Marek Šindler se k závodění na lodích dostal díky otci. Táta ho vzal ke kanálu se shora visícimi tyčkami, vodními válci a vratiproudy, aby nasměroval nebývalou energii Marka Šindlera. Byl totiž dítětem, pro jaké psychologové našli výraz hyperaktivní.
K vodnímu slalomu Marek Šindler přilnul a věděl, že u něj zůstane. Říká totiž, že slalomář na divoké vodě potřebuje být chytrý. V kanoistice tedy nezáleží jen na svalech. Ačkoli bez pořádné muskulatury se loď ovládat nedá, natož závodní deblkanoe, označovaná zkratkou C2.
V lodi si Marek Šindler náramně rozumí s Jonášem Kašparem, rodákem z nedalekého Krnova. Moravskoslezský kraj oba dva ve sportovním životě dávno opustili, Marek Šindler jezdí za Duklu Brandýs nad Labem a koučem je mu vynikající český deblkanoista Ondřej Štěpánek. Snad proto také dvojici Ondřej Štěpánek, Jaroslav Volf si česká olympijská deblkanoe z Ria 2016 dává za vzor.
Na olympiádu do Ria de Janeira 2016 se Marek Šindler s Jonášem Kašparem kvalifikovali v pražské Troji. Měli už za sebou výzamné mezinárodní úspěchy, mimo jiné zlato ze světového mistrovství v Praze a také ze světového poháru.
VŠE O LETNÍCH OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V RIU DE JANIERU 2016 ČTĚTE ZDE