Lukáš Bartoň

Datum narození: 30.1.1981
Místo narození: České Budějovice
Profese: člen České pirátské strany, výzkumný pracovník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Politický aktivista Lukáš Bartoň byl Českou pirátskou stranou vyslán do parlamentních volbách 2017 jako její lídr v Plzeňském kraji.

Výzkumný pracovník Lukáš Bartoň se stal šéfem Zkušebny provozní pevnosti a únavové životnosti Regionálního technologického institutu na Fakultě strojní Západočeské univerzity v Plzni. Na univerzitě začal působit roku 2008, kdy vyučoval na Katedře konstruování strojů.

Lukáš Bartoň absolvoval studijní stáž na Manchester metropolitan univerzity, kde se věnoval výzkumu v oblasti znalostních systémů a magnetických ložisek. Později pracoval jako externí konstruktér pro několik soukromých firem na Plzeňsku, kdy se zabýval mj. konstrukcí zařízení a strojů pro elektrárny.

Členem České pirátské strany se Lukáš Bartoň stal roku 2012. Neúspěšně kandidoval v komunálních volbách 2014 do Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 a města Plzeň. Stejně dopadl i v krajských volbách 2016.

Ve volbách 2013 se Lukáš Bartoň pokusil získat poslanecký mandát, avšak do Sněmovny se nedostal. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Pirátů v Plzeňském kraji.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Shenar
Martin Shenar
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová
zobrazit profil Jiří Bělohlávek
Jiří Bělohlávek
zobrazit profil Monika Koblížková
Monika Koblížková
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Jan Hartl
Jan Hartl
zobrazit profil Barbora Lovasová
Barbora Lovasová