Josef Kokta

Datum narození: 14.4.1957
Místo narození: Benešov
Profese: producent, někdejší multimilionář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Kokta, jenž pohádkově zbohatl na hudebním průmyslu a reklamním holdingu, který od něj koupil mediální magnát Rupert Murdoch, upadl do dluhů a zkrachoval.

Josef Kokta pracoval jako šéfproducent hudebního vydavatelství. Podíl v něm mu vynesl několik desítek milionů korun. Společnost Česká hudba založil Vlastislav Přeček, v roce 2002 od něj ale Josef Kokta koupil tříčtvrtinový podíl a rok nato se pak stal jediným společníkem. Předtím to zkoušel třeba s auty (sedm let spoluvlastnil autoopravnu ProfiCar) nebo s nemovitostmi a poradenstvím (byl spolupmajitelem benešovské společnosti Quo).

JOSEF KOKTA CHTĚL SPÁCHAT SEBEVRAŽDU

Dlouhá léta se Josef Kokta topil v penězích. Měl úspěšný reklamní holding, který v roce 2002 koupil mediální magnát Rupert Murdoch. Pak ale přišlo "riskantní investování na americké akciové burze, světová krize, pád americké banky Lehman Brothers, pokles dolaru až na šestnáct korun za dolar, nesprávné investování, lehkovážnost, moc kamarádů, kterým jsem půjčoval," shrnul své chyby Josef Kokta, který upadl do dluhů a zkrachoval.

O JOSEFU KOKTOVI ČTĚTE ZDE>>

Podnikatel Josef Kokta má za sebou tři rozvody. Jeho třetí ženou byla zpěvačka a moderátorka Gábina Partyšová. O ruku ji požádal na kokosové Jamajce. Vzali se hned dvakrát – prvně ve francouzském Cannes a podruhé v Berouně (obojí proběhlo v roce 2006). Jejich vztah ztroskotal na jeho nevěře. Gábina Partyšová požádala v roce 2012 o rozvod.

Předtím Josef Kokta žil s o devět let mladší Alenou Koktovou, která mu do roku 2003 pomáhala s řízením společnosti Česká hudba.

S Gabinou PartyšovouJosef Kokta syna Kristiána, z předchozích manželství dceru Alenu a syny Josefa a Petra.

Pátého potomka mu porodila Ornella Štiková, která byla důvodem rozvodu s Gábinou Partyšovou. Quentin Kokta přišel na svět v březnu 2013. Tehdy bohatý otec se nijak netajil tím, že s něčím takovým nepočítal, že si atraktivní Ornellu původně našel jen kvůli sexu a že ho rozvod mrzí. Synovu matku si posléze vzal za ženu.

 

Články o celebritě

Otevřené přiznání Gábiny Partyšové po dvou rozvodech: Chovala jsem se jako chlap! Otevřené přiznání Gábiny Partyšové po dvou rozvodech: Chovala jsem se jako chlap! Dvě nevydařená manželství donutily Gábinu Partyšovou (40) hledat chybu v sobě. A našla ji! „Chovám… číst článek
Partyšová po dvou rozvodech: Prošla jsem terapií! Chci být milou ženuškou Partyšová po dvou rozvodech: Prošla jsem terapií! Chci být milou ženuškou Moderátorka Gábina Partyšová (40) si v životě přála, aby až do smrti měla jednoho muže, bohužel se… číst článek
Dvakrát rozvedená Partyšová se zastala Dary před Rytmusem. Toho zpražila Dvakrát rozvedená Partyšová se zastala Dary před Rytmusem. Toho zpražila Už několik týdnů se v popředí zájmu drží mediální válka mezi zpěvačkou Darou Rolins (45) a jejím… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Erika Bornová
Erika Bornová
zobrazit profil Jan Kolomazník
Jan Kolomazník
zobrazit profil Petra  Svoboda
Petra Svoboda
zobrazit profil Zdeněk Izer
Zdeněk Izer
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Adrian Pituch
Adrian Pituch
zobrazit profil Marie Knížáková
Marie Knížáková