Světlana Nálepková

Datum narození: 2.7.1960
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková se proslavila díky spolku Mimtrio, a to společně s kolegou Václavem Upírem Krejčím a svým prvním manželem Michalem Nesvadbou.

V televizi se objevila už během studia na Pražské konzervatoři. Hrála v Divadle Ypsilon, Divadle Metro nebo v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Na prknech se Světlana Nálepková ukázala i v roli Josefíny z muzikálu Má férová Josefína nebo v hudební revue Zasněžená romance. V Divadle Radka Brzobohatého si zahrála v komedii Jestli řekneš, kolik mi je, tak tě zabiju!

SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O MUŽÍCH

V televizi hrála v pohádce Princové jsou na draka, v seriálu Synové a dcery Jakuba skláře nebo dramatu Láska z pasáže. Po rozpadu Mimtria v roce 1990, v němž se proslavila společně s prvním manželem Michalem Nesvadbou a kolegou Václavem Upírem Krejčím, vystupovala Světlana Nálepková samostatně v dětských představeních Sněhurka na trampolíně či Šmidli fidli pidli.

Světlana Nálepková má ráda koně, jógu a cestování. Zpívá na benefičních koncertech a angažuje se v Lize proti domácímu násilí. V roce 2012 jela pomáhat do Tibetu v zasněžených Himalájích. Nejraději má písně dvacátých až čtyřicátých let, které nahrává i na vlastní alba. Znovu tak rozezvučela tóny francouzské šansoniérky Edith Piaf nebo německé herečky a zpěvačky Marlene Dietrich.

O SVĚTLANĚ NÁLEPKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Herce Michala Nesvadbu si vzala v roce 1985. Mají spolu dceru Josefínu. Po pěti letech se ale rozvedli. Podobně dopadlo i manželství s japonologem Martinem Vačkářem. Chodila mj. s Nizozemcem Alexem van der Kujlou, podnikatelem Davidem Radiměřským nebo akademickým sochařem Vojtěchem Kokešem. Poté se dala dohromady s o 19 let mladším manažerem Václavem Pleskou.

 

Články o celebritě

Světlana Nálepková po krizi s partnerem: Nečekaný zvrat! Světlana Nálepková po krizi s partnerem: Nečekaný zvrat! Světlana Nálepková oslaví 2. července 58. narozeniny. Na velkolepé dárky si nepotrpí, přesto letos… číst článek
Celebrity na síti: Mareš v kožichu a obklopen zralými kráskami v novém klipu Celebrity na síti: Mareš v kožichu a obklopen zralými kráskami v novém klipu Která zpěvačka se prošla na mole módní přehlídky? Jak si slavní tatínci poradili s hlídáním svých… číst článek
Sebevražda exmanžela Nesvadbové: Týraná Josefína reagovala po svém! Sebevražda exmanžela Nesvadbové: Týraná Josefína reagovala po svém! Velkolepá svatba v roce 2013 nijak nenasvědčovala tomu, jak tragicky vše skončí. Josefína Nesvadbová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová