Daniel Herman

Datum narození: 28.4.1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman, český politik a laicizovaný katolický kněz, byl ministrem kultury. KDU-ČSL jej do voleb 2018 vyslala jako svého kandidáta na senátora v obvodu č. 44 - Chrudim. Neuspěl.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996 až 2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005 až 2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2017. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. Mandát poslance neobhájil.

Lidovci Daniela Herman ve volbách 2018 vyslali vybojovat křeslo senátora v obvodu č. 44 - Chrudim. Neuspěl. V druhém kole jej porazil Jan Tecl z ODS.

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

 

Články o celebritě

Okamurův bratr ve Sněmovně? Šanci dává odchod Čižinského i Hermanův tvrdý boj o Senát Okamurův bratr ve Sněmovně? Šanci dává odchod Čižinského i Hermanův tvrdý boj o Senát „Okamura Hayato, pro EU i pro NATO, japonsky je výkonný a dbá na české zákony.“ Tenhle popěvek měl… číst článek
Propadáky voleb: Debakl Paroubka a Ratha, končí Klasnová, Hamáček nepomohl. A Kalousek? Propadáky voleb: Debakl Paroubka a Ratha, končí Klasnová, Hamáček nepomohl. A Kalousek? Volby mají své vítěze, ale také poražené. Volební propadáky přitom zažily i známé tváře. Ať už matadoři… číst článek
Diváci si stěžují na Moravce i Soukupa. A Babišova kritika čílí „štvanice“ pravdoláskařů Diváci si stěžují na Moravce i Soukupa. A Babišova kritika čílí „štvanice“ pravdoláskařů Byla to štvanice, míní kontroverzní publicista Petr Štěpánek, kterého nakonec ANO nepodpořilo do… číst článek

Další Politici

zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Pavel Karpíšek
Pavel Karpíšek
zobrazit profil Jiří Šír
Jiří Šír
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová