Jakub Klepiš

Datum narození: 5.6.1984
Místo narození: Praha
Váha: 91 kg
Výška: 186 cm
Profese: hokejový útočník
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jakub Klepiš je český hokejový reprezentant a mistr světa z roku 2010, který bruslil nejen v dresu českých mužstev, ale i v zámoří či v kontinentální lize KHL.

Jakub Klepiš je magnet na úspěchy. Dvakrát vybruslil hokejový forvard zlato pro pražskou Slavii. Z americké soutěže AHL si odnesl Calderův pohár. S ruskými týmy Dynamo Moskva a Julajev Ufa vyhrál Kontinentální hokejovou ligu. K tomu přidal zlato z mistrovství světa 2010, kde zářil vedle Jaromíra Jágra. Ve finále proti Rusku vsítil po dvaceti vteřinách první gól.

S hokejem začínal Jakub Klepiš ve Spartě, do Slavie přešel v roce 2002. Patřil mezi tahouny týmu i nejproduktivnější hráče play-off. Do NHL byl draftován v roce 2002 už jako 16. v pořadí týmem Ottawa Senators, za který si ale nikdy nezahrál.

Jakub Klepiš do nejlepší hokejové ligy světa nakoukl v A Týmu Washingtonu Capitals, kde se ale neudržel a vrátil se zpět do Evropy. Po angažmá v KHL odehrál polovinu sezony ve švédském klubu Färjestad BK, odkud přestoupil do HC Oceláři Třinec. 

Jakub Klepiš se zná s manželkou Terezou od patnácti let. Dohromady se dali o dva roky později na kamarádčiných narozeninách. A po dalších šesti letech se v roce 2007 vzali. Nakonci roku 2014 se jim narodil syn Jakub.

 

Články o celebritě

První tři střídání: tyčka a dva góly. Knotek stylově ukončil gólové trápení První tři střídání: tyčka a dva góly. Knotek stylově ukončil gólové trápení Do pátku svítila v jeho střelecké kolonce velká nula. Až ve 13. zápase sezony se dokázal boleslavský… číst článek
Vondrka srazil hattrickem Spartu. Srdcem jsem pořád slávista, smál se Vondrka srazil hattrickem Spartu. Srdcem jsem pořád slávista, smál se Jedna, dva, tři. V bláznivém zápase, ve kterém se skóre lilo z jedné strany na druhou, Spartu hattrickem… číst článek
Rulík o Boleslavi: Do fabriky jsme nešli, Vondrka neřekl poslední slovo Rulík o Boleslavi: Do fabriky jsme nešli, Vondrka neřekl poslední slovo Konec přestávky, teď se bude tančit zase v rytmu extraligy. Chabé výkony Mladé Boleslavi patřily… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
zobrazit profil Anna Kurnikovová
Anna Kurnikovová
zobrazit profil Mike Tyson
Mike Tyson
zobrazit profil Martin Veselý
Martin Veselý
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Aleš Chvalovský
Aleš Chvalovský
zobrazit profil Samuel Tate Lancaster
Samuel Tate Lancaster