Alexander Wang

Datum narození: 26.12.1983
Místo narození: San Francisco
Profese: návrhář

Související celebrity

Životopis

Alexander Wang je americký módní návrhář. V České republice známý z kolekce ve spolupráci s H&M, která byla během pouhého prvního dne kompletně vyprodána.

Ve věku 19 let se Alexander Wang rozhodl přestěhovat do New York City, aby zde studoval na prestižní soukromé škole Parsons The New School For Design. Po dvou letech studia se rozhodl vybudovat vlastní módní značku.

Na podzim roku 2007, Wang představil svou první kompletní ready-to-wear kolekci pro ženy. I přes vlny kritiky vyhrál v roce 2008 CFDA / Vogue fond, který mu dopřál částku 20.000$ na rozšíření své návrhářské činnosti. Ten samý rok zahájil svou první kolekci kabelek. V roce 2009 následovalo již legendární dámské T by Alexander Wang doplněné pánským T by Alexander Wang v příštích letech.

V roce 2009 byl konečně uznán i konkurenčními návrháři a kritiky, kdy byl vyhlášen jako vítěz soutěže CFDA / Swarovski jako návrhář roku. V roce 2009 také získal švýcarskou textilní cenu. Jeho kusy jsou nyní skladovány po celém světě ve více než 700 obchodech a prodejnách. Jeho návrhy naplňují luxusní obchodní domy, jako je Barneys New York, Neuman Marcus, Bergdorg Goodman nebo Dover Street Market.

Alexander Wang je proslulý svým městským stylem designů. Na podzim roku 2008 jeho kolekce obsadila převážně černá barva, kterou je osobitý. Často je uznáván za dokonalé krejčovské dovednosti.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jarmila Tabačková
Jarmila Tabačková
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Jan Bárta
Jan Bárta
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland