Daniel Herman

Datum narození: 28.4.1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman je český politik a laicizovaný katolický kněz, který se v lednu 2014 stal ministrem kultury. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL vyslala jako svého pražského lídra.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996–2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005–2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky. Do parlamentních voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. 

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Sjezd sudetských Němců: „Brzy ho uděláme v Česku,“ řekl Posselt. A řeší se i dekrety Sjezd sudetských Němců: „Brzy ho uděláme v Česku,“ řekl Posselt. A řeší se i dekrety V bavorském Augsburgu začal dnes dopoledne 69. sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL). Otevřeno… číst článek
Babiš a Hamáček mají koaliční smlouvu hotovou. ODS: „A přivádí komunisty k moci“ Babiš a Hamáček mají koaliční smlouvu hotovou. ODS: „A přivádí komunisty k moci“ Andrej Babiš (ANO) a Jan Hamáček (ČSSD) dnes udělali důležitý krok k možné vládní spolupráci. Dohodli… číst článek
Z vepřína památníkem za víc než půl miliardy. Stát zaplatí v Letech bourání i novou pietu Z vepřína památníkem za víc než půl miliardy. Stát zaplatí v Letech bourání i novou pietu Farma v Letech u Písku, která stojí na místě bývalého koncentračního tábora, přešla v úterý 3. dubna… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Petr Tiso
Petr Tiso
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro