Petr Šabach studoval Střední knihovnickou školu, po prvním ročníku přestoupil na gymnázium odkud ho vyhodili a on byl nucen vrátit se zpět. Následně studoval dálkově na Filozofické fakultě v Praze, obor kulturologie, kterou úspěšně absolvoval.
PETR ŠABACH - EXKLUZIVNĚ PRO REFLEX
V následujících letech se Petr Šabach živil všelijak. Jako noční hlídač v Národní galerii, metodik kulturního domu v Domě u Kamenného zvonu, odborný referent Galerie hlavního města Prahy nebo jako technický redaktor v Pragokoncertu. Z těchto povolání také mnohokrát čerpal inspiraci do svých humoristických povídek.
Jako spisovatel debutoval s povídkovou knížkou Jak utopit Austrálii. Následovala veleúspěšná Šakalí léta, kde Petr Šabach krásně popsal život mladých a Hovno hoří, kde satirickým pohledem vykreslil banality života v komunistickém Československu.
Za zmínku rozhodně stojí i kniha Putování mořského koně, kde Petr Šabach vtipně glosoval svou práci nočního hlídače, kterou musel skloubit s životem obyčejného muže starajícího se o rodinu. Podle jeho literárních předloh natočil režisér Jan Hřebejk úspěšné filmy Šakalí léta, Pelíšky, Pupendo a U mě dobrý. Velkým úspěchem Petra Šabacha byla i kniha Občanský průkaz, podle které vznikl stejnojmenný film.
Časopisecky publikoval Petr Šabach v Mladé frontě, Kmeni, Práci či v Tvorbě. Od roku 2001 působil jako spisovatel na volné noze. K tomu vedl seminář tvůrčího psaní na Literární akademii J. Škvoreckého.
Se ženou žil v pražských Dejvicích. Petr Šabach zemřel 16. září 2017. Bylo mu 66 let.