Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Rozpačité finále StarDance: Proč nepřišel ani jednou Mareš?! Rozpačité finále StarDance: Proč nepřišel ani jednou Mareš?! V loňském ročníku byl jedním z favoritů soutěže Leoš Mareš (39). Tanec ho doslova pohltil, ale přesto… číst článek
Geislerová se Schneiderovou na dovolené: Pivo z lahve a tajnosti! Geislerová se Schneiderovou na dovolené: Pivo z lahve a tajnosti! Už deset dní si herečky Aňa Geislerová (40) s Jitkou Schneiderovou (43) užívají tepla a sluníčka… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Lucie Zedníčková slaví 48! Ťukněte si s celebritou! Herečka Lucie Zedníčková slaví 48! Adoptivní dcera herce Pavla Zedníčka se narodila jako Lucie Bártová, po svatbě… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jared  Padalecki
Jared Padalecki
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Alexandr Postler ml.
Alexandr Postler ml.