Michal Penk

Datum narození: 19.4.1968
Profese: zpěvák, skladatel, hudebník
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Michal Penk je český populární zpěvák, skladatel a dívčí idol konce minulého století. Jeho kariéru značně poznamenala závislost na těžkých drogách.

Zpěvák a skladatel Michal Penk patřil k dívčím idolům konce minulého století. S hity Odpusťte nám, Stín nebo O bláznech se zarýval do srdcí i do paměti mnoha posluchačů. Sám sebe si zahrál v komedii Kanárská spojka, ke které složil i hudbu. Pak propadl drogám.

Michal Penk byl odmala úspěšným klavíristou. Ze skupiny Julie 2300 přešel do kapel Lucie a Bossanova. V roce 1986 nastoupil do Orchestru Ladislava Štaidla, kde s ním vystupovala zpěvačka Iveta Bartošová. Složil jí písně Útoč svou láskou, Blízko nás nebo Závod s mládím. Nějakou dobu spolu i žili.

Mimoto Michal Penk nazpíval titulní píseň k seriálu Chlapci a chlapi. V roce 1989 si založil zpěvák Michal Penk vlastní skupinu Sing sing, se kterou vydal čtyři alba. Spolupracoval i se zpěvačkou a moderátorkou Terezou Pergnerovou. Byl idolem žen všech věkových kategorií.

Michal Penk se z drogové závislosti léčil několik let. Poté si zahrál v muzikálu Tři mušketýři a vydal svou zatím poslední desku Zapomenutá slova. Většímu úspěchu se ale podruhé netěšil.

V roce 1991 se Penkovi narodil syn Christopher. Po tragicky zesnulé Ivetě Bartošové, které se snažil pomoct, s ním chodila malířka Denisa Prokopová nebo herečka Bára Fišerová.

 

Články o celebritě

Michal Penk na pódiu: Jeho vystoupení nedopadlo dobře... Michal Penk na pódiu: Jeho vystoupení nedopadlo dobře... Michal Penk se přidal k Lucii a zkazil vystoupení. Jeho… číst článek
Drogami poznamenaný Michal Penk neustál návrat na pódium: Při koncertu Lucie byl mimo a pletl text Drogami poznamenaný Michal Penk neustál návrat na pódium: Při koncertu Lucie byl mimo a pletl text Po dvaceti letech si zakládající člen kapely Lucie a bývalý narkoman Michal Penk (48) stoupl na pódium… číst článek
Padlý idol Michal Penk (47): Zpověď feťáka aneb proč jsem to bral! Padlý idol Michal Penk (47): Zpověď feťáka aneb proč jsem to bral! Zpěvák Michal Penk býval idolem mnoha dívek a žen.  Pak ovšem propadl drogám a jakoby se po něm slehla… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Vladimír 518 (Vladimír Brož)
Vladimír 518 (Vladimír Brož)
zobrazit profil Ewa Farna
Ewa Farna
zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk