Václav Chaloupek

Datum narození: 21.5.1949
Místo narození: Plzeň
Profese: senátor, režisér, scénárista, publicista, politik
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Režisér, scénárista a televizní publicista Václav Chaloupek se ve volbách 2016 stal senátorem za hnutí Občané patrioti (OPAT) za obvod č. 7 – Plzeň-jih.

Ochránce a milovník přírody Václav Chaloupek, původním povoláním učitel kreslení, do politiky vstoupil po volbách 2014, kdy jako nestraník za hnutí Občané patrioti (OPAT) usedl jak do Zastupitelstva města Plzně, tak Městského obvodu Plzeň 3. Úspěšný byl díky preferenčním hlasům, které jej ze 14. pozice (ve volbách do městské části dokonce až z 25.) posunuly na konečné druhé místo. Do boje o post senátora za obvod č. 7 – Plzeň-jih jej ve volbách 2016 vyslalo opět jako bezpartijního hnutí OPAT.

SYN VÁCLAVA CHALOUPKA JE LUPIČ?

Po absolvování Pedagogické fakulty v Plzni Václav Chaloupek nejprve vyučoval výtvarnou výchovu na základní škole, později působil jakožto propagační pracovník ČSAD, kulturně výchovný pracovník v Plzeňské zoologické zahradě. Po Sametové revoluci 1989 se stal krajským redaktorem Československé televize resp. České televize pro Západočeský kraj, kde natáčel zpravodajské reportáže.

V roce 1997 vytvořil svůj první televizní seriál Tuláček, jehož hlavním hrdinou je liščí mládě. V rámci Večerníčku Česká televize stále vysílá i jeho další série, jsou to např. Pruhovaní kamarádi, Vydrýsek, Méďové, Madla a Ťap, Pohádky pro štěňátka či Méďové na cestách. Václav Chaloupek natočil i dokumentární filmy či seriály (Kdo chce s vlky žíti, Kouzlo Afriky, Minuta přírody). Velká část jeho televizních prací byla vydána knižně.

Václav Chaloupek je držitelem několika ocenění. Roku 2001 získal Berounského trilobita za seriál Méďové, rok nato se jeho Vydrýsek stal nejčtenější knihou a v roce 2005 obdržel Cenu ministra životního prostředí.

Rodák z Plzně Václav Chaloupek je ženatý a má tři děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslava Skovajsová
Miroslava Skovajsová
zobrazit profil Jana Šišková
Jana Šišková
zobrazit profil Brooklyn Beckham
Brooklyn Beckham
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Marie-Luise Stockinger herečka
Marie-Luise Stockinger herečka
zobrazit profil Kamila Janovičová
Kamila Janovičová
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Lukáš Melník
Lukáš Melník