Kateřina Zemanová

Datum narození: 1.1.1994
Profese: dcera prezidenta

Související celebrity

Životopis

Kateřina Zemanová je dcerou prezidenta České republiky Miloše Zemana z jeho druhého manželství s Ivanou Zemanovou.

Od září 2005 do prosince 2012 studovala na nestátním výběrovém osmiletém gymnáziu PORG v pražské Libni, které vedl syn Zemanova předchůdce v prezidentském úřadě, Václav Klaus mladší. Po půlročním studijním pobytu v USA a návratu do Prahy ale Kateřina Zemanová nesložila komisionální zkoušky z matematiky a musela PORG opustit. Přestoupila na soukromé Anglicko-české gymnázium Amazon.

Podle svých slov by v budoucnu ráda studovala mezinárodní vztahy a jazyky, zvláště angličtinu, francouzštinu a ruštinu. „Odmala jsem směřovala k diplomacii,“ svěřila se médiím.

V letech 2012 a 2013 se Kateřina Zemanová angažovala v předvolební kampani svého otce, který se poté skutečně stal hlavou České republiky. Pro prezidentskou kampaň Miloše Zemana také nechala udělat svoji fotografii v ateliéru Jakuba Ludvíka.

Otcova kampaň z Kateřiny Zemanové udělala celebritu. Média jí překřtila na „první slečnu“, po vzoru prvních dam, jak bývají titulovány manželky prezidentů. Vysloužila si též přezdívku Kate, přičemž připodobnění k manželce britského následníka trůnu prince Williama má být narážkou na její společenské postavení, které plyne jen z toho, že patří do rodiny hlavy státu.

Jako známá osobnost začala být vyhledávána. Moderovala například módní přehlídku agentury T-Models v klubu K4 v podzemí budovy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Otcova kampaň se promítla do života Kateřiny Zemanové i tím, že začala chodit s Vladimírem Krulišem, který vedl Zemanovu prezidentskou kampaň. Vztah ale po několika měsících skončil.

V říjnu 2013 se na internetu objevilo video zachycující dívku podobnou Kateřině Zemanové (včetně znamének na obličeji) na párty se skupinovým sexem. Kateřina Zemanová ale svou účast na párty popřela. Veřejnost pobavila jiným videozáznamem, kde paroduje svého otce.

Kateřina Zemanová má staršího nevlastního bratra z otcova prvního manželství, který je lékař, neurolog David Zeman.

 

Články o celebritě

Verdikt stylisty: »První rodina« chtěla ladit, ale... Verdikt stylisty: »První rodina« chtěla ladit, ale... Je to velký posun vpřed! První dáma Ivana Zemanová (52) se konečně naučila pracovat se svou postavou,… číst článek
Zemanovy ženy v akci: Před pěti lety neoslnily! Co předvedly tentokrát? Zemanovy ženy v akci: Před pěti lety neoslnily! Co předvedly tentokrát? Lidem znovuzvolený prezident České republiky Miloš Zeman si na Pražském hradě opět zopakoval ceremoniál… číst článek
Zeman načal další pětiletku: Projev plný útoků Zeman načal další pětiletku: Projev plný útoků Ještě ani nezaschl inkoust pod prezidentskou přísahou, a už Miloš Zeman (73) svůj slib, že bude úřadovat… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Pavel Poc
Pavel Poc
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Lešek Wronka
Lešek Wronka
zobrazit profil Dominika Gottová
Dominika Gottová
zobrazit profil Jan Malíř
Jan Malíř
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl