Josef Kokta

Datum narození: 14.4.1957
Místo narození: Benešov
Profese: producent, někdejší multimilionář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Kokta, jenž pohádkově zbohatl na hudebním průmyslu a reklamním holdingu, který od něj koupil mediální magnát Rupert Murdoch, upadl do dluhů a zkrachoval.

Josef Kokta pracoval jako šéfproducent hudebního vydavatelství. Podíl v něm mu vynesl několik desítek milionů korun. Společnost Česká hudba založil Vlastislav Přeček, v roce 2002 od něj ale Josef Kokta koupil tříčtvrtinový podíl a rok nato se pak stal jediným společníkem. Předtím to zkoušel třeba s auty (sedm let spoluvlastnil autoopravnu ProfiCar) nebo s nemovitostmi a poradenstvím (byl spolupmajitelem benešovské společnosti Quo).

JOSEF KOKTA CHTĚL SPÁCHAT SEBEVRAŽDU

Dlouhá léta se Josef Kokta topil v penězích. Měl úspěšný reklamní holding, který v roce 2002 koupil mediální magnát Rupert Murdoch. Pak ale přišlo "riskantní investování na americké akciové burze, světová krize, pád americké banky Lehman Brothers, pokles dolaru až na šestnáct korun za dolar, nesprávné investování, lehkovážnost, moc kamarádů, kterým jsem půjčoval," shrnul své chyby Josef Kokta, který upadl do dluhů a zkrachoval.

O JOSEFU KOKTOVI ČTĚTE ZDE>>

Podnikatel Josef Kokta má za sebou tři rozvody. Jeho třetí ženou byla zpěvačka a moderátorka Gábina Partyšová. O ruku ji požádal na kokosové Jamajce. Vzali se hned dvakrát – prvně ve francouzském Cannes a podruhé v Berouně (obojí proběhlo v roce 2006). Jejich vztah ztroskotal na jeho nevěře. Gábina Partyšová požádala v roce 2012 o rozvod.

Předtím Josef Kokta žil s o devět let mladší Alenou Koktovou, která mu do roku 2003 pomáhala s řízením společnosti Česká hudba.

S Gabinou PartyšovouJosef Kokta syna Kristiána, z předchozích manželství dceru Alenu a syny Josefa a Petra.

Pátého potomka mu porodila Ornella Štiková, která byla důvodem rozvodu s Gábinou Partyšovou. Quentin Kokta přišel na svět v březnu 2013. Tehdy bohatý otec se nijak netajil tím, že s něčím takovým nepočítal, že si atraktivní Ornellu původně našel jen kvůli sexu a že ho rozvod mrzí. Synovu matku si posléze vzal za ženu.

 

Články o celebritě

Ornella Štiková šokovala matku: Bude nás o jednoho víc! Ornella Štiková šokovala matku: Bude nás o jednoho víc! Pořádně horké chvilky připravila rodině Štikových dcera Ornella (25)! Modelka, která je vdaná za… číst článek
Rozhádané Štiky na večírku: Monika zamračená jak noc, Ornellu chránil Kokta Rozhádané Štiky na večírku: Monika zamračená jak noc, Ornellu chránil Kokta V reality show Štiky na sebe jen štěkají a hádají se, ale ani po natáčení se neusmířily. Naopak si… číst článek
Štiková objevila u manžela na ohanbí filcky: Chtěl, ať mu je vybírám! Štiková objevila u manžela na ohanbí filcky: Chtěl, ať mu je vybírám! Doma u Štikových je to pořádně divoké a bohužel, možná bohudík, pro diváky se ne všechno z natáčení… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Josef Jelínek
Josef Jelínek
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Josef Monsport
Josef Monsport