Související celebrity

Životopis

Jako manželka prezidenta Miloše Zemana se Ivana Zemanová, žena, která si střeží své soukromí a nerada se objevuje při oficiálních příležitostech, stala 8. března 2013 první dámou.

Ivana Zemanová, rozená Bednarčíková, je česko-slovenského původu. Otec, Slovák Pavel Bednarčík, byl politický vězeň. Během studia na gymnáziu v Popradu byl zatčen a společně s několika studenty obviněn z velezrady, za což dostal tři roky vězení. Byl poslán do uranových dolů v Jáchymově. Po propuštění se seznámil s Češkou Anastázií Plánkovou, poštovní úřednicí, s níž měl dvě děti: syna Petra (narozen 1961) a dceru Ivanu (narozena 1965).

IVANA ZEMANOVÁ RADIKÁLNĚ ZMĚNILA ŠATNÍK

Ivana Zemanová vystudovala gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem a na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně poté začala studovat obor romanistika. Se svým budoucím manželem, tehdy ještě vědeckým pracovníkem Prognostického ústavu ČSAV a poslancem Milošem Zemanem, se Ivana Bednarčíková seznámila v roce 1990. Kvůli charismatickému, o dvacet let staršímu a rozvedenému muži přerušila studium (i když měla už rozpracovanou diplomovou práci) a stala jeho asistentkou. V srpnu 1993 se vzali na Novoměstské radnici v Praze. To už byla Ivana Zemanová těhotná, dcera Kateřina se jim narodila 1. ledna 1994.

Po odchodu Miloše Zemana z postu předsedy vlády do penze začali žít manželé odděleně: Miloš Zeman na Vysočině v Novém Veselí, Ivana Zemanová s dcerou v panelovém bytě v pražských Stodůlkách.

PROMĚNY IVANY ZEMANOVÉ

Mezi zaměstnání Ivany Zemanové patřila např. propagace projektu Česká kulturní sezóna ve Francii 2002, který organizovalo ministerstvo kultury. Pracovala též jako vedoucí oddělení obchodu dovozce moldavských vín Mold Vin CZ manželova přítele a sponzora Strany práv občanů – Zemanovci Zdeňka Zbytka. Působila též jako produkční odboru kultury Správy Pražského hradu.

O IVANĚ ZEMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Ivana Zemanová se od zvolení Miloše Zemana prezidentem ČR občas představila na mezinárodních návštěvách. S manželem se také začala účastnit dalších akcí, např. otevření nové botanické zahrady, kde se ukázala jako obrovská "znalkyně" květin. Na rozdíl od dcery Kateřiny se nezapojila do manželovy prezidentské volební kampaně v roce 2012. Před volbami 2018 mu podporu vyjádřila.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

  

 

Články o celebritě

Nečasová jako Zemanová: Tají tetování? Kérky ukázaly i Šlechtová a Adamová Nečasová jako Zemanová: Tají tetování? Kérky ukázaly i Šlechtová a Adamová Manželé Nečasovi nechyběli ve středu na ruské ambasádě, kam se vydal slavit i prezident Miloš Zeman.… číst článek
Zeman z ruské ambasády vyrazil do Polska. Povečeřel s Dudou i prvními dámami Zeman z ruské ambasády vyrazil do Polska. Povečeřel s Dudou i prvními dámami Prezident Miloš Zeman ve středu vystoupil s proslovem na ruské ambasádě, i poté měl však nabitý program.… číst článek
Apartmán za 61 tisíc, jízda v kočáře: Kiska nachystal Zemanovi tatranský luxus Apartmán za 61 tisíc, jízda v kočáře: Kiska nachystal Zemanovi tatranský luxus Už poosmé se na oficiální návštěvu Slovenska vydal prezident Miloš Zeman (73). Poprvé však jako znovuzvolená… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
zobrazit profil Filip Kratochvíl
Filip Kratochvíl
zobrazit profil Filip Cíl
Filip Cíl
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil David Matthews
David Matthews
zobrazit profil David Martinek
David Martinek