Kim Cattrall

Datum narození: 21.8.1956
Místo narození: Liverpool, England
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Kim Cattrall, představitelka svůdné a sexuchtivé Samanthy z kultovního seriálu Sex ve městě, má s postavou, kterou ztvárnila, hodně společného i v osobním životě.

Kim Cattrall se sice narodila v Anglii, ale žila v Kanadě. Studovala v Londýně a New Yorku v obou případech dramatická umění. Její první role byly hostováním v několika seriálech (Charlieho andílci, Columbo, Starsky and Hutch). Až seriál Skrupule o kalifornské smetánce, jí dal větší příležitost a díky tomuto obsazení získala konečně popularitu.

Přes to Kim Cattrall stále hrála i na divadelních prknech a představila se v několika významných hrách, dokonce i na Broadwayi. Pro její filmové působení byla klíčová studentská komedie Porky´s. Role sexuálně vyhladovělé trenérky pro ni byla průlomová.

Zahrála si ještě například v Policejní akademii. Největší příležitost pro ni ale přichystal seriál Sex ve městě. V roli Samanthy Jones se Kim Cattrall představuje jako sexuálně chtivá čtyřicátnice, která se rozhodně nechce vázat. Po letech natáčení Sex ve městě nabídl navíc i dvojí filmové pokračovaní. Právě seriál Sex ve městě jí vynesl i nominace na cenu Emmy a udělení Zlatého glóbusu.

Kim Cattrall se vdala doposud třikrát. Jedno manželství nechala ale anulovat a z dalších dvou se rozvedla. Pověst Samanthy jí provází i ve skutečném životě. Ačkoli za seriálové ztvárnění byla oceněna, za stejnou roli v posledním filmovém zpracování si vysloužila naopak hereckou anticenu – Zlatou malinu, stejně jako její kolegyně Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon a Kristin Davis.

 

Články o celebritě

Samantha ze Sexu ve městě: Vysmátá na pohřbu bratra Samantha ze Sexu ve městě: Vysmátá na pohřbu bratra I při tak smutné události, jakou byl pohřeb jejího mladšího bratra, dokázala Kim Cattrall (61) sebrat… číst článek
Tohle ženy často netuší! Co je to vulva a kde přesně ji máme? Tohle ženy často netuší! Co je to vulva a kde přesně ji máme? Vnější ženské pohlavní orgány se nazývají vulva. Mnoho z nás ovšem dělá tu chybu, že tuto část našeho… číst článek
Sarah Jessica Parker (52): Sex na gauči! Sarah Jessica Parker (52): Sex na gauči! Ač od premiéry druhého filmu Sex ve městě uběhlo už 8 let a od posledního dílu seriálu ještě o 6… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Oldřich Nový
Oldřich Nový
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil