti, Isabellu Jane a Connora Antonyego. Tom Cruise se s Nicole Kidman rozvedl v jejím třetím měsíci těhotenství, při jejich desátém výročí svatby a ona poté přišla o dítě.

Pak měl Tom Cruise tříletý vztah s herečkou Penelope Cruz, kterou v roce 2005 vyměnil za Katie Holmes. Tu si vzal (o ruku ji požádal v Paříži na vrcholu Eiffelovy věže a vzali se v Itálii na honosném hradě Bracciano u Říma). Mají spolu dceru Suri (narozena 2006), ale roku 2012 se i toto třetí manželství Toma Cruise rozpadlo. Za zmínku stojí, že krátký románek měl také s o mnoho starší zpěvačkou Cher, to mu ale bylo 23 let a jí 39.

 

Články o celebritě

Módní trapasy roku 2018: Kdo ukázal, co neměl, a kdo si zapomněl zapnout poklopec? Módní trapasy roku 2018: Kdo ukázal, co neměl, a kdo si zapomněl zapnout poklopec? I letos se několika jedincům povedlo způsobit pěkné faux pas. Od příšerných šatů, které se objevily… číst článek
25 slavných, kteří jsou menší, než jste si mysleli 25 slavných, kteří jsou menší, než jste si mysleli Děláte si starosti se svou výškou? Uklidnit vás může to, že i někteří slavní měří sotva 150 cm. Ve… číst článek
Shanina Shaik na přehlídce Victoria’s Secret: Au, to je zářez! Shanina Shaik na přehlídce Victoria’s Secret: Au, to je zářez! Přehlídka „andílků“ z Victoria’s Secret je vždy dlouho očekávanou událostí a všichni se na ni těší.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Jitka Asterová
Jitka Asterová
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová