Jiří Pospíšil

Datum narození: 24.11.1975
Místo narození: Chomutov
Profese: politik TOP 09, ministr za ODS
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Pospíšil, bývalý člen ODS a exministr ve vládách Mirka Topolánka a Petra Nečase se po volebním debaklu TOP 09 roku 2017 stal jejím předsedou.

Jiří Pospíšil vystudoval práva na Západočeské univerzitě v Plzni. Studium ukončil ziskem doktorátu v roce 2002. Později po vypuknutí aféry s rychlostudenty a podivně získanými tituly působil krátce jako děkan tamní právnické fakulty.

JIŘÍ POSPÍŠIL - "ZLATÝ KLUK"

Politická kariéra Jiřího Pospíšila je dlouhá. Do Sněmovny se poprvé dostal už v roce 2002 za ODS, tehdy ho také Mirek Topolánek vybral do své stínové vlády. Do té opravdové usedl po volbách v roce 2006, kdy se poprvé stal ministrem spravedlnosti. Na této pozici vydržel až do pádu vlády v roce 2009 a znovu se k ní vrátil o rok později ve vládě Petra Nečase. Ten ho ale v létě 2012 odvolal poté, co se Jiří Pospíšil rozhodl jmenovat pražskou vrchní státní zástupkyní nekompromisní Lenku Bradáčovou. Na Pospíšilovu podporu se tehdy dokonce pořádaly demonstrace.

O dalších pár měsíců později, v lednu 2014, Jiří Pospíšil odešel nejen z vedení ODS, ale vrátil i stranickou knížku kvůli sporům s kolegy. Následně přijal nabídku TOP 09, aby za tuto pravicovou a konzervativní stranu kandidoval v eurovolbách 2014 a jeho obliba u veřejnosti opět přinesla plody: europarlamentních eurolavic usedl, by nejkroužkovanějším kandidátem nejen z TOP 09 (přeskočil tedy Luďka Niedermayera), ale ze všech.

Se jménem Jiřího Pospíšila se váže i několik kontroverzních faktů. Jeho politická kariéra je spojovaná s Romanem Jurečkem, který byl označován za jednoho z vlivných kmotrů ODS. Pochybnosti vzbudila i jeho podpora postupu státní zástupkyně Renaty Vesecké v kauze Jiřího Čunka, i když později dal od Vesecké ruce pryč.

Po parlamentních volbách 2017, kdy TOP 09 propadla a její šéf Miroslav Kalousek potvrdil, že již nebude kandidovat na post předsedy, Jiří Pospíšil podepsal přihlášku do strany, aby jí prý pomohl. Na listopadovém sjezdu se stal jejím předsedou; nahradil tak Miroslava Kalouska

O JIŘÍM POSPÍŠILOVI ČTĚTE ZDE>>

Od roku 2010 se spekuluje o Pospíšilově možné homosexuální orientaci. Mluvilo se dokonce o vztahu s moderátorem Václavem Moravcem. Oba ale spekulace vyvrátili. Otázkám na svoji sexuální orientaci se Jiří Pospíšil vždy vyhýbal. Veřejně se k tomu vyjádřil expremiér Mirek Topolánek. Ten dávno poté, co v politice skončil, v rozhovoru pro server česká-justice.cz řekl, že Jiřího Pospíšila vyzval, aby o své orientaci veřejně promluvil, už když si ho vybral do stínové vlády.

 

Články o celebritě

Babiš je podruhé premiérem. Zažaluje Slováky kvůli StB a měl svou propisku Babiš je podruhé premiérem. Zažaluje Slováky kvůli StB a měl svou propisku Šéf hnutí ANO Andrej Babiš je znovu premiérem, podruhé v tomto období. Pro jmenovací dekret od prezidenta… číst článek
Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic Chuck Norris burcuje proti Babišovi. Organizátoři: Tisíce lidí vyjdou do ulic V úterý jsou po celém Česku avizované demonstrace, na nichž se bude opět protestovat pro Andreji… číst článek
Exministr Pilný promluvil o smrti v rodině. A bude trumfem Babiše pro Prahu Exministr Pilný promluvil o smrti v rodině. A bude trumfem Babiše pro Prahu Ivan Pilný jako jeden z nejhlasitějších kritiků šéfa ANO v rámci hnutí překvapil loni hned dvakrát.… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Jan Machač
Jan Machač
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska
zobrazit profil Miloš Vystrčil
Miloš Vystrčil
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek