Sidney Crosby

Datum narození: 7.8.1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Vokoun vzpomíná na Pittsburgh a Nashville: Lidé úplně blázní! Vokoun vzpomíná na Pittsburgh a Nashville: Lidé úplně blázní! V klubu Predators strávil téměř deset let, pomohl mu v úplných začátcích si vybudovat v NHL kredit.… číst článek
Bourák Voráček, švédský obr i geniální mladík. Česko hostí hokejová esa Bourák Voráček, švédský obr i geniální mladík. Česko hostí hokejová esa V Českých Budějovicích hlásí: VYPRODÁNO. O České hokejové hry byl velký zájem, má to logiku. Elitní… číst článek
Další bitva gigantů za dveřmi. Vyřadí Ovečkin poprvé Crosbyho? Další bitva gigantů za dveřmi. Vyřadí Ovečkin poprvé Crosbyho? Co na tom, že nejproduktivnějším mužem play off je Jevgenij Malkin a nejlepším střelcem Jake Guentzel.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Karel Hanika
Karel Hanika
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie
zobrazit profil Martin Veselý
Martin Veselý