Rihanna

Datum narození: 20.2.1988
Místo narození: St. Michael, Barbados
Výška: 173 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Na počátku své kariéry byla často srovnávána s Beyoncé. Dnes už žádná srovnání nepotřebuje. Má statut nejžádanější zpěvačky a sbírá jedno ocenění za druhým..

Až do patnácti let byla Rihanna jednou z mnoha, která zpívala ráda a dobře, ale nikdo o ní nevěděl. Když jí bylo patnáct let, tak ale na Barbados přijel na dovolenou producent Evan Rogers. Hned poté Riahanna nahrála v USA několik písní a rozeslali je nahrávacím společnostem. Vzápětí podepsala smlouvu se společností Def Jam Recordings, kterou vlastní zpěvák Jay-Z.

V roce 2005 vydala Rihanna své první album. I když bylo úspěšné, netěžila z něj dlouhou dobu. Přešla ihned k další práci a po necelých osmi měsících vydala druhé. Největší zlom však přišel až s třetím albem Good Girl Gonne Bad, které vydala v roce 2007. Se singlem Umbrella pronikla do celého světa a obsadila první příčky všech hitparád. Dál pokračovala na vlnách úspěchu.

V roce 2009, 2010 a 2011 vydala Rihanna další tři alba. Všechna velmi úspěšná. Zařadila se k nejsledovanějším celebritám světa a stala se s ohledem na věk doposud nejprodávanějším umělcem světa. Za svou, zatím jen krátkou kariéru už získala sedmkrát ocenění Grammy, několik American Music Awards a Bilboard Music Awards. Celkem vyhrála přes 253 cen a získala minimálně 553 dalších nominací. Je nejsledovanější osobností z oblasti umění na kanále YouTube. Zatím poslední album s názvem Unapologetic vydala v roce 2012.

Mimo své pěvecké schopnosti na sebe strhla pozornost všech světových médií v roce 2009 kvůli incidentu s Chrisem Brownem. Nečekaně zrušila své vystoupení na předávání cen Grammy. Hned poté se do světa rozletěly fotky jejího zmláceného obličeje. Její přítel Chris Brown byl za napadení odsouzen k prospěšným pracím. Nikdy se k sobě i přes mnohé spekulace nevrátili. Toho pravého stále hledá.

Kromě hudby se začala Rihanna věnovat i módě – stala se tváří kampaní několika světových značek, sama je považována za modní ikonu a navrhla také vlastní parfém. Navíc založila vlastní nadaci The Belive Foundation, která se zaměřuje na transplantaci kostní dřeně. Rihanna také velmi notně s fanoušky komunikuje přes sociální sítě. Na twitteru má 36,7 milionu sledujících uživatelů. Témeř denně sdílí fotky ze svého soukromí, nebojí se ani erotických momentek. Proslulá je i svými extravagantními změnami účesů a barvy vlasů.

 

Články o celebritě

Rihanna i Kristen Stewart: Celebrity, které jsou bez módního poradce ztracené Rihanna i Kristen Stewart: Celebrity, které jsou bez módního poradce ztracené Dnešní celebrity to nemají lehké. Jsou sledovány na každém kroku fotografy, a tak se řeší nejen jejich… číst článek
Vévodkyně, Rihanna, Aniston a další: JAK JSME TLOUSTLY A HUBLY Vévodkyně, Rihanna, Aniston a další: JAK JSME TLOUSTLY A HUBLY Prozradily, kolik váží, žádné cavyky s tím. Každého to zajímá, ale nesluší se na to ptát. Slavné… číst článek
Rihanna už  je zase sama! Rihanna už je zase sama! Ještě před pár měsíci se tu a tam objevily fotky, jak se snaží utéct dotěrným fotografům. Teď je… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Pokáč (Jan Pokorný)
Pokáč (Jan Pokorný)
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Lucie Bílá
Lucie Bílá
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande