Mayim Bialik

Datum narození: 12.12.1975
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA
Výška: 163 cm
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Mayim Bialik proslavila nejvíce role neurobioložky Amy v komediálním seriálu The Big Bang Theory. Neurobiologií se zabývá i ve skutečném životě.

Mayim Bialik je patrně jednou z nejvzdělanějších hereček. Herectví sice nikdy nestudovala, ale  bakalářský titul získala v oboru neurověda, hebrejština a židovská studia. Přijali ji na Harward i Yale, ale vybrala si UCLA, kde získala titul PhD v oblasti neurovědy. Zajímavý je ji její původ. V roce 1930 její prarodiče emigrovali z Polska a částečně i Československa a Maďarska. Její hebrejské jméno nese význam „voda“ s tuto herečku výborně charakterizuje ve stylu tichá voda břehy mele.

V devadesátých letech byla Mayim Bialik jednou z velkých televizních hvězd. V roce 1994 ale dala seriálu Blossom, který ji proslavil, sbohem a na nějakou dobu, více než deset let, zmizela z hereckého světa, aby se věnovala rodině a dětem. Na scénu se plně vrátila z finančních důvodů a protože chtěla získat možnost si zahrát, dokud je ještě mladá. Když přijala roli v seriálu The Big Bang Theory, netušila o jak slavný seriál už se jedná.

Zajímavostí je, že už v první sérii se o ní Rajesh (Kunal Nayyar) zmiňuje, když hledají v seriálové scéně někoho do počtu na fyzikální olympiádu. Navrhuje vzít tu herečku z Blossom, protože má dokrotár z neurobiologie. V té době nejspíš ještě nikdo nevěděl, že přesně tahle herečka, Mayim Bialik, se v seriálu objeví jako Amy, přítelkyně Sheldona (Jim Parsons) a zajraje si právě neurobioložku, i když trošku usedlou a typickou vědkyni.

Mayim Bialik se stala součástí týmu legendárního seriálu a znovu se stala slavnou, možná ještě více než v devadesátých letech. V roce 2003 se vdala, ale po devíti letech přišel rozvod. Z manželství Mayim Bialik zůstaly dvě děti.