Ivo Pešák

Datum narození: 7.9.1944
Datum úmrtí: 9.5.2011
Místo narození: Jaroměř
Profese: komik, hudebník, malíř
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ivo Pešák byl český hudebník, klarinetista, zpěvák a malíř. Pro mnohé však zůstane nezapomenutelným komikem, který mnohdy k rozesmání publika nemusel pohnout ani prstem. Jako Jožina z bažin si ho zamilovalo i celé Polsko.

Ivo Pešák byl muzikant každým coulem. Nejprve absolvoval Pražskou konzervatoř a poté tři roky působil ve Středočeském symfonickém orchestru v Poděbradech jako klarinetista. Krátce učil na hudební škole a poté se stal členem Banjo Bandu, se kterým působil s malými přestávkami až do své smrti. V kapele hrál od počátku 70. let, kde spolu s Ivanem Mládkem vystupoval také například s Janem Mrázkem, Lenkou Plačkovou nebo Lenkou Šindelářovou.

Ivan Mládek patřil k jeho velkým kamarádům, se kterým se znal přes padesát let. Mezi další dlouholeté přátelé Ivo Pešáka patřil herec Zdeněk Srstka, který ho obdivoval především za jeho suchý, pohotový a chytrý humor.

K povoláním Ivo Pešáka patřilo i malířství. Paradoxem je, že všechna jeho umělecká díla malovaná před jeho odchodem si zahrávala s tématem smrti. Patřil k nim i obraz Poslední večeře Páně a Lebka v klobouku, kterou namaloval pro Zlínský filmový festival namísto filmové klapky, kterou si objednali.

S Václavem „Upírem“ Krejčím tvořil Ivo Pešák hudební dvojici Dýza boys.

Ivo Pešák byl dlouhých 29 let ženatý s manželkou Miladou Pešákovou. Během této doby se i jednou rozvedli. Pár však zkoušku překonal a za čas se znovu vzali. Jejich manželství zůstalo bezdětné. Ivo Pešák však měl dvě děti z předešlého manželství.

Ivo Pešák zemřel 9. května po náročné operaci bypassu v pražském IKEMu. Se zdravotními problémy, při nichž mu hrozila i amputace nohy, se potýkal již delší dobu.

 

Články o celebritě

Odešel Ivo Pešák, „poker face“ Ivana Mládka Odešel Ivo Pešák, „poker face“ Ivana Mládka Ivo Pešák se v pondělí 9. května po operaci srdce nevrátil z narkózy zpátky do tohoto… číst článek
Zemřel Ivo Pešák (†66): Selhalo mu srdce Zemřel Ivo Pešák (†66): Selhalo mu srdce Český muzikant a komik Ivo Pešák, známý parťák Ivana Mládka, zemřel v Thomayerově nemocnici v Praze.… číst článek
Mládkův kamarád Pešák: Přijde o nohu Mládkův kamarád Pešák: Přijde o nohu Věčný souputník baviče Ivana Mládka (69), vousatý bručoun a hráč »na valchu« Ivo Pešák (66), musel… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Kociánová
Kristýna Kociánová
zobrazit profil John Malkovich
John Malkovich
zobrazit profil Naďa Konvalinková
Naďa Konvalinková
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas
zobrazit profil Brandon Lee
Brandon Lee
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp