Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

První republika je zpět: Ján Koleník v zákulisí bojuje. Podívejte se na fotky z natáčení První republika je zpět: Ján Koleník v zákulisí bojuje. Podívejte se na fotky z natáčení Seriál První republika se vrací na televizní obrazovky a jeho natáčení je v plném proudu. Před kamerami… číst článek
Nové díly seriálu První republika už na podzim! Co se v nich bude dít? Nové díly seriálu První republika už na podzim! Co se v nich bude dít? Oblíbený seriál se už brzy vrátí na obrazovky. Dnes se v Sadské točily díly druhé série. Naše redakce… číst článek
Schneiderová se vrací na parket: Chystá vlastní show s hvězdami! Schneiderová se vrací na parket: Chystá vlastní show s hvězdami! Taneční soutěž StarDance, kde předloni předváděla s tanečníkem Markem Dědíkem mistrovské kousky,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Penélope Cruz
Penélope Cruz
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger

Nejnovější profily celebrit