Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Jitka Schneiderová exkluzivně pro Blesk: Pravda o jejím »těhotenství«! Jitka Schneiderová exkluzivně pro Blesk: Pravda o jejím »těhotenství«! Herečka Jitka Schneiderová je ve 44 letech těhotná a své jedenáctileté dceři Sofii Anně porodí na… číst článek
Nový seriál České televize: Dcera policisty zabila milence. Spravedlnost ale dožene každého Nový seriál České televize: Dcera policisty zabila milence. Spravedlnost ale dožene každého Role správných chlapů Ondřeji Vetchému jdou, dokázal to i v seriálu Případy 1. oddělení. Teď se divákům… číst článek
Jitka Schneiderová (43) na slavnostní premiéře filmu Masaryk: Schovávala přítele! Jitka Schneiderová (43) na slavnostní premiéře filmu Masaryk: Schovávala přítele! Chtěli zůstat v utajení! Herečka Jitka Schneiderová (43) dorazila na premiéru filmu Masaryk s přítelem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rudolf Hrušínský st.
Rudolf Hrušínský st.
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Matěj  Hádek
Matěj Hádek
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk