Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Vrkají jako hrdličky: Issová, Schneiderová a Kotek! Vrkají jako hrdličky: Issová, Schneiderová a Kotek! Kromě filmů, večírků a společenských či pracovních schůzek si hvězdy na festivalu najdou chvilku,… číst článek
Takhle se vidí celebrity! Podívejte se, jak se ukazují přátelům na sociálních sítích Takhle se vidí celebrity! Podívejte se, jak se ukazují přátelům na sociálních sítích Začal týden filmového festivalu v Karlových Varech. Do města se sjelo mnoho slavných hostů a filmových… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Haničinec
Petr Haničinec
zobrazit profil Celina Jade
Celina Jade
zobrazit profil Juraj Loj
Juraj Loj
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Jan Cina
Jan Cina
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Boris Hybner
Boris Hybner