Daniel Herman

Datum narození: 28.4.1963
Místo narození: České Budějovice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Daniel Herman je český politik a laicizovaný katolický kněz, který se v lednu 2014 stal ministrem kultury. Do voleb 2017 jej KDU-ČSL vyslala jako svého pražského lídra.

Daniel Herman se narodil v roce 1963 v Českých Budějovicích, jeho matka byla sestřenicí Hany Bradyové. Po ukončení studia na gymnáziu nastoupil na pedagogickou fakultu, kterou však nedokončil. Vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích, v roce 1989 byl vysvěcen na kněze. Po necelém roce v duchovní službě se na jaře 1990 stal sekretářem Miloslava Vlka.

DANIEL HERMAN - DALAJLÁMA VS JIŘÍ BRADY

V letech 1996–2005 byl mluvčím České biskupské konference. Mezi lety 2005–2007 pracoval Daniel Herman na Lince pomoci v krizi při Policejním prezidiu ČR. V roce 2007 požádal o laicizaci. Pracoval také pro ministerstvo vnitra, na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V roce 2010 byl zvolen ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. V dubnu 2013 byl Radou ÚSTR odvolán. V roce 2014 rozhodl Obvodní soud pro Prahu 3, že jeho odvolání je neplatné.

O DANIELU HERMANOVI ČTĚTE ZDE>>

V lednu 2014 se Daniel Herman stal ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky. Do parlamentních voleb 2017 jej KDU-ČSL, jejímž členem je od roku 2013, vyslala jako jedničku své pražské kandidátky. 

Daniel Herman je svobodný a bezdětný. Hovoří anglicky, německy a italsky. Jednou řekl, že důvodem jeho odchodu z církve byla povinnost zdržet se sexu.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Přítel Šípka o jeho dědictví: Proč Machálková odešla s prázdnou Přítel Šípka o jeho dědictví: Proč Machálková odešla s prázdnou To nejcennější z dědictví po Bořku Šípkovi (†66) nezíkala expartnerka Leona Machálková (50) ani jeho… číst článek
Brady slaví 90. narozeniny a říká: Nechápu volbu Zemana. Jsem rád, že mě nevyznamenal Brady slaví 90. narozeniny a říká: Nechápu volbu Zemana. Jsem rád, že mě nevyznamenal Neudělení státního vyznamenání v roce 2016 bylo pro emigranta a pamětníka holokaustu Jiřího Bradyho… číst článek
Dědictví po Bořku Šípkovi (†66): Pro Machálkovou nic, milence to nejcennější! Dědictví po Bořku Šípkovi (†66): Pro Machálkovou nic, milence to nejcennější! Ani synové, ani expartnerka Leona Machálková (50). Největší trumfy z dědictví po Bořku Šípkovi (†66)… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Tesařík
Martin Tesařík
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Karel IV.
Karel IV.
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská