Daniel Herman

Datum narození: 28.4.1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman, český politik a laicizovaný katolický kněz, byl ministrem kultury. KDU-ČSL jej do voleb 2018 vyslala jako svého kandidáta na senátora v obvodu č. 44 - Chrudim. Neuspěl.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996 až 2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005 až 2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2017. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. Mandát poslance neobhájil.

Lidovci Daniela Herman ve volbách 2018 vyslali vybojovat křeslo senátora v obvodu č. 44 - Chrudim. Neuspěl. V druhém kole jej porazil Jan Tecl z ODS.

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

 

Články o celebritě

Zeman se vysmál kauze telefonů z Číny, Babiš se diví. A Trump zvažuje plošný zákaz Huawei Zeman se vysmál kauze telefonů z Číny, Babiš se diví. A Trump zvažuje plošný zákaz Huawei Kauza čínských telefonů Huawei rezonuje na sklonku roku v české i zahraniční politice.  Andrej Babiš… číst článek
Policie „zabrušuje“ do výroků Okamurova poslance. Sněmovnu žádá o vydání Roznera Policie „zabrušuje“ do výroků Okamurova poslance. Sněmovnu žádá o vydání Roznera Sněmovní mandátový a imunitní výbor má na stole další žádost o vydání poslance k trestnímu stíhání.… číst článek
Smrt Zemanova lékaře. „Hradní spratek“ Ovčáček zuří po útoku Hermana: „Ubozí nenávistníci!“ Smrt Zemanova lékaře. „Hradní spratek“ Ovčáček zuří po útoku Hermana: „Ubozí nenávistníci!“ Tragédie z Číny vyplula na povrch až po několika dnech. Lékař Petr Halata (†66),… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Kortyš
Michal Kortyš
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Renata Chmelová
Renata Chmelová
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš