Mila Kunis

Datum narození: 18.4.1983
Místo narození: Černošice, Ukrajina
Profese: herečka, modelka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Celým jménem Milena Markovna Kunis je americká herečka ukrajinského původu. Díky svému talentu a neobvyklému půvabu dobyla Hollywood a filmové nabídky se jen hrnou.

Mila Kunis se narodila do židovské rodiny v ukrajinském městě Černovice. Když měla sedm let, Ukrajina se odtrhla od SSSR, a celá rodina se rozhodla přestěhovat do Las Vegas. Mila je ukrajinská židovka a sama prohlásila, že antisemitismus v Sovětském svazu byl jeden z důvodů, proč rodina odešla do USA. V devíti letech se začala objevovat v reklamách.  Její první televizní role byla mladá Hope Williams v epizodě populárního seriálu Tak jde čas. V roce 1998 byla obsazena jako Jackie Burkhart v sitcomu televizni spolecnosti FOX, Zlatá sedmdesátá. Všechny uchazečky o roli musely mít nejméně osmnáct let. Mila Kunis tvůrcům sdělila, že osmnácté narozeniny jí čekají. Neřekla však kdy. Roli si udržela i navzdory tomu, že producenti později zjistili její skutečný věk. Když tedy začala seriál natáčet bylo jí pouze patnáct let. V show se objevila i po boku svého současného manžela Ashtona Kutchera.

Mila Kunis propůjčila svůj hlas Meg Griffin v animovaném seriálu Family Guy, za což si odnesla ocenění Annie Award v roce 2007. Později se objevila ve filmech Výchovný tábor, Max Payne a Exkrakt. Velký zlom nastal po komedii Kopačky. Film se stal hitem a Mila Kunis byla označena jako velká naděje filmového plátna. Společně s Natalií Portman se objevila jako baletka v dramatu Černá labuť. Její příprava na roli obsahovala baletní výcvik a stravu 1200 kcal denně. Během natáčení zhubla celkem 9 kilogramů. Tvrdý taneční trénink však nepřišel vniveč. Film získal uznání kritiků a vydělal přes sto milionů dolarů. Natalia Portman si odnesla Oskara za nejlepší ženský herecký výkon a Mila Kunis byla nominována na Zlatý Glóbus.

O ukrajinskou krásku začínal být stále větší zájem. Spolu s Justinem Timberlakem byla obsazena do romantické komedie Kamarád taky rád a později rovněž do komedie Méďa. Oba filmy se staly trhákem a z Mily Kunis vytvořily hvězdu první velikosti.  Díky nezvyklému půvabu se herečce začalo dařit i ve světě modelingu. Její fotografie zdobí obálky módních magazínu a pravidelně se umísťuje v žebříčcích nejvíce sexy žen světa.

Hereččiným dlouholetým přítelem byla bývalá dětská hvězda filmů Sám doma, Macaulay Culkin. Po osmi dlouhých letech se však rozešli a novým partnerem Mily Kunis je nyní její celoživotní kamarád Ashton Kutcher, s nímž vychovává dceru Waytt.