Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

David Švehlík potřetí otcem! Práskl to na něj kolega David Švehlík potřetí otcem! Práskl to na něj kolega Raduje se z narození potomka! Podle svých hereckých kolegů se herec David Švehlík (46) stal potřetí… číst článek
Tvoje tvář má známý hlas: Nova k sobě přetáhla dvě hvězdy Primy! Tvoje tvář má známý hlas: Nova k sobě přetáhla dvě hvězdy Primy! Pátá řada zábavné show Tvoje tvář má známý hlas se už brzy objeví na obrazovkách. Televize Nova oslovila… číst článek
Celebrity na síti: Pyšní rodiče a úlovek týdne Celebrity na síti: Pyšní rodiče a úlovek týdne Tento týden se slavní rodiče pochlubili svými dětmi. Ti, kteří rodinu zatím nezaložili, měli jinou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Lenka Vlasáková
Lenka Vlasáková
zobrazit profil Jared  Padalecki
Jared Padalecki
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Markéta Coufalová
Markéta Coufalová
zobrazit profil Sandra Bullock
Sandra Bullock
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox