Světlana Nálepková

Datum narození: 2.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio. Společně s kolegou Václavem Krejčím a Michalem Nesvadbou, svým prvním manželem, v něm vystupovali v několika televizních pořadech. Teď hraje v divadle i ve filmu. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrichové.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!.

V televizi se hrála v pohádce Princové jsou na draka, seriál Synové a dcery Jakuba skláře nebo drama Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990 vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně nebo Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích.

Michal Nesvadba si ji vzal v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila i s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podvodníkem Davidem Radimeřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poslední z partnerů manažer Václav Plesla s ní randí už několik let.

 

Články o celebritě

Boubelka Pawlowská oblékla slavné herečky: Platily podle množství látky Boubelka Pawlowská oblékla slavné herečky: Platily podle množství látky Už není jen spisovatelka a moderátorka. Z Haliny Pawlowské (61) se stala také módní návrhářka. A… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Michal Nesvadba slaví 59! Ťukněte si s celebritou! Herec Michal Nesvadba slaví 59! Je to muž mnoha tváří, úsměvů i úšklebků. Mim a herec Michal Nesvadba baví… číst článek
Herečky v roli modelek: Hrubešová, Stryková i Janáčková šlapaly na mole pro dalajlámu! Herečky v roli modelek: Hrubešová, Stryková i Janáčková šlapaly na mole pro dalajlámu! Zatímco mnozí politici odmítli setkání s tibetským vůdcem dalajlámou, herečky Markéta Hrubešová (44),… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Filip Trojovský
Filip Trojovský
zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Eliška  Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Pavel Kříž
Pavel Kříž
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska