Lukáš Vácha

Datum narození: 13.5.1989
Místo narození: Praha
Váha: 69 kg
Výška: 173 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lukáš Vácha je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Lukáš Vácha se narodil 13. května 1989 v Praze. Je odchovancem Slavie, v mládeži působil mezi roky 1994-2006. Ve Slavii se poprvé podíval i do A Týmu. V sešívaném dresu odehrál ale jen minutu. Další starty nepřidal a následovalo hostování v Jablonci, Baníku Ostrava a dvakrát ve Slovanu Liberec. Tam nakonec v roce 2010 přestoupil natrvalo.

Lukáš Vácha strávil v Liberci tři roky. V roce 2013 přestoupil do pražské Sparty, kde působí dodnes. Ve Spartě se stal důležitým členem základní sestavy. Vedle Davida Lafaty, Josefa Hušbauera nebo Ladislava Krejčího táhl ofenzivu mužstva a podílel se na triumfu v české nejvyšší soutěži i na zisku poháru.

Lukáš Vácha se díky svým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Jeho prvním startem bylo přátelské utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014. Vácha odehrál plný počet minut. Dne 3. června 2014 na Andrově stadionu v Olomouci nastoupil proti Rakousku, v průběhu zápasu převzal i kapitánskou pásku. 

 

Články o celebritě

Otevřený rozhovor s Lukášem Váchou: Z dvaceti holek si fakt nevybírám! Otevřený rozhovor s Lukášem Váchou: Z dvaceti holek si fakt nevybírám! Jméno Lukáš Vácha (28) slyšel v Česku snad každý. Lidé ho vnímají všelijak – milují ho, prskají na… číst článek
Střelec Sparty Šural: Mně to vlastně nešlo, oba góly jdou za Bóžou Střelec Sparty Šural: Mně to vlastně nešlo, oba góly jdou za Bóžou Vsítil dva góly, v nastavení rozhodl o vítězství Sparty v Příbrami (2:1). Paradoxně ale se svým výkonem… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník
zobrazit profil Kristýna Fleissnerová
Kristýna Fleissnerová
zobrazit profil Martin Latka
Martin Latka
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Miroslav Slepička
Miroslav Slepička
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová