Sidney Crosby

Datum narození: 7.8.1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Malletův příběh: jak došel ze zámořské ligy o ničem až k úspěchu v Kometě Malletův příběh: jak došel ze zámořské ligy o ničem až k úspěchu v Kometě Číslo 95 na ledě zvedne ruce nad hlavu a na tribuně naproti domácí střídačce vytáhne jeden z fanoušků… číst článek
Palát nahrál Kučerovovi na 100. bod. Blues přeskočili Colorado v boji o play off Palát nahrál Kučerovovi na 100. bod. Blues přeskočili Colorado v boji o play off SOUHRN | Útočník Radek Faksa v pátečním utkání NHL nezabránil 17. gólem v sezoně prohře… číst článek
Pastrňák už má třicet gólů, Mrázek vystřídal a pomohl Flyers k bodu Pastrňák už má třicet gólů, Mrázek vystřídal a pomohl Flyers k bodu SOUHRN | Útočník David Pastrňák přispěl v nedělním utkání NHL svým třicátým gólem v sezoně k výhře… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Simon Nausch
Simon Nausch
zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Vendula Hopjáková
Vendula Hopjáková
zobrazit profil Kei Nišikori
Kei Nišikori