Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Pomoc na pódiu pro zraněného Jaškówa v Tváři: Vytvoří duo s Hámou! Pomoc na pódiu pro zraněného Jaškówa v Tváři: Vytvoří duo s Hámou! Odstoupení Roberta Jaškówa (48), který se minulý týden zranil před natáčením osmého dílu show Tvoje… číst článek
Schneiderová po vystoupení v Tváři sklidila výsměch: Kříženec Nálepkové a Stiflerovy mámy Schneiderová po vystoupení v Tváři sklidila výsměch: Kříženec Nálepkové a Stiflerovy mámy Vlna kritiky a posměchu se strhla na Jitku Schneiderovou (45), když v show Tvoje tvář má známý hlas… číst článek
Hvězda Novy Robert Jašków (48): KONEC VE TVÁŘI?! Hvězda Novy Robert Jašków (48): KONEC VE TVÁŘI?! Vteřina nepozornosti a je z toho ohrožení účasti v show Tvoje tvář má známý hlas. Robert Jáškow (48)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Sophia Loren
Sophia Loren
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Josef Laufer
Josef Laufer