Daniel Herman

Datum narození: 28.4.1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman je český politik a laicizovaný katolický kněz, který se v lednu 2014 stal ministrem kultury. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL vyslala jako svého pražského lídra.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996–2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005–2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky. Do parlamentních voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. 

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Národní divadlo tepe Zaorálka: Narušil prý zkoušku agitkou. „Nesmysl,“ brání se ministr Národní divadlo tepe Zaorálka: Narušil prý zkoušku agitkou. „Nesmysl,“ brání se ministr Národní divadlo kritizuje volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka kvůli tomu, že minulý týden svou… číst článek
Bělobrádek na pikniku slíbil osobnosti bez kostlivců. Spolupráci s ANO nevyloučil Bělobrádek na pikniku slíbil osobnosti bez kostlivců. Spolupráci s ANO nevyloučil Piknikem v centru Prahy v úterý zahájila KDU-ČSL závěrečnou část kampaně pro říjnové volby do Sněmovny.… číst článek
Volby 2017: Lídři v Praze Volby 2017: Lídři v Praze Vizitky volebních lídrů stran v Praze (řazeno abecedně podle názvů stran). číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil Roman Celý
Roman Celý