Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Hvězda StarDance Marek Dědík: Pracuje na miminku, svatba jde stranou Hvězda StarDance Marek Dědík: Pracuje na miminku, svatba jde stranou Hvězda StarDance Marek Dědík (34) má teď náročné období. Kromě toho, že se mu daří v práci a zvažuje… číst článek
Celebrity na síti: Herzigová s maminkou a Arichteva v První republice Celebrity na síti: Herzigová s maminkou a Arichteva v První republice Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na nějaké z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek
Rozvášněná Hana Gregorová: Vyměnila zajíčka za Slavíčka! Rozvášněná Hana Gregorová: Vyměnila zajíčka za Slavíčka! Slovenský temperament se nezapře! Hana Gregorová (64) se nechala strhnout tancem a svého zajíčka… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Michaela Kuklová
Michaela Kuklová