Daniel Herman

Datum narození: 28.4.1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman je český politik a laicizovaný katolický kněz, který se v lednu 2014 stal ministrem kultury. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL vyslala jako svého pražského lídra.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996–2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005–2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky. Do parlamentních voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. 

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kvůli Zemanovi ne. Herman, Jurečka, Pospíšil či Feri odmítli jít slavit na Hrad Kvůli Zemanovi ne. Herman, Jurečka, Pospíšil či Feri odmítli jít slavit na Hrad Bez dosluhujících lidoveckých ministrů Daniela Hermana či Mariana Jurečky a dalších politiků se bude… číst článek
Bělobrádek nabídl post šéfa, tajné hlasování ustál. Čunek mluvil o komické situaci Bělobrádek nabídl post šéfa, tajné hlasování ustál. Čunek mluvil o komické situaci Získali ve volbách 5,8 procent a jejich klub bude mít 10 poslanců. Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se… číst článek
Česko říká ANO! Do sněmovny se dostalo 9 stran, oranžová růže ČSSD přestala vonět... Česko říká ANO! Do sněmovny se dostalo 9 stran, oranžová růže ČSSD přestala vonět... Česko? Ale kdeže. Tady je Babišovo! Volby do poslanecké sněmovny doslova »o parník« vyhrálo ANO 2011… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová