Světlana Nálepková

Datum narození: 2.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio, a to společně s kolegou Václavem Upírem Krejčím a svým prvním manželem Michalem Nesvadbou.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O MUŽÍCH

V televizi hrála v pohádce Princové jsou na draka, v seriálu Synové a dcery Jakuba skláře nebo dramatu Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990, v němž se proslavila společně s prvním manželem Michalem Nesvadbou a kolegou Václavem Upírem Krejčím, vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně či Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrich.

O SVĚTLANĚ NÁLEPKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herce Michala Nesvadbu si vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila mj. s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podnikatelem Davidem Radiměřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poté se dala dohromady s o 19 let mladším manažerem Václavem Pleskou.

 

Články o celebritě

Tragédie Nálepkové: SMRT táty jejího vnoučátka Tragédie Nálepkové: SMRT táty jejího vnoučátka Před pěti lety měli okázalý obřad v kostele sv. Salvatora. Svatbu tehdy už těhotné dcery Josefiny… číst článek
Exmanžel Nesvadbové spáchal sebevraždu! Oběsil se kvůli dluhům? Exmanžel Nesvadbové spáchal sebevraždu! Oběsil se kvůli dluhům? Bývalý manžel Josefiny Nesvadbové spáchal sebevraždu. Otec jejího prvního syna se údajně oběsil.… číst článek
Dcera Nálepkové poprvé na veřejnosti s pětiměsíčním synem! Před všemi ho nakojila Dcera Nálepkové poprvé na veřejnosti s pětiměsíčním synem! Před všemi ho nakojila Není to tak dlouho, co se Světlana Nálepková (57) stala opět babičkou. Dcera Josefína (29) před pěti… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Glenne Headly
Glenne Headly
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Martin Hofmann
Martin Hofmann