Alexandr Postler st.

Datum narození: 24.10.1937
Datum úmrtí: 15.8.1996
Místo narození: Praha
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Otec známé Simony Postlerové byl taktéž hercem, kromě toho i část své kariéry věnoval režii. Zemřel v roce 1996 v Ostravě a zanechal po sobě dvě děti, Simonu a Alexandra.

Alexandr Postler starší se narodil 24. října 1937 v Praze. Herectví se chtěl údajně věnovat již od dětství. Proto Vystudoval pražskou střední průmyslovou školu grafickou a poté zamířil na Akademii výtvarných umění. Stejně jako jeho pozdější děti studoval na DAMU. A tak jako jeho dcera Simona Postlerová ještě jako student zářil v Národním divadle v letech 1958 a 1960. Simona s bratrem Alexandrem na svého otce dodnes vzpomínají. Jen pro zajímavost, v Národním divadle se objevil v inscenacích Revizor a Strakonický dudák.

Oblíbil si hlavně divadlo, např. J. K. Tyla v Plzni a ostravské Divadlo Petra Bezruče. Na chvíli se vrátil ještě studovat a to JAMU. Působil mimo jiné i jako režisér. Po dlouhé kariéře jako herec, kdy se objevil ve skvělém filmu Vyšší princip, se však chtěl nadále věnovat jen divadlu a okrajově režii. Před smrtí působil už jen ve funkci vedoucího šéfa činohry ve Slezském divadle v Opavě až do roku 1990. Zemřel v roce 1996 v Ostravě. Jeho manželkou byla Jana Postlerová.

 

Další Herci

zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek