Zuzana Hejnová

Datum narození: 19.12.1986
Místo narození: Liberec
Váha: 62 kg
Výška: 173 cm
Profese: sprinterka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Mistryně světa z roku 2013 Zuzana Hejnová patří ke sprinterské špičce. Specializuje se na 400 m. Zlato ale získala už v roce 2003 v Sherbrooku na mistrovství světa do sedmnácti let.

Sprinterka Zuzana Hejnová pravidelně vylepšuje národní rekord na 400 m (ať už s překážkami nebo nez nich) a vozí medaile. Ty nejcennější jsou bronz z olympiády v Londýně v roce 2012 a zlato z mistrovství světa v Moskvě 2013. Jinak má ale Zuzana Hejnová doma sbírku několika desítek dalších medailí z dalších juniorských i senirských soutěží, ať už českých, evropských či světových. Svůj nejlepší čas zaběhla v roce 2011 a má hodnotu 53,29 sekund.

Do roku 2012 běhala Zuzana Hejnová ve skupině Rychlých holek trenérky Martiny Blažkové. Poté přešla k Daliboru Kupkovi.

Vystudovala střední pedagogickou školu. Kromě sportu ráda čte a cestuje. Na závodech i mimo ně jí fandí přítel Jan Žalud, podnikatel a bývalý tyčkař. 

 

Články o celebritě

Maslák i Hejnová si na MČR doběhli pro výhru, oštěpař Frydrych pojede na ME Maslák i Hejnová si na MČR doběhli pro výhru, oštěpař Frydrych pojede na ME Koulař Tomáš Staněk si na mistrovství republiky vylepšil letošní maximum na 21,52 metru. Oštěpař… číst článek
Holuša na MČR prohrál o 15 sekund na pětce, slavili Ogrodníková i Bába Holuša na MČR prohrál o 15 sekund na pětce, slavili Ogrodníková i Bába Český rekordman v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša prohrál na mistrovství republiky v Kladně v závodě… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil Kristýna Kolocová
Kristýna Kolocová
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick