Lukáš Vácha

Datum narození: 13.5.1989
Místo narození: Praha
Váha: 69 kg
Výška: 173 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Lukáš Vácha je český profesionální fotbalový záložník a reprezentant, který v současnosti působí v českém prvoligovém týmu AC Sparta Praha.

Lukáš Vácha se narodil 13. května 1989 v Praze. Je odchovancem Slavie, v mládeži působil mezi roky 1994-2006. Ve Slavii se poprvé podíval i do A Týmu. V sešívaném dresu odehrál ale jen minutu. Další starty nepřidal a následovalo hostování v Jablonci, Baníku Ostrava a dvakrát ve Slovanu Liberec. Tam nakonec v roce 2010 přestoupil natrvalo.

Lukáš Vácha strávil v Liberci tři roky. V roce 2013 přestoupil do pražské Sparty, kde působí dodnes. Ve Spartě se stal důležitým členem základní sestavy. Vedle Davida Lafaty, Josefa Hušbauera nebo Ladislava Krejčího táhl ofenzivu mužstva a podílel se na triumfu v české nejvyšší soutěži i na zisku poháru.

Lukáš Vácha se díky svým výkonům dostal i do seniorské reprezentace. Jeho prvním startem bylo přátelské utkání s Finskem, které se odehrálo 21. května 2014. Vácha odehrál plný počet minut. Dne 3. června 2014 na Andrově stadionu v Olomouci nastoupil proti Rakousku, v průběhu zápasu převzal i kapitánskou pásku. 

 

Články o celebritě

NEJ úlety ze Sparta - Plzeň: Bednářův skluz i Procházkův zkrat NEJ úlety ze Sparta - Plzeň: Bednářův skluz i Procházkův zkrat Nejen derby pražských S přináší mimořádně vyhrocené okamžiky. Čeští fanoušci v posledních několika… číst článek
Vysoká hra nejen o Váchově pohledu na kabinu: Mladí vpřed, staří na svá místa Vysoká hra nejen o Váchově pohledu na kabinu: Mladí vpřed, staří na svá místa V pátek 31. března vyšel ve Sportu rozhovor s Lukášem Váchou, fotbalistou pražské Sparty. Týkal se… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Petr Jaroš
Petr Jaroš
zobrazit profil Édinson Cavani
Édinson Cavani
zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Dominik Kubalík
Dominik Kubalík
zobrazit profil Ondřej Synek
Ondřej Synek
zobrazit profil Jamie Vardy
Jamie Vardy
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka