Pavel Nedvěd

Datum narození: 30.8.1972
Místo narození: Cheb
Váha: 70 kg
Výška: 177 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Barcelona, Arsenal, Real Madrid, Chelsea nebo Manchester United. O českého fotbalového záložníka Pavla Nedvěda se tahaly ty nejznámější kluby. V roce 2001 ho ukořistil Juventus Turín, který za něj zaplatil v přepočtu 1,6 miliardy korun.

S fotbalem začínala budoucí legenda ve Skalné nedaleko Chebu. Přes mužstva Plzně a Dukly Praha se dostal až do Sparty, s níž vyhrál tři prvoligové poháry. Po úspěchu na Euru 1996, ze kterého přivezl spolu s národním týmem stříbro, se dostal do hledáčku světových klubů. Nakonec přešel do Lazia Řím. Ovládl italskou ligu, Pohár, Superpohár a dnes již neexistující Pohár vítězů pohárů.

V roce 2001 se postaral o nejdražší přestup v historii českého fotbalu právě do výše zmíněného týmu Juventus Turín. Dostal se s ním do finále Ligy mistrů, ale na hřiště nenastoupil, kvůli žluté kartě sledoval zápas z lavičky. Penaltový rozstřel nakonec vyhrál AC Milán. O mistrovský titul se s Turínem dnes Nedvěd snaží z pozice jeho ředitele.

Dvanáct let bojoval v barvách českého týmu po boku Poborského nebo Šmicera. Kromě stříbra z Eura 1996 přivezl i bronz z evropského šampionátu 2004. V 91 reprezentačních zápasech vstřelil 18 gólů. V několika utkáních nosil kapitánskou pásku.

Jeho výkony se promítly do několika ocenění. Vyhrál například anketu Sportovec roku, v roce 2003 si odnesl prestižní Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Vedle Josefa Masopusta je jediným Čechem, kterému se něco podobného povedlo.

Přes dvacet let žije s manželkou Ivanou Nedvědovou. Mají syna Pavla a dceru Ivanu. V létě roku 2009 oznámil konec aktivní fotbalové kariéry. Ze srdce a paměti fanoušků ale nezmizí.

 

Články o celebritě

Patří Juventusu, ale nehraje ani ve druhé lize. Nelituju, hlásí Macek Patří Juventusu, ale nehraje ani ve druhé lize. Nelituju, hlásí Macek Někdy stačí málo. Třeba jen tři odehrané zápasy. Roman Macek je v italské Cremoně věčným náhradníkem.… číst článek
Co Poborský prozradil na Fergusona, Brücknera, Mourinha nebo Hřebíka? Co Poborský prozradil na Fergusona, Brücknera, Mourinha nebo Hřebíka? Zatímco všichni ostatní po hřišti běhali, on létal. Rychlý, dynamický, technický, kreativní a s obrovský… číst článek
Malík staví sportovní radu FAČR. Získal Uhrina, jedná i s Rosickým Malík staví sportovní radu FAČR. Získal Uhrina, jedná i s Rosickým Ve vznikající sportovní radě Fotbalové asociace ČR, která bude sloužit jako poradní orgán nejen pro… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Pavel Kelemen
Pavel Kelemen
zobrazit profil Martin Veselý
Martin Veselý
zobrazit profil Adam Ptáčník
Adam Ptáčník
zobrazit profil Jan Kovář
Jan Kovář
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj