Světlana Nálepková

Datum narození: 2.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio. Společně s kolegou Václavem Krejčím a Michalem Nesvadbou, svým prvním manželem, v něm vystupovali v několika televizních pořadech. Teď hraje v divadle i ve filmu. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrichové.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!.

V televizi se hrála v pohádce Princové jsou na draka, seriál Synové a dcery Jakuba skláře nebo drama Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990 vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně nebo Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích.

Michal Nesvadba si ji vzal v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila i s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podvodníkem Davidem Radimeřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poslední z partnerů manažer Václav Plesla s ní randí už několik let.

 

Články o celebritě

Nálepková v 56 letech modelkou: S dcerou Pepinou se potkaly na mole! Nálepková v 56 letech modelkou: S dcerou Pepinou se potkaly na mole! Matka s dcerou na jednom mole. To se poštěstí jen málokomu. Herečka Světlana Nálepková (56) s dcerou… číst článek
Nálepková ujela od nehody! Co na to policie? Nálepková ujela od nehody! Co na to policie? Tak tohle je nepříjemné! Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková (56) přišla o řidičský průkaz. Mohl… číst článek
Hvězda Tváře David Kraus: Živí se jako Adele! A budí se hrůzou... Hvězda Tváře David Kraus: Živí se jako Adele! A budí se hrůzou... Nejprve měl strach, teď mu vydělává! David Kraus (36), který v show Tvoje tvář má známý hlas předvedl… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Marek Lambora
Marek Lambora
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Ha Thanh Nguyen Špetlíková
Ha Thanh Nguyen Špetlíková