Ondřej Vitásek

Datum narození: 4.9.1990
Místo narození: Prostějov
Váha: 97 kg
Výška: 193 cm
Profese: hokejista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Vitásek je český lední hokejista. Je to defenzivní obránce, má 4 čtyři sourozence a je odchovancem týmu HC Slezan Opava. Jeho kariéra výrazně stoupla v sezoně 2013/2014,kdy začínal v prvoligovém týmu HC Benátky nad Jizerou, poté v extraligovém týmu Bílí tygři Liberec.

Ondřej Vitásek urostlý univerzální zadák je odchovancem Prostějova, kde se narodil 4. září 1990. Juniorská kariéra jej však zavedla do nedalekého Přerova a také do Opavy, kde poprvé vyzkoušel v osmnácti letech dospělý hokej. Za tamní celek hrál kromě 2. ligy také juniorskou nejvyšší soutěž, a to až do svého přestupu do Liberce ve 21 letech. Mezitím však v sezoně 2009/10 odehrál svůj extraligový debut v dresu Vítkovic.

Po příchodu na sever Čech si musel také své místo v áčku Bílých Tygrů vybojovat. K tomu byl ihned odeslán do Benátek nad Jizerou a ve svém prvním ročníku v Liberci naskočil jen do tří extraligových duelů. Ani v sezoně 2012/13 se prostějovský rodák nedokázal naplno prosadit do extraligy, ve které však odehrál už 13 klání. Jinak stejně jako rok předtím nastupoval především za středočeské Benátky.

Na farmě podještědského týmu začal i svou doposud nejvydařenější sezonu, 2013/14. Jenže přišel nečekaný zvrat poté, co se mu povedlo vybojovat si své místo v obraně Bílých Tygrů. Jeho učitelem byl i Jan Výtisk. Nejenže se rychle stal klíčovým bekem Severočechů, ale také skvělými výkony oslovil reprezentačního kouče Vladimíra Růžičku. I v národním týmu pokračoval ve výborné hře, a tak byl po posledním turnaji Euro Hockey Tour dokonce nominován i na MS v běloruském Minsku. Na světovém šampionátu sice neměl úlohu klíčového beka jako doma v Liberci, i tak však odehrál deset zápasů a odmakal si to své na jedničku.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Nikola Mazurová
Nikola Mazurová
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl
zobrazit profil Pavel Janeček
Pavel Janeček
zobrazit profil Vladimir Kličko
Vladimir Kličko
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Dominik Kubalík
Dominik Kubalík

Nejnovější profily celebrit