Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Jitka Schneiderová ukázala maminku: Jsi moje láska, vzkázala jí Jitka Schneiderová ukázala maminku: Jsi moje láska, vzkázala jí Herečka Jitka Schneiderová (45) odtajnila kousek ze svého soukromí. Na sociální síti totiž ukázala… číst článek
Ceny Anděl ovládla kapela J.A.R.: Kdo další zabodoval?! Ceny Anděl ovládla kapela J.A.R.: Kdo další zabodoval?! Včera se v Praze uskutečnil 27. ročník udělování Cen Anděl, kde se moderování ujal Libor Bouček.… číst článek
Pražský týden módy: Na mola vyrazily plus size modelky! A co oblékly celebrity? Pražský týden módy: Na mola vyrazily plus size modelky! A co oblékly celebrity? Zatímco my nakupujeme oblečení na jaro, módní návrháři už jsou dál. Prague Fashion Week představuje… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Pavel Soukup
Pavel Soukup
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Andrew Garfield
Andrew Garfield