Světlana Nálepková

Datum narození: 2.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio, a to společně s kolegou Václavem Upírem Krejčím a svým prvním manželem Michalem Nesvadbou.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O MUŽÍCH

V televizi hrála v pohádce Princové jsou na draka, v seriálu Synové a dcery Jakuba skláře nebo dramatu Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990, v němž se proslavila společně s prvním manželem Michalem Nesvadbou a kolegou Václavem Upírem Krejčím, vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně či Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrich.

O SVĚTLANĚ NÁLEPKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herce Michala Nesvadbu si vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila mj. s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podnikatelem Davidem Radiměřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poté se dala dohromady s o 19 let mladším manažerem Václavem Pleskou.

 

Články o celebritě

Exmanžel Nesvadbové spáchal sebevraždu! Oběsil se kvůli dluhům? Exmanžel Nesvadbové spáchal sebevraždu! Oběsil se kvůli dluhům? Bývalý manžel Josefiny Nesvadbové spáchal sebevraždu. Otec jejího prvního syna se údajně oběsil.… číst článek
Dcera Nálepkové poprvé na veřejnosti s pětiměsíčním synem! Před všemi ho nakojila Dcera Nálepkové poprvé na veřejnosti s pětiměsíčním synem! Před všemi ho nakojila Není to tak dlouho, co se Světlana Nálepková (57) stala opět babičkou. Dcera Josefína (29) před pěti… číst článek
Potlučená Lounová z Pevnosti Boyard: Odvezla si modřiny, šrámy a malou zlomeninu! Potlučená Lounová z Pevnosti Boyard: Odvezla si modřiny, šrámy a malou zlomeninu! Na dobrodružství v Pevnosti Boyard Olga Lounová jen tak nezapomene. V soutěži si sáhla na své dno… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Martin Stropnický
Martin Stropnický
zobrazit profil Vojtěch Havelka
Vojtěch Havelka
zobrazit profil Alexandr Postler starší
Alexandr Postler starší
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Ivana Korolová
Ivana Korolová
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková