Tina Turner

Datum narození: 26.11.1939
Místo narození: Tennessee, USA
Profese: Zpěvačka, herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

„Rocková babička“ s charakteristickým chraplákem. Tina Turner vlastním jménem Anna Mae Bullock, narozena v USA je jednou z nejoblíbenějších rockových hvězd 80. let 20. století.

Po sňatku s hudebníkem Ikem Turnerem si změnila jméno na umělecké Tina Turner. Do roku 1966, kdy nazpívala svoji úplně první sólovou písničku, působila společně s manželem a prý má jedny z nejhezčích nohou na světě.

Tahle zpěvačka si také sáhla na dno. Rozvod s Ikemem znamenal pro Tinu jisté ohrožení rozvíjející se sólové kariéry, což se podepsalo i na její finanční situaci o čemž svědčí i fakt, že jednu dobu byla odkázána na potravinové lístky. Zpívala po kasinech a klubech celých 8 let až do hitu Let´s Stay Together, kterým se prosadila.

Je zapsána i v Guinessově knize rekordů díky svému koncertu v Riu de Janeiro v roce 1988 s největším počtem diváků.

 Narodila v roce 1939 v Tennessee. V dětství zpívala v kostelním sboru gospely. Po odchodu do Saint Louis poznala svého nastávajícího manžela Ikema Turnera, který byl vedoucí osobnost skupiny Rhythm Of King. Začínají pracovat na společných nahrávkách a za jejich nejúspěšnější společné období se dá považovat rok 1971, kdy se dostali do americké hitparády

Top 10 s revivalem skladby Proud Mary, který pocházel z jejich vůbec nejprodávanějšího alba. Její první sólovou skladbu nazpívala až v roce 1966.

Zlomovým bodem její kariéry bylo vydání úspěšného alba Private Dancer v roce 1984 jehož součástí byly další hity. Tina se začíná měnit. Mění jak svůj hudební styl, tak i vzhled a stává se sexsymbolem. Toto období bylo pro Tinu úplně nejúspěšnější. Nazpívala celou řadu nezapomenutelných hitů (Sipmly The Best, We Don´t Need Another Hero, It Takes Two….), Nastudovala roli Tetičky ve filmu Šílený Max A Dóm Hromu. Získala čtyři ceny Grammy a první zlatou desku.

Se svým bývalým manželem byla uvedena do Rock and Rollové síně slávy, stejně jako Elvis Presley, Madonna, nebo další významní interpreti,  a nazpívala ústřední píseň k filmu s Jamesem Bondem, Golden Eyes.

 V roce 2013 se provdala ze svého dlouholetého přítele, o 16 let mladšího Erwina Bacha. Po sňatku s ním se vzdala amerického občanství a již dlouho žije ve Švýcarsku. 

 

Články o celebritě

Velká bolest Tiny Turner: Poslední sbohem synovi (†59), který spáchal sebevraždu! Velká bolest Tiny Turner: Poslední sbohem synovi (†59), který spáchal sebevraždu! Tině Turner (78), která je často označována za rockovou královnu, teď není do zpěvu. Naopak prožívá… číst článek
Syn (†59) rockové královny Tiny Turner spáchal sebevraždu! Zastřelil se… Syn (†59) rockové královny Tiny Turner spáchal sebevraždu! Zastřelil se… Váš syn odešel ze světa. Vlastní rukou. Ta zpráva zastihla rockovou královnu v Paříži, kam si vyrazila… číst článek
Slavný mim Čejka (81) v domově pro seniory: Nohy neslouží, ale ruce mám silnější! Slavný mim Čejka (81) v domově pro seniory: Nohy neslouží, ale ruce mám silnější! Přestože mu přestaly sloužit nohy, humor Jaroslava Čejku (81) neopouští. „Díky vozíku mi sílí svaly… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Andre Young - Dr. Dre
Andre Young - Dr. Dre
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley
zobrazit profil Tamara Klusová
Tamara Klusová
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow