Anna Polívková

Datum narození: 24.3.1979
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Anna Polívková je talentovaná herečka a dcera herce Bolka Polívky. V roce 2013 vyhrála taneční soutěž České televize StarDance.

Patří mezi mladé herecké talenty a mimo jiné si také vytančila vítězství v taneční soutěži StarDance – když hvězdy tančí. Půvabná Anna Polívková v sobě nezapře geny svého otce především co se vzhledu týče. Herecký talent podědila nejen po herci Bolku Polívkovi, ale také po matce Evelyně Steimarové. Před lety se dala dohromady s muzikantem Jakubem Xavierem Barem.

Po studiu na pražské konzervatoři studovala Anna Polívková Nonverbální divadlo při HAMU a poté se odstěhovala do Paříže, kde vystudovala Mezinárodní školu pohybového divadla Jacqua Lecoqa. Procestovala Evropu s klaunským pouličním představením Skok kachny a Kanadu s Sabooge Theater Company. Annu Polívkovou jsme mohli vídat v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila postavu doktorky Martiny Hermanové.

Mimo nováckého seriálu jsme Annu Polívkovou mohli vidět ve snímku Bolero, kde ztvárnila roli Ilony Fetkové nebo ve více známé komedii Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu, kde si zahrála ošklivku Jolanu.

V roce 2013 si Anna Polívková vytančila vítězství v taneční soutěži České televize po boku tanečníka Michala Kurtiše. O titul Královny parketu soupeřila s Miss World Taťánou Kuchařovou. Díky soutěži se rozhodla tanci věnovat i nadále.

Seriály, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Na stojáka (2005)

Ordinace v růžové zahradě (2005)

Soukromé pasti (2008)

 

Filmy, ve kterých si zahrála Anna Polívková:

Návrat idiota (1999)

Bolero (2004)

Účastníci zájezdu (2006)

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Probudím se včera (2011)

 

Články o celebritě

Šulcová (71) ze S tebou mě baví svět: Největší životní ponížení Šulcová (71) ze S tebou mě baví svět: Největší životní ponížení Nyní žije bez stresu a je konečně spokojená. Před lety ale byla totálně na dně, propadla alkoholismu… číst článek
Jiří Langmajer: Obdivuji ženy za to, že dokážou být s muži jako já Jiří Langmajer: Obdivuji ženy za to, že dokážou být s muži jako já Právě teď je v plném proudu natáčení nové české komedie s názvem Po čem muži touží. V hlavních rolích… číst článek
Vilný Matěj Hádek: Osahával prsa Polívkové! Vilný Matěj Hádek: Osahával prsa Polívkové! Herečka Anna Polívková (39) musela mít při natáčení nového filmu Po čem muži touží svatou trpělivost.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Jan Teplý
Jan Teplý
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Petr Kostka
Petr Kostka
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová