Milan Švenger

Datum narození: 6.6.1986
Místo narození: Jablonec nad Nisou
Váha: 90 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový brankář
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Milan Švenger je český profesionální fotbalový brankář momentálně působící v prvoligovém týmu Bohemians Praha 1905, kde je na hostování z pražské Sparty.

Milan Švenger se narodil 6. června 1986 v Jablonci nad Nisou, kde v letech 1992-2004 působil v mládežnických výběrech. Poté si talentovaného golmana vytáhla pražská Sparta a Švenger už od roku 2005 chytal za sparťanský B Tým. V A Týmu se dosud potkával s velkou konkurencí jako Jaromír Blažek, Matúš Kozáčik nebo Tomáš Vaclík, a tak chytá v rámci hostování v jiných klubech.

Milan Švenger prošel několika kluby z nižších českých soutěží, rok strávil ve slovenské Senici. V létě 2014 Švenger podepsal další smlouvu s týmem AC Sparta Praha a to na 2 roky. Zároveň zamířil na roční hostování s opcí do Bohemians Praha 1905. Za Bohemku chytal v 80. letech i jeho otec. Jeho angažmá bylo fanoušky přijato rozporuplně.

Milan Švenger je zbožný člověk, do kostela začal chodit už jako puberťák. Na těle má také mnoho tetování s náboženskou tématikou. Především tetování tygříka na pravé straně břicha se stalo slavné. Švenger údajně nafotil a poslal lechtivou fotografii doplněnou o mnoho komplimentů českým modelkám Haně Mašlíkové a Agátě Hanychové, které foto zveřejnily na facebooku. Švenger se k aféře odmítl vyjádřit.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Jakub Kovář
Jakub Kovář
zobrazit profil Kateřina Neumannová
Kateřina Neumannová
zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Miroslav Cipra
Miroslav Cipra
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Tomáš  Kraus
Tomáš Kraus
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný