Pavel Nedvěd

Datum narození: 30.8.1972
Místo narození: Cheb
Váha: 70 kg
Výška: 177 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Barcelona, Arsenal, Real Madrid, Chelsea nebo Manchester United. O českého fotbalového záložníka Pavla Nedvěda se tahaly ty nejznámější kluby. V roce 2001 ho ukořistil Juventus Turín, který za něj zaplatil v přepočtu 1,6 miliardy korun.

S fotbalem začínala budoucí legenda ve Skalné nedaleko Chebu. Přes mužstva Plzně a Dukly Praha se dostal až do Sparty, s níž vyhrál tři prvoligové poháry. Po úspěchu na Euru 1996, ze kterého přivezl spolu s národním týmem stříbro, se dostal do hledáčku světových klubů. Nakonec přešel do Lazia Řím. Ovládl italskou ligu, Pohár, Superpohár a dnes již neexistující Pohár vítězů pohárů.

V roce 2001 se postaral o nejdražší přestup v historii českého fotbalu právě do výše zmíněného týmu Juventus Turín. Dostal se s ním do finále Ligy mistrů, ale na hřiště nenastoupil, kvůli žluté kartě sledoval zápas z lavičky. Penaltový rozstřel nakonec vyhrál AC Milán. O mistrovský titul se s Turínem dnes Nedvěd snaží z pozice jeho ředitele.

Dvanáct let bojoval v barvách českého týmu po boku Poborského nebo Šmicera. Kromě stříbra z Eura 1996 přivezl i bronz z evropského šampionátu 2004. V 91 reprezentačních zápasech vstřelil 18 gólů. V několika utkáních nosil kapitánskou pásku.

Jeho výkony se promítly do několika ocenění. Vyhrál například anketu Sportovec roku, v roce 2003 si odnesl prestižní Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Vedle Josefa Masopusta je jediným Čechem, kterému se něco podobného povedlo.

Přes dvacet let žije s manželkou Ivanou Nedvědovou. Mají syna Pavla a dceru Ivanu. V létě roku 2009 oznámil konec aktivní fotbalové kariéry. Ze srdce a paměti fanoušků ale nezmizí.

 

Články o celebritě

Štěpánkovo dojemné loučení: díky rodičům, slzy s Nicole i Rogerův vzkaz Štěpánkovo dojemné loučení: díky rodičům, slzy s Nicole i Rogerův vzkaz Ještě jednou, naposledy. Radek Štěpánek ukázal fanouškům sílu „Českého lva,“ jak nazval svou pompézní… číst článek
Bafuňář Nedvěd o práci v českém fotbale: Co bych tu dělal?! Bafuňář Nedvěd o práci v českém fotbale: Co bych tu dělal?! Domů do Čech se vrátil Pavel Nedvěd (46) doslova na skok. Co všechno viceprezident Juventusu za pár… číst článek
Nedvědova dcerka Ivana: Promluvila o svém vyvoleném Nedvědova dcerka Ivana: Promluvila o svém vyvoleném Fujtajbl fusekle, trenky od bláta, dres páchnoucí potem?  Tak to ne! Ivana (20), dcera nejlepšího… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mick Schumacher
Mick Schumacher
zobrazit profil Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová
zobrazit profil Milan Petržela
Milan Petržela
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek
zobrazit profil Petr Čech
Petr Čech
zobrazit profil Anežka  Drahotová
Anežka Drahotová