Světlana Nálepková

Datum narození: 2.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio. Společně s kolegou Václavem Krejčím a Michalem Nesvadbou, svým prvním manželem, v něm vystupovali v několika televizních pořadech. Teď hraje v divadle i ve filmu. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrichové.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!.

V televizi se hrála v pohádce Princové jsou na draka, seriál Synové a dcery Jakuba skláře nebo drama Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990 vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně nebo Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích.

Michal Nesvadba si ji vzal v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila i s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podvodníkem Davidem Radimeřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poslední z partnerů manažer Václav Plesla s ní randí už několik let.

 

Články o celebritě

Josefína Nesvadbová se rozvedla s otcem svého dítěte a má stejně starého partnera jako maminka Josefína Nesvadbová se rozvedla s otcem svého dítěte a má stejně starého partnera jako maminka Jsou jako oheň a voda. Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková (56) je živel, její dcera Josefína (28)… číst článek
Světlana Nálepková: Nesnáším muže, kteří lžou Světlana Nálepková: Nesnáším muže, kteří lžou Herečka Světlana Nálepková (56) vypadá báječně a opět po roce se ocitla v obležení krasavců, kteří… číst článek
Osmdesátiny Karla Štědrého: Na oslavu přišla Pilarová, Zelenková, Pirk a na závěr zazpívá Karel Gott! Osmdesátiny Karla Štědrého: Na oslavu přišla Pilarová, Zelenková, Pirk a na závěr zazpívá Karel Gott! Kdo nepřišel na velkolepou oslavu 80. narozenin Karla Štědrého, jako by nebyl. V Divadle Hybernia… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Josef Polášek
Josef Polášek
zobrazit profil Carey Lowell
Carey Lowell
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Taťjana Medvecká
Taťjana Medvecká
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Jiří Langmajer
Jiří Langmajer
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk