Rihanna

Datum narození: 20.2.1988
Místo narození: St. Michael, Barbados
Výška: 173 cm
Profese: zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Na počátku své kariéry byla často srovnávána s Beyoncé. Dnes už žádná srovnání nepotřebuje. Má statut nejžádanější zpěvačky a sbírá jedno ocenění za druhým..

Až do patnácti let byla Rihanna jednou z mnoha, která zpívala ráda a dobře, ale nikdo o ní nevěděl. Když jí bylo patnáct let, tak ale na Barbados přijel na dovolenou producent Evan Rogers. Hned poté Riahanna nahrála v USA několik písní a rozeslali je nahrávacím společnostem. Vzápětí podepsala smlouvu se společností Def Jam Recordings, kterou vlastní zpěvák Jay-Z.

V roce 2005 vydala Rihanna své první album. I když bylo úspěšné, netěžila z něj dlouhou dobu. Přešla ihned k další práci a po necelých osmi měsících vydala druhé. Největší zlom však přišel až s třetím albem Good Girl Gonne Bad, které vydala v roce 2007. Se singlem Umbrella pronikla do celého světa a obsadila první příčky všech hitparád. Dál pokračovala na vlnách úspěchu.

V roce 2009, 2010 a 2011 vydala Rihanna další tři alba. Všechna velmi úspěšná. Zařadila se k nejsledovanějším celebritám světa a stala se s ohledem na věk doposud nejprodávanějším umělcem světa. Za svou, zatím jen krátkou kariéru už získala sedmkrát ocenění Grammy, několik American Music Awards a Bilboard Music Awards. Celkem vyhrála přes 253 cen a získala minimálně 553 dalších nominací. Je nejsledovanější osobností z oblasti umění na kanále YouTube. Zatím poslední album s názvem Unapologetic vydala v roce 2012.

Mimo své pěvecké schopnosti na sebe strhla pozornost všech světových médií v roce 2009 kvůli incidentu s Chrisem Brownem. Nečekaně zrušila své vystoupení na předávání cen Grammy. Hned poté se do světa rozletěly fotky jejího zmláceného obličeje. Její přítel Chris Brown byl za napadení odsouzen k prospěšným pracím. Nikdy se k sobě i přes mnohé spekulace nevrátili. Toho pravého stále hledá.

Kromě hudby se začala Rihanna věnovat i módě – stala se tváří kampaní několika světových značek, sama je považována za modní ikonu a navrhla také vlastní parfém. Navíc založila vlastní nadaci The Belive Foundation, která se zaměřuje na transplantaci kostní dřeně. Rihanna také velmi notně s fanoušky komunikuje přes sociální sítě. Na twitteru má 36,7 milionu sledujících uživatelů. Témeř denně sdílí fotky ze svého soukromí, nebojí se ani erotických momentek. Proslulá je i svými extravagantními změnami účesů a barvy vlasů.

 

Články o celebritě

Rihanna už  je zase sama! Rihanna už je zase sama! Ještě před pár měsíci se tu a tam objevily fotky, jak se snaží utéct dotěrným fotografům. Teď je… číst článek
Nejodhalenější outfity nejen z Cannes a BMA: Kdo překvapil a kdo se odhaluje pravidelně? Nejodhalenější outfity nejen z Cannes a BMA: Kdo překvapil a kdo se odhaluje pravidelně? Zatímco jsou některé celebrity zdrženlivé, jiné na sebe rády upoutávají pozornost různými způsoby,… číst článek
Na pohřbu Diany rozplakal Elton John celý svět: 21 let poté zazpívá na královské svatbě Na pohřbu Diany rozplakal Elton John celý svět: 21 let poté zazpívá na královské svatbě Svatba prince Harryho a Meghan Markle se koná již tento víkend a už nyní na světlo světa proniká… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Eminem (Marshall Matthers)
Eminem (Marshall Matthers)
zobrazit profil Dalibor Janda
Dalibor Janda
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová