Andrea Bocelli

Datum narození: 22.9.1958
Místo narození: Lajatico, Toskánsko
Profese: zpěvák, tenorista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Andrea Bocelli je nevidomý italský tenorista, interpret klasické i populární hudby. Jeho největším hitem se stala píseň Con Te Partiró, která jej proslavila po celém světě.

Jako malý navštěvoval Andrea Bocelli speciální školu pro nevidomé ve městě Reggio Emilia, do které nastupoval jako částečně vidící. Když školu ukončil, byl už zcela slepý. Poté nastoupil do internátního ústavu Cavazza v Bologni, kde studoval speciální hudební konzervatoř pro nevidomé.

Po neúspěšném studiu na gymnáziu přešel na učitelský ústav. Po jeho dokončení studoval práva na univerzitě a studium úspěšně dokončil. Krátce také pracoval jako obhájce. Jeho láska k hudbě ale byla silnější a tak Andrea Bocelli hledal možnosti, jak se prosadit v hudební branži. Vrcholem pro něj bylo studium v mistrovské třídě Franca Corelliho, který byl jeho dávným idolem.

Jeho cesta k úspěchu ovšem nebyla jednoduchá, protože byl vydavateli často odmítán. Nějaký čas se živil jako klavírista a barový zpěvák. Zlom nastal v roce 1992, kdy mu rocková hvězda Zucchero nabídl, aby nahrál jako demo snímek druhý hlas duetu Miserere. Snímek velice zaujal samotného Pavarottiho, kterého jeho zpěv velice zaujal. Andrea Bocelli se brzy stal známým nejen v Itálii, ale díky písni Con Te Partirò i v zahraničí.

letech 1996-1997 vyšlo ve světě jeho debutové album Romanza, které dosáhlo mnohamiliónového nákladu a stalo se úspěšným v Itálii, Latinské Americe, Španělsku a v mnoha dalších zemích. V roce 1999 vydal Andrea Bocelli své druhé album z oblasti populární hudby Sogno. Na svých koncertních turné spolupracuje i s Českým národním symfonickým orchestrem.

I přes svůj hendikep zazářil Andrea Bocelli v roce 2013 v italské taneční soutěži Ballando con le stell, která je známá v České republice jako StarDance, když hvězdy tančí.

Andrea Bocelli je podruhé ženatý, se současnou manželkou, Veronicou Berti, má dceru Virginii. Z předchozího manželství s Enricou Cenzatti má pak dva syny, Amose a Mattea.

 

Články o celebritě

Kurková se plácla přes kapsu: Krásný dárek rodičům! Kurková se plácla přes kapsu: Krásný dárek rodičům! Jedna z našich nejúspěšnějších modelek Karolína Kurková (33) je známá svým blízkým vztahem se svými… číst článek
Kurková dala rodičům parádní valentýnský dárek: Na to nikdy nezapomenou! Kurková dala rodičům parádní valentýnský dárek: Na to nikdy nezapomenou! Topmodelka Karolína Kurková (33) si v Miami užívá pěknou rodinnou atmosféru. Ku příležitosti svátku… číst článek
Koncerty Česká republika 2018: Kelly Family, Metallica nebo Ozzy Osbourne Koncerty Česká republika 2018: Kelly Family, Metallica nebo Ozzy Osbourne Největší hudební hvězdy si budou letos v Česku předávat kliku od hudebních pódií. Metallica zboří… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Lenka Dusilová
Lenka Dusilová
zobrazit profil Michaela Nosková Bábor
Michaela Nosková Bábor
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá