Půček Marek | Celebwiki.cz

Půček Marek

Datum narození: 5.8.1990
Přezdívka: Řidič - zabiják
Znamení: Lev

Životopis

Příslušník pražské zlaté mládeže Marek Půček svým luxusním vozem srazil v srpnu 2014 na autobusové zastávce dívku Marii a z místa nehody utekl.

Osudná nehoda, jejíž důsledky plnily stránky českých novin několik dní, se stala 5. srpna 2014  krátce po půl páté ráno. Tehdy v den svých 24-tých narozenin řidič Marek Půček srazil svým luxusním BMW 5 dívku čekající na náměstí Kinských v Praze 5 na autobusové zastávce. Marek Půček sice po nehodě zastavil o pár metrů dál, ale zjistit stav těžce zraněné dívky se nevydal. Místo toho vytáhl z auta svého bojového psa jménem Asa a utekl. Jednadvacetiletá Marie i přes okamžitou pomoc svědků a následně i záchranářů na místě podlehla.

Za šestnáct hodin po nehodě se mladík sám přihlásil na policejní služebně. Policisté provedli test na alkohol i na toxické látky, oba testy se ukázaly jako negativní. Při vyšetřování však vyšlo najevo, že Marek Půček má z minulosti trest zákazu řízení a to právě za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Soudy mu dříve rovněž uložily podmíněný trest odnětí svobody za podílnictví. Podle vyšetřovatelů srpnové nehody byl Marek Půček pod vlivem pravděpodobně i před tragédií na náměstí Kinských, ale nelze to prokázat právě s ohledem na dlouhou dobu mezi časem nehody a odběrem krevních vzorků. Sám Marek Půček uvedl, že před nehodou vypil dvě malá piva a po tragédii zpanikařil.

Po zveřejnění totožnosti řidiče se začaly plnit sociální sítě informacemi o tom, že Marek Půček je známá postava v komunitě pražské zlaté mládeže. Bývalý nadějný fotbalista se stal podle kamarádů "Smíchovským frajerem", který si myslel, že mu patří svět. Peníze na obživu si prý vydělával prodejem drog. V jeho BMW byly nalezeny stopy po kokainu.

Případ byl na podzim 2014 odročen z důvodu potřeby vyslechnutí dalších svědků. Kamarádům viníka se totiž k soudu nechce a snaží se mu vyhnout všemi způsoby. Čekají je nepříjemné otázky na průběh narozeninové oslavy, která předcházela tragédii. Podle zatím neověřených skutečností zde Marek Půček zkonzumoval větší množství alkoholu a snad i požil kokain. Žalobkyně viní mladého řidiče z usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové. Marku Půčkovi může ulehčit jen to, že se sám přihlásil, projevil lítost a nabídl pozůstalým odškodnění. Všemi prostředky za něj bojuje i matka, která napsala soudu otevřený dopis, kde popisuje výchovu syna jako přísnou a nehodu pokládá za neštastnou událost.

Případ Marka Půčka oživil téma trestu pro agresivní řidiče. Veřejnost měla to dobou ještě v živé paměti případy dálníčních pirátů Luboše Laciny či Aleše Trpišovského.  Kauza Marka Půčka však poukázala i na bezohlednost arogantních řidičů, kterí se pohybují ve světě velkých peněz. Jejich typickým příkladem je známý lobista Roman Janoušek, který v opilosti srazil na ulici ženu.

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Barbora Lovasová
Barbora Lovasová
zobrazit profil Tomáš Bařina
Tomáš Bařina
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Marián Geišberg
Marián Geišberg
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Bohdan Pomahač
Bohdan Pomahač