Sidney Crosby

Datum narození: 7.8.1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Winter Classic se sněhem i tučňáky. Crosby žasl, Voráček litoval šancí Winter Classic se sněhem i tučňáky. Crosby žasl, Voráček litoval šancí Zámořská NHL ukázala světu další hokejový svátek. Winter Classic mezi Pittsburghem a Philadelphií… číst článek
Jágrovy góly můžou brát hráčům peníze. Weber přišel i o 45 milionů Jágrovy góly můžou brát hráčům peníze. Weber přišel i o 45 milionů Páteční gól Jaromíra Jágra v utkání s Anaheimem byl krásný, určitě jste si ho pustili víckrát. Byl… číst článek
Jágr má úžasný vítězný gól, Florida kosí soupeře a nahání play off Jágr má úžasný vítězný gól, Florida kosí soupeře a nahání play off SOUHRN | Jaromír Jágr přispěl v pátečním utkání NHL jedenáctou trefou v sezoně k výhře… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata
zobrazit profil Petr Vakoč
Petr Vakoč
zobrazit profil Milan Petržela
Milan Petržela
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Haris Harba
Haris Harba
zobrazit profil Vladimír Darida
Vladimír Darida
zobrazit profil Antoine Griezmann
Antoine Griezmann