Václav Chaloupek

Datum narození: 21.5.1949
Místo narození: Plzeň
Profese: senátor, režisér, scénárista, publicista, politik
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér, scénárista a televizní publicista Václav Chaloupek se ve volbách 2016 stal senátorem za hnutí Občané patrioti (OPAT) za obvod č. 7 – Plzeň-jih.

Ochránce a milovník přírody Václav Chaloupek, původním povoláním učitel kreslení, do politiky vstoupil po volbách 2014, kdy jako nestraník za hnutí Občané patrioti (OPAT) usedl jak do Zastupitelstva města Plzně, tak Městského obvodu Plzeň 3. Úspěšný byl díky preferenčním hlasům, které jej ze 14. pozice (ve volbách do městské části dokonce až z 25.) posunuly na konečné druhé místo. Do boje o post senátora za obvod č. 7 – Plzeň-jih jej ve volbách 2016 vyslalo opět jako bezpartijního hnutí OPAT.

SYN VÁCLAVA CHALOUPKA JE LUPIČ?

Po absolvování Pedagogické fakulty v Plzni Václav Chaloupek nejprve vyučoval výtvarnou výchovu na základní škole, později působil jakožto propagační pracovník ČSAD, kulturně výchovný pracovník v Plzeňské zoologické zahradě. Po Sametové revoluci 1989 se stal krajským redaktorem Československé televize resp. České televize pro Západočeský kraj, kde natáčel zpravodajské reportáže.

V roce 1997 vytvořil svůj první televizní seriál Tuláček, jehož hlavním hrdinou je liščí mládě. V rámci Večerníčku Česká televize stále vysílá i jeho další série, jsou to např. Pruhovaní kamarádi, Vydrýsek, Méďové, Madla a Ťap, Pohádky pro štěňátka či Méďové na cestách. Václav Chaloupek natočil i dokumentární filmy či seriály (Kdo chce s vlky žíti, Kouzlo Afriky, Minuta přírody). Velká část jeho televizních prací byla vydána knižně.

Václav Chaloupek je držitelem několika ocenění. Roku 2001 získal Berounského trilobita za seriál Méďové, rok nato se jeho Vydrýsek stal nejčtenější knihou a v roce 2005 obdržel Cenu ministra životního prostředí.

Rodák z Plzně Václav Chaloupek je ženatý a má tři děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Vica Kerekes
Vica Kerekes
zobrazit profil Tina Pletánková
Tina Pletánková
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Felicitas Rombold
Felicitas Rombold
zobrazit profil Dolly Bustter
Dolly Bustter
zobrazit profil Milan Vorlíček
Milan Vorlíček
zobrazit profil Albiach Roger Néstor
Albiach Roger Néstor