Související celebrity

Životopis

Jako manželka prezidenta Miloše Zemana se Ivana Zemanová, žena, která si střeží své soukromí a nerada se objevuje při oficiálních příležitostech, stala 8. března 2013 první dámou.

Ivana Zemanová, rozená Bednarčíková, je česko-slovenského původu. Otec, Slovák Pavel Bednarčík, byl politický vězeň. Během studia na gymnáziu v Popradu byl zatčen a společně s několika studenty obviněn z velezrady, za což dostal tři roky vězení. Byl poslán do uranových dolů v Jáchymově. Po propuštění se seznámil s Češkou Anastázií Plánkovou, poštovní úřednicí, s níž měl dvě děti: syna Petra (narozen 1961) a dceru Ivanu (narozena 1965).

IVANA ZEMANOVÁ RADIKÁLNĚ ZMĚNILA ŠATNÍK

Ivana Zemanová vystudovala gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem a na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně poté začala studovat obor romanistika. Se svým budoucím manželem, tehdy ještě vědeckým pracovníkem Prognostického ústavu ČSAV a poslancem Milošem Zemanem, se Ivana Bednarčíková seznámila v roce 1990. Kvůli charismatickému, o dvacet let staršímu a rozvedenému muži přerušila studium (i když měla už rozpracovanou diplomovou práci) a stala jeho asistentkou. V srpnu 1993 se vzali na Novoměstské radnici v Praze. To už byla Ivana Zemanová těhotná, dcera Kateřina se jim narodila 1. ledna 1994.

Po odchodu Miloše Zemana z postu předsedy vlády do penze začali žít manželé odděleně: Miloš Zeman na Vysočině v Novém Veselí, Ivana Zemanová s dcerou v panelovém bytě v pražských Stodůlkách.

PROMĚNY IVANY ZEMANOVÉ

Mezi zaměstnání Ivany Zemanové patřila např. propagace projektu Česká kulturní sezóna ve Francii 2002, který organizovalo ministerstvo kultury. Pracovala též jako vedoucí oddělení obchodu dovozce moldavských vín Mold Vin CZ manželova přítele a sponzora Strany práv občanů – Zemanovci Zdeňka Zbytka. Působila též jako produkční odboru kultury Správy Pražského hradu.

O IVANĚ ZEMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ivana Zemanová se od zvolení Miloše Zemana prezidentem ČR občas představila na mezinárodních návštěvách. S manželem se také začala účastnit dalších akcí, např. otevření nové botanické zahrady, kde se ukázala jako obrovská "znalkyně" květin. Na rozdíl od dcery Kateřiny se nezapojila do manželovy prezidentské volební kampaně v roce 2012. Před volbami 2018 mu podporu vyjádřila.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

  

 

Články o celebritě

Čínská mise Ivany Zemanové: Šla mezi studenty. Zeman do Číny poletí znovu v dubnu Čínská mise Ivany Zemanové: Šla mezi studenty. Zeman do Číny poletí znovu v dubnu Zatímco prezident Miloš Zeman hrál v Číně svému čínskému protějšku na klavír a jednal o vzájemném… číst článek
Medaile na zemi a Masaryk z dýně: 10 Perliček z předávání státních vyznamenání Medaile na zemi a Masaryk z dýně: 10 Perliček z předávání státních vyznamenání Oči plné slz, slovenská hymna, historické relikvie i bývalá první dáma na mobilu. To vše přineslo… číst článek
Skromný šatník Ivany Zemanové: První dáma nosí jedny šaty a perly stále dokola Skromný šatník Ivany Zemanové: První dáma nosí jedny šaty a perly stále dokola Kritici nadměrného kupování oblečení musí být z Ivany Zemanové nadšení. První dáma má několik kousků,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour
zobrazit profil Rozálie Havelková
Rozálie Havelková
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Štěpán Benoni
Štěpán Benoni
zobrazit profil Aleš  Hemský
Aleš Hemský