Arjen Robben

Datum narození: 23.1.1984
Místo narození: Bedum, Nizozemí
Výška: 180 cm
Profese: fotbalový záložník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Arjen Robben je nizozemský krajní záložník momentálně působící v německém klubu Bayern Mnichov. Je držitelem mnoha trofejí a osobních ocenění.

Arjen Robben se narodil 23. ledna 1984 v nizozemském Bedumu, kde také začal s fotbalem. Poté odešel do FC Groningen, kde byl součástí mládeže a pak i A Týmu. Jeho talent se ale projevil až v PSV Eindhoven, kam přestoupil v roce 2001. Rychle se zlepšoval, s týmem vyhrál v sezoně 2002/03 ligu a pak se o Robbena začaly zajímat velkokluby z Anglie, Manchester United a Chelsea. Ten zvolil druhou možnost a přestoupil za 18 milonů eur. Od roku 2004 tak válel za Chelsea.

Arjen Robben v Chelsea prožil báječné období. Byl tahounem a s týmem vyhrál dvakrát Premier League, jednou F.A. Cup, dvakrát Anglický pohár a jednou Community Shield. Kvůli sporům s koučem Josém Mourinhem se ale v létě 2007 rozhodl přestoupit jinam. To už na Robbena čekal v Madridu pětiletý kontrakt a Chelsea 36 milionů eur. V Realu Madrid strávil dvě sezony, získal s týmem titul v La Lize, ale kvůli častým zraněním se v týmu neprosadil.

Dne 28. srpna 2009 přestoupil Arjen Robben do Bayernu Mnichov za 25 milionů eur a právě v bavorském velkoklubu chytil druhý dech. Opět dostal důvěru, byl klíčovým hráčem týmu a dával důležité góly. S Bayernem získal Robben třikrát titul v Bundeslize a třikrát prvenství v Lize mistrů. Na jedné straně Robben a na druhé Ribéry spolu pod trenérem Pepem Guardiolou tvoří jednu z nejnebezpečnějších dvojic na světě. Arjen Robben v klubu prodloužil smlouvu do roku 2017.

Arjen Robben má úspěchy i s reprezentací. Je majitelem bronzu z EURO 2004 a stříbra z MS 2010. Účastnil se ale také totálního propadáku na EURO 2012. Robben žije se svou bývalou spolužačkou Bernadien Eillert, kterou si vzal 9. června 2007  v Groningenu a má s ní dva syny, Luku a Kaie a dceru Lynn. Jeho otec Hans Robben je zároveň jeho agentem. 

 

Články o celebritě

Nový kouč Bayernu? Guardiola už zná jméno. Ribéry to schytal za ego Nový kouč Bayernu? Guardiola už zná jméno. Ribéry to schytal za ego Čas Willyho Sagnola v pozici dočasného hlavního trenéra Bayernu Mnichov se blíží ke konci. Bavorský… číst článek
Bayern pod Ancelottim: Hráči tajně víc trénovali, Ribéry tlačil na prezidenta Bayern pod Ancelottim: Hráči tajně víc trénovali, Ribéry tlačil na prezidenta Jak dny od konce Carla Ancelottiho v Bayernu Mnichov plynou, objevují se na veřejnosti stále nové… číst článek
Ancelottiho konec v Bayernu. Pět opor šlo proti němu, dál to nešlo, zní z klubu Ancelottiho konec v Bayernu. Pět opor šlo proti němu, dál to nešlo, zní z klubu Neuměl jednat s hráči, nekomunikoval s nimi, svým chováním provokoval a ve finále se pět opor vzepřelo… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Lance Armstrong
Lance Armstrong
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Jan Káňa
Jan Káňa
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Jakub Kindl
Jakub Kindl
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová