Sidney Crosby

Datum narození: 7.8.1987
Přezdívka: Sid the Kid
Místo narození: Halifax, Kanada
Váha: 91 kg
Výška: 180 cm
Profese: Profesionální hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Sidney Crosby je kanadský hokejista, považovaný za jednoho z nejlepších hráčů NHL. Je držitelem mnoha rekordů a ve své sbírce má kromě dvou pohárů lorda Stanleyho i olympijské zlato.

Už při draftu v roce 2005 se říkalo, že Sidney Crosby je jeden z nejtalentovanějších hráčů a že má být stejně dobrý, jako legendární Wayne Gretzky. Šikovný Kanaďan začal s hokejkou ve dvou letech, kdy střílel pukem do rodinné sušičky na prádlo. Bruslit uměl už ve třech letech, v sedmi letech udělal svůj první rozhovor a stal se žádaným zbožím mezi novináři a sportovními komentátory.

Crosbyho kariéra je spojená především s Pittsburghem Penguins, kde hned ve své první sezoně ve slavné NHL pokořil hranici sta kanadských bodů. Stal se nejmladším kapitánem v historii ligy a zároveň také jako nejmladší kapitán dovedl svůj tým ke Stanley Cupu. Ten podruhé získal v roce 2016.

Během kariéry se Sidney Crosby potýkal s nepříjemným zraněním, utrpěl totiž otřes mozku a nemohl tak odehrát většinu zápasů v sezoně 2011/2012.

V roce 2010 i o čtyři roky později reprezentoval Sidney Crosby Kanadu na Olympijských hrách a výraznou měrou je podepsán pod zlaté medaile, které kolébka hokeje na obou turnajích získala. V roce 2010 před domácím publikem rozhodl v prodloužení zlatým gólem. Byl také kapitánem Kanady na MS v České republice v roce 2015 a dovedl tým ke zlatým medailím.

Z českých hráčů zná Crosbyho hodně dobře Tomáš Vokoun z působení právě v Pittsburghu a třeba i Petr Sýkora, který s Kanaďanem vyhrál již zmíněný pohár lorda Stanleyho.

Sidney Crosby je zkrátka symbolem hokeje, stejně jako ve svých dobách Wayne Gretzky, či Mark Messier.

 

Články o celebritě

Českému hokeji chybí gladiátor. Nečas může díru vyplnit Českému hokeji chybí gladiátor. Nečas může díru vyplnit Můžete mít super křídla, klidně pět. Ale pokud nedostanou mezi sebe výjimečného středního útočníka,… číst článek
Crosby mlátil ležícího Subbana. Držel mi nohu jako v UFC, brání se hvězda Crosby mlátil ležícího Subbana. Držel mi nohu jako v UFC, brání se hvězda Tahle série má grády! Pittsburgh v pátém utkání finále Stanley Cupu zvítězil nad Nashvillem jasně… číst článek
Vokoun vzpomíná na Pittsburgh a Nashville: Lidé úplně blázní! Vokoun vzpomíná na Pittsburgh a Nashville: Lidé úplně blázní! V klubu Predators strávil téměř deset let, pomohl mu v úplných začátcích si vybudovat v NHL kredit.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Radek Juška
Radek Juška
zobrazit profil Kateřina  Cachová
Kateřina Cachová
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Bekim Balaj
Bekim Balaj
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
zobrazit profil Jaroslav Bednář
Jaroslav Bednář