Ondřej Moravec

Datum narození: 9.6.1984
Místo narození: Ústí nad Orlicí
Výška: 181 cm
Profese: biatlonista
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Biatlonista Ondřej Moravec reprezentoval Česko na olympiádách v Turíně 2006, Vancouveru 2010 i v Soči 2014. Z té poslední přivezl tři medaile.

Můžeme se jen dohadovat, jestli to byl právě Michal Šlesingr, světová jednička v českém biatlonu a především jeho bývalý spolužák ze základní školy, který ho nasměřoval na dráhu právě biatlonu. Ať už je to jakkoli, Ondřej Moravec se nakonec dočkal a stal se terčem, a to terčem zájmu českých médií v sezoně 2005/2006, kdy po úspěších na Světovém poháru získal nominaci na olympijské hry v Turíně.

V následující olympijské sezoně si spíše mohli střílet z něj – moc úspěchů nezaznamenal. Teprve na konci sezony se mu jakoby zázrakem podařil obrat. Ondřej Moravec pravidelně bodoval a podařilo se mu dosáhnout prozatímně nejlepšího výsledku, když si vysprintoval čtvrté místo v ruském Chanty-Mansijsku.

Zřejmě mu tohle umístění stačilo, protože další rok si pěkně „válel šunky“. I jeho sprint jakoby se změnil v marnou snahu lenochoda dosáhnout úspěchu. V sezoně 2011/2012 se projevil velice pozitivní vliv klubu SKP Plzeň, když se po několika propadácích Ondřej Moravec konečně probojoval mezi biatlonovou elitu. Následovalo mistrovství světa v Ruhpoldingu, kdy mu jen o vlásek uniklo umístění v první desítce.

V sezoně 2012/2013 začal Ondřej Moravec vylepšovat své skóre. Poprvé v kariéře doběhl do top 10 – dostal se na osmou příčku v Pokljuce a následující den (15. 12. 2012) dokonce ve stíhacím závodě dorazil druhý. Tentokrát se své formy tak snadno nevzdal, protože hned v následujícím roce vybojoval v Oberhofu třetí místo. V březnu vyhrál v norském Holmenkollenu poprvé závod Světového poháru.

Sezonu 2013/2014 nastartoval Ondřej Moravec opravdu velmi úspěšně. Ve švédském Östersundu urval ve smíšené štafetě české reprezentace zlato a získal nominaci na OH v ruské Soči, odkud přivezl ze stíhacího závodu na 12,5 km skvělé stříbro, další stříbro ze smíšené štafety a ještě bronz ze stíhačky na 15 km s hromadným startem.

Úspěch Ondřeje Moravce je o to obdivuhodnější, že v dětství trpěl Perthesovou nemocí, kdy se mu de facto rozpadal kyčelní kloub a prognóza byla jasná: sportovat nikdy nebude moci, kdo ví, zda vůbec bude chodit. Rok dokonce strávil na vozíku.

Biatlonista Ondřej Moravec je ženatý, v dubnu 2013 si v Letohradu vzal přítelkyni Veroniku.

 

Články o celebritě

Kdo zmaloval tvář šéfa biatlonu Hamzy? Sám šel s pravdou ven Kdo zmaloval tvář šéfa biatlonu Hamzy? Sám šel s pravdou ven Vyhlášení ankety Biatlonista roku 2017 nabídlo kromě suverénního vítězství Gabriely Koukalové i úsměvný… číst článek
Vládkyně Koukalová: Mám muže s velkým M! Dojala ji nemocná sestra Vládkyně Koukalová: Mám muže s velkým M! Dojala ji nemocná sestra Český biatlon má opět po roce stejnou královnu. Gabriela Koukalová na středečním galavečeru získala… číst článek
Češi vyhlásili v biatlonu guerillovou válku. Přijde smíření, nebo revoluce? Češi vyhlásili v biatlonu guerillovou válku. Přijde smíření, nebo revoluce? Je rozdíl mezi tím, když chcete něčeho opravdu dosáhnout a máte promyšlenou strategii, a mezi příležitostným… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová
zobrazit profil Vladimír Vůjtek
Vladimír Vůjtek
zobrazit profil Patrik Eliáš
Patrik Eliáš
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Tiger Woods
Tiger Woods
zobrazit profil Nicole Vaidišová-Štěpánková
Nicole Vaidišová-Štěpánková
zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil David Křížek
David Křížek