Lukáš Vácha

Datum narození: 13.5.1989
Místo narození: Praha
Váha: 69 kg
Výška: 173 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lukáš Vácha je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Lukáš Vácha se narodil 13. května 1989 v Praze. Je odchovancem Slavie, v mládeži působil mezi roky 1994-2006. Ve Slavii se poprvé podíval i do A Týmu. V sešívaném dresu odehrál ale jen minutu. Další starty nepřidal a následovalo hostování v Jablonci, Baníku Ostrava a dvakrát ve Slovanu Liberec. Tam nakonec v roce 2010 přestoupil natrvalo.

Lukáš Vácha strávil v Liberci tři roky. V roce 2013 přestoupil do pražské Sparty, kde působí dodnes. Ve Spartě se stal důležitým členem základní sestavy. Vedle Davida Lafaty, Josefa Hušbauera nebo Ladislava Krejčího táhl ofenzivu mužstva a podílel se na triumfu v české nejvyšší soutěži i na zisku poháru.

Lukáš Vácha se díky svým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Jeho prvním startem bylo přátelské utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014. Vácha odehrál plný počet minut. Dne 3. června 2014 na Andrově stadionu v Olomouci nastoupil proti Rakousku, v průběhu zápasu převzal i kapitánskou pásku. 

 

Články o celebritě

Rande ve Varech, teď ji vytáhl na Spartu! Ujfaluši si dal s novou láskou křupky Rande ve Varech, teď ji vytáhl na Spartu! Ujfaluši si dal s novou láskou křupky Na start »Spartičky« v novém ročníku fotbalové ligy se zašel podívat i Tomáš Ujfaluši (40). Bývalý… číst článek
Sparta bez střelce! Tetteh dal z metru tyč, Pulkrab nemá Lafatův servis Sparta bez střelce! Tetteh dal z metru tyč, Pulkrab nemá Lafatův servis Hledá se bomber. Nutně! Fotbalová Sparta bije na poplach. Její útok týden před startem nové sezony… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil František Straka
František Straka
zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Matěj Kvíčala
Matěj Kvíčala
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Pavel Kadeřábek
Pavel Kadeřábek
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný